Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém feltörte a 14 éves...

Az öcsém feltörte a 14 éves húgom facebookját, meglátta hogy szexuális képeket a, melléről, és tangában fotózva magát elküldte a barátjának, és nem tudom, hogy elmondjam a szüleimnek, vagy tartsam titokban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 20:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
86%

1. Beszélgess el a húgoddal, hogy tudsz a képekről és, hogy nem kéne. Normális hangnemben, elmagyarázni neki az internet veszélyeit, ahogy már előttem is írták.

2. Szerintem a szüleidnek mindenképpen tudniuk kell erről és nekik is beszélniük kéne a húgoddal (ha már eddig nem tették meg).

3. Az öcséddel is beszélgess azért el, mert nem szép dolog, amit csinált. Oké, hogy most úgymond hasznos, hogy ezt tette, de más magán dolgaiban, levelezésében nem turkálunk.

4. Csak egy név: Amanda Todd! Beírod keresőbe és megtudod rögtön, hogy miért írtam.

Minél hamarabb próbáljátok meg eltüntetni a képet/képeket és reméljétek, hogy a kis barátja nem áll neki elküldözgetni mindenfelé egyet sem.

2014. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
76%
Azonnal mondd el a szüleiteknek. A beszélgetés az ő dolguk.
2014. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
76%
miért érzem azt hogy aki azt írta hogy a húgoddal beszélgess ugyanolyan korú tini, akinek szintén vannak valahol "szexi" képei??? :) a kérdésre a válaszom: szülőkkel beszélj... nálunk unokahúgom tett fel nem épp normális képeket face-re, ahol a bátyámék nincsenek regisztrálva, én viszont igen ... rögtön szóltam nekik, ahogy megláttam, hogy nézzenek utána mit művel a lányuk... besértődött rám, de őszintén szólva baromira nem érdekelt... (azóta már rég megbékélt)
2014. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
51%

#13 Miért gondolom, hogy neked is vannak hasonló képeid???

Veled ellentétben megválaszolom!

Azért, mert a 14 éves lány, akinek sokkal értékesebb hozzászólása volt, mint teszem azt neked, mert teljesen ésszerűen elmondta, hogy milyen veszélyei lehetnek egy ilyen akciónak! Ezzel szemben, te csak vagdalkozni tudsz észérvek nélkül!


Tapasztalatom szerint egy tizenéves sokkal nagyobb bizalommal van egy nővér, mint egy szülő irányába!

Tehát továbbra is azt gondolom, hogy nem egy szigorú szülő, hanem egy megértő nővér, akire szüksége van!


A fiútestvért meg ne ítéljük halálra azért, mert "feltörte" a profilt!

Nem ismerjük a körülményeket és szinte biztos, hogy a feltörés valami olyasmi volt, hogy belépett a lány gépére ahonnan valószínűleg elfelejtett kilépni, így találták meg a képeket!


Persze ez sem szép dolog, de azért ne felejtsük el, hogy egy facebook (vagy akármilyen) profilt nem egyszerű feltörni!

2014. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
14%

#9

"Az öcséd feltöri a FB-ot...ez viszont nagyon súlyos tett. Semmi köze más ember magánlevelezéséhez."


Nem kapok szavakat. Ez súlyos? Tényleg? Szerintem az súlyos hogy a kedves szülők egyáltalán engedélyezik hogy facebookja legyen. Én 3 hónapja töröltem magam onnan, a gyerekeimével együtt, mert egy szörnyű dolog. Van valóság, és ott a valós térbe ki lehet menni és beszélgetni a valódi emberekkel akiknek valódi testük van meg valódi gondolataik.


Az nem is jut eszedbe hogy megjegyeztette a jelszavát a lány?

Az meg hogy egy 18 éven aluli gyerek (mert gyerek és kész) szexuálisan explicit képei felkerültek a netre sokkal súlyosabbak erkölcsi és büntetőjogi szempontból mint egy facebook "feltörés" ?

2014. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Én 16 vagyok és még nem volt barátom nagyon aggódom a hugomért és köszönöm a válaszokat beszélni fogok a szüleimmel és az öcssémel.
2014. jan. 6. 21:48
 17/36 anonim ***** válasza:
77%

"Én 3 hónapja töröltem magam onnan, a gyerekeimével együtt, mert egy szörnyű dolog. Van valóság, és ott a valós térbe ki lehet menni és beszélgetni a valódi emberekkel akiknek valódi testük van meg valódi gondolataik"



Azért én az ilyeneken mindig besírok XD A gyereknek persze nem kell feltörni a húga profilját, a kislánynak nem kell magát mutogatnia, de erről ne egy olyan ember ossza már az észt, aki meg törli a gyerekei fb-ját :D


Igen, létezik a valóság is valódi emberekkel, de akkor úgy kell nevelni a gyereket, hogy azt is észrevegye, ne csak a gépen függjön, nem letörölni. Főleg nem akkor, ha már idősebb, mert ennyi önállósága hadd legyen, ha meg csitri még, akkor nem is kellett volna támogatni a dolgot, és akkor utólag nem csinálna hülyét magából a gyerek.

2014. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
24%
kedves 14-es...1: még a gondolatom sem írhatom le? :) (nem épp rá gondoltam aki leírta az érveit, de hogy épp mi jutott eszembe 1 -1 válaszra, csak van jogom leírni... aki nem inge nem veszi magára :)) 2: ha már egyszer valaki leírja az érveket.. minek kéne még egyszer leírnom ugyanazt??? (értelmesnek gondolom a kérdezőt, hogy egyszer leírva is megérti) 3: válaszoltam én is a kérdésre, méghozzá saját tapasztalattal... nem igazán értem a kiakadásod.. :) "13"
2014. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
44%

" öcsém feltörte a 14 éves húgom facebookját"


Fuuu micsoda kis hacker palántával van itt dolgod.

Szerintem am csak leleste a jelszót.

Am meg az ilyen fotók szex... egy mai 14 évestöl egyáltalán nem meglepőek.


Szerintem ne mond el a szülőknek, gondolod h ők nem ilyen korba kezdték dehogy nem :)

Én is találtam ilyen fotókat a húgomról mikor 15 volt.

Na és ö dolga, olyan is volt h lerajzolta ahogy éppen a barátjával oráloznak, és itt felejtette az asztalnál.

Reggel mikor anyám leült megnézni a mail-jeit meglátta na és ?


A szex magánügy tartsd ezt tiszteletben, fordítva te se örülnél a reklámnak.

2014. jan. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

#13! A #14-es teljesen igaza van. Persze, leírhatod a véleményed nem azzal volt a gond. És is igenis azt támogatom, hogy a kérdező is beszélgessen el a húgával. Nincs testvérem, de saját tapasztalatból mondom, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor egy gyerek sokkal szívesebben beszélget el testvérrel, baráttal/barátnővel, bárkivel csak a szülővel ne kelljen. Az meg megint másik dolog, hogy a szülőnek ugyanúgy meg kell ejtenie ezt a beszélgetést, nem egyszer, nem kétszer, hanem akár nagyon sokszor is. Jobban oda kell figyelniük a kislányra, mert akárhogy nézzük egy 14 éves még kislány.

Kérdező! Beszélj a húgoddal is, de ugyanakkor mond el a szüleiteknek is, hogy mi történt.

2014. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!