Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Honnan került a zsebembe a...

Honnan került a zsebembe a pénz? Már nincs kivel megbeszélnem.

Figyelt kérdés
Egyedül nevelt édesanyám bennünket, elváltak. Iskolába menet minden reggel tiszta vasalt zsebkendőt kaptunk, az nap is. Ahogy előtte álltunk nővéremmel, és mosolyogva a zsebünkbe helyezte a zsebkendőt, mindkettőnk zsebében pénzt talált. Megnézte a pénztárcáját, onnan hiányzott 12 ft. Akkor az négy kenyér ára volt .Nővérem zsebében 7, az enyében 5 ft. volt. Ki nyúlt a pénztárcámba kérdezte, és mivel nem kapott választ, mindketten kaptunk egy-egy nagy pofont. Szó nélkül csordult a könny végig az arcomon, nagyon fájt, de nem a pofon, hanem mert olyasmit hisz rólam most már az édesanyám, amilyen én nem vagyok. Amit én sosem tettem. Nem egyszer megkérdeztem nővéremet, nem is emlékszik rá, és szerinte kitaláltam. És hagyjam békén a hülyeségeimmel. Akkor 9 éves voltam, és nagyon fájt, igazán felhőtlen bizalom nem lett többé édesanyám és köztem.
2014. febr. 7. 13:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%
Az egy főre jutó havi kiadásnál azt írja, hogy a kenyér 30,83 - majd lejjebb, hogy a havi fogyasztása egy főnek 113,47 kg. Ez alapján a 31 Ft 113,47 kg kenyér ára kell, hogy legyen.
2014. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nem gondoltam hogy ennyi választ fogok erre a kérdésre kapni. Valójában azt sem gondoltam, hogy el lesz olvasva. Az 5-ös válaszolónak , a tiédnél kicsodult a könnyem.

Az önsajnálathoz ennek nincs köze. Akkoriban nem volt még ennyire pszihologizálva a beszélgetés, mint ma, hogy mindent meg lehet, és érdemes is beszélni. Kaptál egy pofont, ne kérdezz, tudnod kell miért. A múltat elfelejteni ezt sosem értettem miért kellene, az én múltam az, akkor is ha azt a pofont nem érdemeltem meg. Szerettem édesanyámat.

Köszönöm nektek :)

2014. febr. 7. 14:03
 13/16 A kérdező kommentje:
7-es, nekem is eszembe jutott ez a gondolat, amennyiben úgy lenne, és leckének szánta volna, olyan jelzővel kellene illetnem amit nem szeretnék.
2014. febr. 7. 14:14
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is igy vagyok, hogy miért kellene a multat elfelejteni, miért kellene csak a jóra emlékezni.Hiszen akár rossz,akár jó történt velünk az életben, azt nem lehet kitörölni az agyból.Az valamit jelent nekünk, mindegy hogy mit,de megmaradt az emlékezetben.Akkor a nagy emberek,akik leirják az életüket, azok miért foglalkoznak a multtal.Tudom ma ez van hangoztatva, hogy felejteni kell, csak a mai eseményekre kell gondolni.En ebben nem értek egyet.
2014. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
a nővéred volt!!! 2 forintal több volt az ővében... tiedben csak a megtévesztés miatt rakott
2014. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De a nővéred a saját zsebébe miért rakott volna ,ha csak meg akart viccelni, "szivatni" téged?:D
2014. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!