Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénz kérnétek a testvér...

Mennyi pénz kérnétek a testvéretektől, ha hozzátok költözne egy kisbabával?

Figyelt kérdés
A férje megcsalta, így elválnak. A baba 3 hónapos.
2013. nov. 27. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi időre jönne és hogy hogy áll anyagilag, és hogy te hogy állsz. Ha te jól állsz, akkor ne kérj semmit, vagy csak minimális összeget, van neki elég gondja. Ha nem állsz jól, akkor én nem kérnék pár hétig/hónapig, ha megoldható. Ha jól áll, vagy te nagyon szarul állsz, akkor max 15-20Ezret kérnék a rezsibe, kajába.
2013. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire szorulok rá. Ha magam is épp csak megélek, akkor annyit, amennyivel a rezsi több lesz miattuk. Ha viszont jól állnék anyagilag, akkor semmit se kérnék.
2013. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi információ alapján nem tudok összeget mondani...sok mindentől függ:

- milyen körülmények között élek én

- milyen bevételeim vannak

- én kikkel élek (család?)

- a testvéremnek milyen bevételei vannak

- más nem tud segíteni?

- alapvetően milyen emberek vagyunk, milyen a kapcsolatunk


Meg biztos van még egy csomó dolog, amit figyelembe kellene venni...

2013. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A férjemmel és a fiammal élek, most várjuk a 2. babát. Jól élünk, tudunk félretenni.


A testvérem 100 körül kap juttatásokat.


Addig marad, amíg a válóper zajlik, tehát kb 1-1,5 évig.

2013. nov. 27. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ meddig maradna ott? Hogy áll anyagilag? Vagy te megteheted, hogy mellőzd azt a pénz amit rájuk költesz?

Egy darabig max 1 hónapig én nem kérnék tőle semmit, utána mondjuk a rezsi rá eső részét és, hogy élelmiszer vásárlásnál is szálljon be.

Mert akár, hogyan is nézzük azért ez többlet kiadást jelent nektek és hosszabb távon ez bizony több anyagi kiadást jelent.

2013. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A válóper után hová fog menni?
2013. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A rezsi rá eső részét elkérném, lakbért semmiképpen sem. Étkezést érdemes közös főzéssel megoldani, mert gazdaságosabb. Ezt úgy a legtisztább, hogy mindennap írod egy kis füzetbe, mennyiért vásároltál be, és ez alapján a hónap végén elszámoltok. (Mint írtad, nem álltok rosszul, így nem hiányzik nektek hónap végéig a része.)


A takarítószereken, ilyesmiken nem vacakolnék, azt venném én is továbbra is, a saját cuccaik mosásához viszont én megkérném, hogy vásárolja magának a szükséges szereket, mert a babának valószínűleg nem jó az a mosószer, amit én használok az én cuccaimra.


Ez így lehet, hogy kicsinyesen hangzik, annak fényében, hogy jól álltok anyagilag, de hosszú távon mindkét félnek jobb. Nektek azért, mert nem érzitek magatokat lehúzva még akkor sem, ha egy-egy konfliktus után mérgesek vagytok egymásra, ő pedig teljes jogú lakótársként élhet közöttetek, ami azért jobb az ember lelkének beköltözőként, mintha csak élősködőnek érezné magát.

2013. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miután megszületik a ti babátok az lesz a felállás, hogy ti vagytok 4-en, 2 felnőtt, 2 gyerek és ők 2-en, 1 felnőtt, 1 gyerek. Bérleti díjat nem kérnék, csak a rezsinek a rájuk eső részét, magyarul a rezsi egyharmadát.
2013. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A rezsi ráeső részét, plusz a kajában annyit, hogy néha ő vásároljon be. Lakbért, ilyesmit semmiképp nem kérnék!
2013. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel 3 felnőttből fog állna a család, oszt szét a rezsit 3 felé, tehát az 1/3-ad része, illetve a kaját is így. Nagyvonalakban összeírod a számlákat, blokkokat és harmadolod.


Előző kérdezőkhöz: Nyilván jóban van a tesójával, ha magához engedi... :)

2013. nov. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!