Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy bizonyítsam be, hogy...

Hogy bizonyítsam be, hogy gonosz? Ezt miért nem látják?

Figyelt kérdés

Lett egy mostohatestvérem, akiről inkább nem veszek tudomást. Nem velük élek, de azért néha anyáéknál is vagyok, akkor viszont csak veszekszenek velem, hogy én nem tudok alkalmazkodni, csak hisztizek és nem jó nekem semmi, anya férjétől folyton hallgatom, hogy apa semmire nem nevel, elkényeztetett vagyok, ha az ő lánya lennék, akkor bezzeg...

A lánya meg adja az ártatlant, meg mondja, hogy én ok nélkül utálom őt. Jó, először tényleg nem volt indokom, de már van.

Elkezdett rólam terjeszteni egy durva pletykát, direkt kiengedte az udvarra a kutyámat, akit amúgy náluk sose viszek ki, mert félős, póráz nélkül nincs kint és "véletlenül" nyitva maradt a kapu, ő meg elszökött.

2 napig kerestettük, mire meglett, utána még én hallgattam, hogy nincs megnevelve a kutya és az én hibám, mert nem tanítottam meg, hogy ne menjen ki.

Eddig úgy voltam vele, hogy nem érdekel, nem veszek róla tudomást. De tegnap eléggé bekavart és most már nem tűröm, hogy tovább adja az ártatlant és anyáéknál én legyek a "rossz".


De hogy nyissam fel a szemüket?


2014. márc. 8. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem írsz semmit, ami alapján a lány "gonosz" lenne.

A kutyád kiszökése tényleg lehetett véletlen is (azt azért tényleg ne várd, hogy valaki, akit te látványosan utálsz, a kutyádhoz igazítsa az életét, és folyton azt figyelje, mi van vele)

Amúgy meg írod, hogy ok nélkül utálkoztál rá. Csodálkozol, hogy ő nem rajong érted?

2014. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy nem fog sikerülni. Inkább ne menj, majd ha rákèrdeznek őszintén elmondod hogy azért mert a félteso mindig keresztbe tesz neked, és ha ennyire rossz vagy akkor felesleges hgy odamenj.
2014. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

az én hibám, mert nem tanítottam meg, hogy ne menjen ki.



már ne is haragudj szívem de bizony a te hibád. Te kutyád, te nevelésed...

2014. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem azt kérem, hogy szeressen, vagy rajongjon értem. De ne tegyen már direkt keresztbe. Én sose csináltam semmit, amiből bármi baja lett volt, egyszerűen csak nem vettem róla tudomást.

A kutyámat szándékosan tette ki az udvarra, magától oda nem megy ki, főleg nem egyedül.

Ha 20-szor nem mondtam el, hogy a kutya nem mehet ki, akkor egyszer sem.

2014. márc. 8. 11:42
 5/16 A kérdező kommentje:

11:42

Minek tanítsam meg rá, hogy nem szökhet el, ha én, vagy apa csak pórázon visszük el magunkkal, vagy ölben.

Sosem volt még úgy kint utcán, udvaron, hogy senki nem ment volna vele. Az meg, hogy a kapu nyitva volt, nem hiszem, hogy véletlen volt.

2014. márc. 8. 11:44
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Figyelj, még mindig nem érted: adott egy lány, akit utálsz. ... és elvárod, hogy a kutyáddal foglalkozzon? (értsd: 100-szor elmondtad neki, hogy a kutya nem mehet ki)

Aztán milyen alapon várod el, hogy ő nevelje a kutyádat helyetted?

A kutyádnak kellett volna 100-szor elmondanod, hogy nem mehet ki, és igen, ez a te dolgod lenne, nem a mostohatesódé, vagy bárki másé.

Attól nem lesz gonosz senki, hogy nem akarja a másik háziállatát nevelni.

2014. márc. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Te nem érted...

Nem várom el, hogy foglalkozzon vele.

Ott voltam náluk és vittem a kutyámat is. Leültem enni, a kiskutyám odaszaladt az ajtóhoz, mert még kint akart lenni. Kérdezte, hogy kiengedje-e, mondtam, hogy meg ne próbálja, mindjárt kiviszem még egy kicsit (de már ezelőtt is mondtam neki, hogy nem mehet ki, ezt mindenkinek sikerült felfognia, rajta kívül). Erre szól kicsit később, hogy ja, ő kiment az udvarra és a kutya is kiszaladt vele, nem találja.

2014. márc. 8. 11:52
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

A kutya azért ment az ajtóhoz, mert kint akart lenni. Inkább az a nem normális, hogy ölben sétáltatod.

Szerintem nem gonosz a mostohatestvéred, csak nem bír téged, mert te is bunkó voltál vele az elején.

Neked is engedned kéne és normálisan viselkedni vele, és akkor ő is normális lenne veled.

2014. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most nem a kutyasétáltatási szokásaim a lényeg.

Utáljon csendben, de az nagyon gáz, hogy pletykákat próbál rólam terjeszteni, csak sosem jön össze szegénynek, mert valahogy mindig kiderül, hogy ő kavarja a sz.rt.

2014. márc. 8. 12:14
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

1: sétáltasd sokat kint a kutyádat, szoktasd rá hogy nem szökhet el

2: mire van a szád? beszéld meg a dolgokat a mostohatesóddal, és kérdezd meg hogy mi a probléma!

2014. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!