Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jót teszek ha tisztázom? Vagy...

Jót teszek ha tisztázom? Vagy csak még nagyobb gondot okozok?

Figyelt kérdés
Bocsánat,de valószínű hosszú lesz.Én 40 éves vagyok a nővérem 45.Jól szituált a családja,kb átlag keresettel vagy egy kicsit többel,,de nagyon jól gazdálkodva,igazán szépen élnek,lakás saját hitel nélküli,a gyerekek már elég nagyok.A családban inkább az én családom volt az aki nagyon sokszor napról-napra élt,küszködtünk a lakáshitellel,egyéb kölcsönökkel,de azért megéltünk.A családi összejöveteleken mindig kellemetlen volt,hogy a lányuk,aki az én lányomnál két évvel idősebb,mindig piszkálta a lányomat,hogy mi csórók vagyunk,hogy neki sosem lesz olyan játéka,mint őneki..és igaza volt,de azért ez nagyon rosszul esett.Mindig megkaptuk a kislány kinőtt ruháit,ami nagy segítség volt nekünk,de a lányom szegény elég rossz érzéssel hordta őket,de más választása nemigen volt.A sógorom minden alkalommal amikor találkoztunk úgy viselkedett velünk,mintha kegyet gyakorolna azzal,hogy egyáltalán a társaságában lehetünk.A férjem ki nem állhatta őket ezért,de mindig normálisan viselkedett velük,csak éppen az összejövetelek előtt velem veszekedett mindig,hogy minek jönnek ezek ide :S Szerencsére nem sűrűn találkoztunk,évente olyan 3-4x mert 100 km-re laktak tőlünk.5-6 éve a házasságom megromlott,próbáltuk rendbe hozni,de sajnos már nem működött sehogyan sem.Elköltöztem a két gyerekkel a férjemtől,az anyukámhoz,akivel egy utcában laktunk.Később megismerkedtem a jelenlegi párommal,akivel 2 és fél éve élünk együtt.Ő nagyon jól keres,tényleg nincs hiányunk semmiben sem.Elköltöztünk 300 km-t.És itt jön a problémám...a nővéremék teljesen kiakadtak,ellenem fordultak,és a férjemet istenítik,azt mondják leamortizáltam a volt férjemet,és szegény mennyit kell dolgoznia most,hogy egyedül él,ahhoz,hogy tudja fizetni a hiteleinket.Nem értem miért ilyenek? A hiteleink egyik felét én fizetem,Ő a gyerekekre semmit nem fizet,az anyjánál lakik,akinek a rezsibe kajába nem ad bele semmit,állandóan vásárolgat magának,új telefont,PS gépet,márkás cipőt ruhát.A gyerekeket is mi visszük hozzá,Ő nem jön értük sosem mert arra nincs pénze.Szóval azért annyira rossz dolga nincs.Mondjuk nővéremék igazából ezekről semmit nem tudnak,sosem volt olyan a kapcsolatunk,hogy ilyen dolgokról beszéltünk volna,1x tett nővérem egy olyan kijelentést,hogy biztos a pénz miatt ment tönkre a házasságom,én mondtam neki,hogy ez nem teljesen így van,de ő csak erősködött.Soha meg nem kérdezték,hogy hogyan történt az egész,mi vezetett eddig.Így bele át sem látják a dolgokat,és mégis ítélkeznek.Persze nem nekem mondják,hanem szegény anyukámnak,aki viszont tudja mi,hogy zajlott,és mindig felmérgesítik ezzel.Amikor elköltöztünk,nővérem kérdezte,hogy megfogom-e hívni őket magunkhoz,mondtam neki,hogy persze,miért ne hívnám meg őket,erre azt mondja,hogy hát mert én őket sosem láttam szívesen..mondtam neki,hogy nem én nem láttam őket szívesen,hanem a férjem,állandóan ezen veszekedett velem,erre azt mondta nővérem,hogy ne haragudjak,de Ő ezt nem hiszi el :O Teljesen ledöbbentem,Rólam elhinné,hogy nem akarok velük találkozni,a férjemről meg nem?? Ez nekem érthetetlen.Bánt,hogy ilyenek.Bánt az,hogy nem látják,mennyivel boldogabban élünk,hogy a gyerekek milyen kiegyensúlyozott vidám kis csajok lettek azóta,hogy a párommal egymásra találtunk,hisz nyugiban élünk,nagy-nagy szeretetben mind a négyen.Bánt,hogy nem örülnek a mi örömünknek,hanem azon vannak,hogy kritizáljanak,hogy rosszindulatúskodjanak.Párom szerint csak az írígység ebszél belőlük,az,hogy a családban most már nem játszhatják a "befutottam,és Te meg csóró vagy " szerepüket.Nem tudom mit tegyek,hívjam fel a nővérem,és meséljek el neki dolgokat?Kérdezzem meg,miért ilyenek velem?Vagy hagyjam annyiban a dolgot,mert csak veszekedés lesz belőle?Anyu szegény nagyon nem jól viselné,mindig konfliktus kerülő volt,és félek,hogy magát okolja majd,ha összeveszünk nővéremmel,mert Ő mesélte el,hogy miket mondanak.De azt is érzem,hogy nem vagyok képes úgy viselkedni velük,mintha nem tudnék erről az egészről,nem megy a báj vigyor sajnos,és 1 hónap múlva megint családi összejövetel lesz,találkoznom kell velük.

