Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a bátyámat a börtöntől?

Figyelt kérdés

Sajnos rossz gyerekkorunk volt, a szüleink alkoholisták voltak. Nem neveltek minket, talán -e miatt is lett a testvéremből bűnöző.

Sajnos többször kényszerült fiatalkorában lopásra azért, hogy ne haljunk éhen, börtönben is ült ezek miatt.

Szerencsére új életet tudtunk kezdeni, én külföldre mentem dolgozni ő megnősült. A felesége egy roma nő aki megzsarolta, ha nem megy el lopni akkor elzavarja otthonról. Mivel munkát nem kap a priusza miatt ezért kénytelen volt újra lopni, de lebukott... Jelenleg szabadlábon van, de eljárás folyik ellene, ráadásul a felesége is elzavarta otthonról.

Ügyvédre nincs pénze, az utcán él s mivel albérletben lakom nem tudom magamhoz venni. Nem akarom, hogy börtönbe kerüljön. Mit tehetnék?


A sértő megjegyzésekből nem kérek, nem ezért írtam ki a kérdést?


2013. dec. 29. 20:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
40%
Mi nem ítélünk, majd a bíróság. De a bíróság már többször is elítélte. Akkor?
2013. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Kérdező én megértelek, és én is aggódnék a testvérem miatt, és sokat veled együtt éreznek, csak sajnos mi sem tudjuk őt megmenteni, és segíteni sem tudunk!


Próbálj mellette lenni és készülj fel a legrosszabbra!

2013. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
10%

Itt mennyi ember van aki szegény kérdezőt bántja! Legalább néhány ember írjon egy két kedves szót, nem kéne hangsúlyozni hogy de a te bátyád az lopott, meg kell érte fizetni! Miért kell a szegény emberbe bele rúgni még jobban???


Aki ezt írta "Neked a meglopottakat kellene végigjárni, elnézést kérni tőlük és a nevében kártalanítani őket!!!"


A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.


Kártalanítani??? Ó ha ti így neki támadtok akkor ők mit tennének? Megnyúznák szegény kérdezőt!

2013. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ne a kérdező kártalanítson, hanem a testvére. Ne kövessen el bűnt, ha nem akarja, hogy elítéljék.
2013. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem kamu kérdés? Már 30 évvel ezelőtt is volt gyermekvédelem és ha testvérek valóban éheztek és a szülők valóban nem voltak maguknál, akkor a gyerekek állami gondozásba kerültek. Majdnem biztos vagyok abban is, hogyha egy kiskorú kenyeret lop, akkor nem fogják megbüntetni, hanem adnak mellé neki még párizsit is.

Nehéz úgy kedves választ adni, hogy hozzánk is betörtek úgy (ebben az évben), hogy mindent elvittek, amink csak volt. Próbáltam mentségeket keresni a tolvajoknak, de nem könnyű, amikor semmink nem maradt.

Ui.: ha Te külföldre mentél dolgozni, akkor nem tudtad őt annyira támogatni, hogy ne kelljen visszamennie lopni?

Ui2.: ha ő most hajléktalan, akkor tényleg jobb dolga lesz bent, mert ott legalább fedél lesz a feje fölött, fűtenek és enni adnak.

2013. dec. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk azért nem kellene elítélni, mert gyerek korában a szülei rákényszerítették, vagy nem tudom hogy volt pontosan. Igaz érdekelne a gyámügy hol volt ilyenkor.


Az én öcsémet a roma osztálytársai akarták rákényszeríteni a lopásra (hogy ne őket kapják el), s amikor nem ment bele, majdnem megölték. S mit tett a rendőrség? Semmit. S még a roma gyerek anyja háborgott, hogy az ő gyerekei nem akartak ilyenek. 1 hét múlva meg egy 12 éves kislányt akartak megerőszakolni a WC-ben.


Ebből azt akartam kihozni, hogy a kérdező esetében is már gyerek korban fel kellett volna figyelni a hatóságoknak arra, hogy milyen körülmények között élnek a gyerekek.

De hát tojnak rá magasról!

2013. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy barátnőm, akinek nem volt mit ennie és mindig segítettem neki, még akkor is elnéző voltam vele, amikor meglopott. De amikor már a tankönyv pénzemet vette el, ott már kezdett betelni a pohár. Azért mégiscsak elárul valamit az emberről az, ha lop. Ha ételt lop, az még annyira nem is gáz, főleg ha gyerek, de hogy ez életvietel szerűvé vált, az viszont igen...
2013. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Sajnos nem rajtad múlik ez már,csak a bíróságon.

Ha lenne pénz esetleg egy jó ügyvédre ,de az sem lenne garancia semmire.Nem tudod egyáltalán befogadni magadhoz a testvéred?Vagy esetleg valami melót találna esetleg alkalmit,és együtt bérelnétek egy lakást,nem tudom csak ötletelek.De a börtöntől sajnos nem hiszem,hogy megmentheted,főleg ,hogy visszaeső már.

Aki meg nem a kérdésre válaszolt,az minek ír?Nem ítélkezést kért a kérdező.

2013. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!


Hogy mit tehetsz?

Elmész egy templomba, és elviszed a testvéred is, hogy bocsátsa meg a bűneit.

Azoktól az áldozatoktól pedig - akikért a kérdésedben meg könnycseppet sem ejtesz, sőt mintha nem is lennének - egyenként felkeresitek, és elnézést kértek...


Ja, bocs, mégsem, hisz nektek sanyarú sorotok volt, ezért a lopás "jár nektek".


Nekem is sanyarú gyerekkorom volt, az osztály legszegényebbje voltam, mégis tisztességes felnőtt lettem.


De nem akarom feltámasztani benned a lelkiismeretet, mert ugye úgy sem lehet. A lényeg, hogy a bátyád ezt hogy ússza meg, ugye?

Nos nagyon semmivel sem tudja, mérsékelni lehet: karitatív szervezetek, bocsánatkérés az áldozattól(!-ugye, ugye??!! :-o), összeszedni a nehéz gyermekkor tanúit stb. stb.

2013. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
53%
Láttad a Szökés c sorozatot? Ha igen akkor legyél Scofield :)
2013. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!