2014. márc. 14. 09:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem értem Eddig miért nem állítottad le őket? Én nem hogy nem beszélték velük de elkerülném őket nagy ívben. Miért kéne magyarázkodnod, nem az ő kárukra hagytad el a volt férjed.
2014. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van a parodnak, ez bosszantja oket szerintem is. A noverednek semmit nem kell mondani, plane ne akard tisztazni, ugysem akarja meghallani, amit mondani akarsz.
2014. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

nem beszélném meg vele, mert ilyen esetben

- sok mindent elfelejt az ember amit mondana

- a másik csak azt hallja meg, ami az ő igazát bizonyítja


leírnám neki a helyedben azzal kezdve, hogy azért írásban rendezed ezt a dolgot, mert nem bízol benn, hogy szóban nyugodtan tisztázhatnátok


és az - mondjuk - e-mailben azzal kezdeném ami itt a fenti szöveg fele ... aztán a többivel amit fontosnak tartasz ... aztán zárnám azzal, hogy ez a te életed, ő a te testvéred, hát próbáljon alkalmazkodni a jelenlegi helyzethez, mert az egészet te élted át, nem ő

2014. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Bármit is akarnál elmagyarázni süket füleket találnál. Nem fogja őket érdekelni. Hajlok arra, hogy a párodnak igaza van. Már nem vagy az a csóró akivel úgy viselkedhetnek mintha a jobbágyuk lennél. Én a helyedben nem magyarázkodnék, hanem élnék boldogan a párommal, és nagy ívben letojnám a tesómat, sógort. Ha felhívna és kezdené a szidást, akkor egyszerűen a szavába vágnék, hogy ha majd kíváncsi az igazságra, és nem csak a nagyasszonyt akarja játszani akkor hívjon fel, elmondod mi az igazság. A többi meg nem érdekel téged, és szépen leteszed a telefont..


Egyébként nálunk is az van, hogy a nővérem nagyon jól él, már-már gazdag. Én bár sosem panaszkodom, mert boldogulok, de vannak tartozásaim(banki) és sokat kell dolgoznom, hogy tudjam fizetni. De a nővérem, és családja SOHA egy szóval nem aláztak meg, soha nem bántanak, nem bánnak lekezelően. SŐT! Mindig nyaggat, hogy engedjem meg, hogy kifizesse a banki tartozásaimat. De nem engedem. Az én saram, majd én rendbe teszem..Mivel pénzt nem fogadok el, így mindig másban segít.

A te testvérednek is így kellene viselkednie, és nem olyan undorító módon ahogy viselkednek. Én nem sajnálnám azt az időt amit nem vele töltenék el..

42/N

2014. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze a legszívesebben ezt tenném,de mégiscsak a nővérem,és szeretem és nem akarom,hogy ilyennek lásson,és a másik oldala,hogy anyunak nagyon fájna ha összevesznénk,ezzel robbantanám a családot úgymond.Elmaradnának a közös szülinapozások,karácsonyozások....nem tudom,hogy megérné-e,Persze igazad van,tudom,de félek a következményektől.Ez a helyzet viszont kikészít.
2014. márc. 14. 09:39
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha szobahozza a te ugyedet, mondd meg neki nyugodtan, hogy ez egyedul rad tartozik, es nem fogsz senkivel errol beszelgetni, es valts temat is rogton. Csirajaban fojtsd el, aztan megunjak majd.
2014. márc. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom megunják-e,mert ahogy telik az idő,úgy veszem észre,hogy ez csak egyre rosszabb.Mondjuk annyit javult a dolog,hogy páromat nem nézik levegőnek mint eleinte,akkor mindig közölték,hogy mondjuk szülinapra,megakarják hívni a volt férjemet is.Mondtam,hogy rendben,de akkor én a párommal oda nem megyek.Most már ilyeneket nem mondanak legalább.Most épp azon "lovagolnak",hogy én miért nem dolgozom?Mert igenis,nekem is dolgoznom kell.Mondta nekik a párom,hogy nem,nem kell.De ők csak,hajtogatták,hogy olyan nincs.

Persze,jó lenne dolgozni,de a lányokat én hordom kocsival iskolába,és onnan haza,mert megszüntették a helyi járatot,és kerékpárral nem közlekedhetnek azon a forgalmas úton,amin menni kell,legalábbis a kicsi biztosan nem,Ő még csak elsős.Ha elmegyek dolgozni,egyedül kellene járniuk ami veszélyes,annyit nem ér az egész.


4-es Neked igazán jó testvéred van :)

2014. márc. 14. 09:53
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Árulj el nekem valamit.

Neked mi a jó abban, ha a testvéred akit szeretsz (ez érthető, végül is a testvéred) éveken át lekezelően bánt veletek, megaláz akármikor amikor éppen kedve tarja, nullának tart, nem csak téged hanem a kis családodat is. A saját gyerekét is úgy nevelte, hogy ,ár ő is lekezelő legyen a gyerekeiddel. Állandóan beléd köt, piszkál, inkább a volt férjed mellé áll, mert annyit nem érsz a szemében mint a körme alatt a piszok-.. Erre te meg "szeretem, és hiányoznának a közös ünnepi ebédek bla, bla , bla.. Neked ezek hiányoznának? Te neked az hiányzik, hogy a nővéred és családja még egyszer beléd rúgjanak???


Ne haragudj ha nyers vagyok, de az ember még barátjával sem viselkedik így, nem hogy a családtagjával!

De ha neked ezek hiányoznak, akkor nem is értem mi a kérdés. Akkor hallgasd éveken át az egész megalázó szöveget, és akkor se panaszkodj, ha a mostani párodnak egyszer elege lesz belőlük, és vagy választási döntés elé állít, vagy annyit mond, hogy

"na én inkább lelépek, nem akarok ilyen család részese lenni"

2014. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Ez a nővérem és szeretem csak mártírduma. Ha lapáttal verne félholtra is mennél utána mert szereted.... te vagy szeretethiányos és ragaszkodsz mindenkihez akihez lehet. Egy normál lelkiállapotú ember már rég megszakította volna a kapcsolatot ha akarnak valamit majd jönnek. Amúgy elárulom nővéred féltékeny mert már nem csak ők a "gazdagék" a családban....de hogy válaszoljak is, nem nem teszed jól hogy tisztázod, ilyen kétségbeesetten az tisztáz akinek vaj van a füle mögöt....
2014. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Persze igazad van,nem jó ez nekem,csak van egy olyan sejtésem,hogy sógorom generálja ezt az egészet...és persze ez nem menti fel a nővéremet,csak mégis..Tudom,hogy a saját nyugalmunk érdekében az lenne a legjobb,ha megszakítanám velük a kapcsolatot,csak azt nem tudom,hogy viselné ezt Anyu,akivel nekem nagyon szoros a kapcsolatom,egyedül él tőlünk 300 km-re,minden nap felhívom,hogy beszéljünk kicsit,nővérem őt sem hívta már 3 hete...

Igazából,most ha újraolvasom amit eddig írtam,már látom,hogy tényleg nagyon gázos a dolog,így leírva még jobban szembesülök ezzel voltunk mi jó testvérek is...csak az olyan régen volt már :( Nem tudom,valahogy nem akarom feladni,hogy visszataláljunk egymáshoz,még ha világosan látom is,hogy ez egy veszett ügy...hülye vagyok :S

2014. márc. 14. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!