Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jót teszek ha tisztázom? Vagy...

Jót teszek ha tisztázom? Vagy csak még nagyobb gondot okozok?

Figyelt kérdés
Bocsánat,de valószínű hosszú lesz.Én 40 éves vagyok a nővérem 45.Jól szituált a családja,kb átlag keresettel vagy egy kicsit többel,,de nagyon jól gazdálkodva,igazán szépen élnek,lakás saját hitel nélküli,a gyerekek már elég nagyok.A családban inkább az én családom volt az aki nagyon sokszor napról-napra élt,küszködtünk a lakáshitellel,egyéb kölcsönökkel,de azért megéltünk.A családi összejöveteleken mindig kellemetlen volt,hogy a lányuk,aki az én lányomnál két évvel idősebb,mindig piszkálta a lányomat,hogy mi csórók vagyunk,hogy neki sosem lesz olyan játéka,mint őneki..és igaza volt,de azért ez nagyon rosszul esett.Mindig megkaptuk a kislány kinőtt ruháit,ami nagy segítség volt nekünk,de a lányom szegény elég rossz érzéssel hordta őket,de más választása nemigen volt.A sógorom minden alkalommal amikor találkoztunk úgy viselkedett velünk,mintha kegyet gyakorolna azzal,hogy egyáltalán a társaságában lehetünk.A férjem ki nem állhatta őket ezért,de mindig normálisan viselkedett velük,csak éppen az összejövetelek előtt velem veszekedett mindig,hogy minek jönnek ezek ide :S Szerencsére nem sűrűn találkoztunk,évente olyan 3-4x mert 100 km-re laktak tőlünk.5-6 éve a házasságom megromlott,próbáltuk rendbe hozni,de sajnos már nem működött sehogyan sem.Elköltöztem a két gyerekkel a férjemtől,az anyukámhoz,akivel egy utcában laktunk.Később megismerkedtem a jelenlegi párommal,akivel 2 és fél éve élünk együtt.Ő nagyon jól keres,tényleg nincs hiányunk semmiben sem.Elköltöztünk 300 km-t.És itt jön a problémám...a nővéremék teljesen kiakadtak,ellenem fordultak,és a férjemet istenítik,azt mondják leamortizáltam a volt férjemet,és szegény mennyit kell dolgoznia most,hogy egyedül él,ahhoz,hogy tudja fizetni a hiteleinket.Nem értem miért ilyenek? A hiteleink egyik felét én fizetem,Ő a gyerekekre semmit nem fizet,az anyjánál lakik,akinek a rezsibe kajába nem ad bele semmit,állandóan vásárolgat magának,új telefont,PS gépet,márkás cipőt ruhát.A gyerekeket is mi visszük hozzá,Ő nem jön értük sosem mert arra nincs pénze.Szóval azért annyira rossz dolga nincs.Mondjuk nővéremék igazából ezekről semmit nem tudnak,sosem volt olyan a kapcsolatunk,hogy ilyen dolgokról beszéltünk volna,1x tett nővérem egy olyan kijelentést,hogy biztos a pénz miatt ment tönkre a házasságom,én mondtam neki,hogy ez nem teljesen így van,de ő csak erősködött.Soha meg nem kérdezték,hogy hogyan történt az egész,mi vezetett eddig.Így bele át sem látják a dolgokat,és mégis ítélkeznek.Persze nem nekem mondják,hanem szegény anyukámnak,aki viszont tudja mi,hogy zajlott,és mindig felmérgesítik ezzel.Amikor elköltöztünk,nővérem kérdezte,hogy megfogom-e hívni őket magunkhoz,mondtam neki,hogy persze,miért ne hívnám meg őket,erre azt mondja,hogy hát mert én őket sosem láttam szívesen..mondtam neki,hogy nem én nem láttam őket szívesen,hanem a férjem,állandóan ezen veszekedett velem,erre azt mondta nővérem,hogy ne haragudjak,de Ő ezt nem hiszi el :O Teljesen ledöbbentem,Rólam elhinné,hogy nem akarok velük találkozni,a férjemről meg nem?? Ez nekem érthetetlen.Bánt,hogy ilyenek.Bánt az,hogy nem látják,mennyivel boldogabban élünk,hogy a gyerekek milyen kiegyensúlyozott vidám kis csajok lettek azóta,hogy a párommal egymásra találtunk,hisz nyugiban élünk,nagy-nagy szeretetben mind a négyen.Bánt,hogy nem örülnek a mi örömünknek,hanem azon vannak,hogy kritizáljanak,hogy rosszindulatúskodjanak.Párom szerint csak az írígység ebszél belőlük,az,hogy a családban most már nem játszhatják a "befutottam,és Te meg csóró vagy " szerepüket.Nem tudom mit tegyek,hívjam fel a nővérem,és meséljek el neki dolgokat?Kérdezzem meg,miért ilyenek velem?Vagy hagyjam annyiban a dolgot,mert csak veszekedés lesz belőle?Anyu szegény nagyon nem jól viselné,mindig konfliktus kerülő volt,és félek,hogy magát okolja majd,ha összeveszünk nővéremmel,mert Ő mesélte el,hogy miket mondanak.De azt is érzem,hogy nem vagyok képes úgy viselkedni velük,mintha nem tudnék erről az egészről,nem megy a báj vigyor sajnos,és 1 hónap múlva megint családi összejövetel lesz,találkoznom kell velük.

2014. márc. 14. 09:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Fordulj szakemberhez,mert ez nem normális jelenség,hogy egy olyan emberhez kötődsz érzelmileg mint amilyen a nővéred,csak azért mert egy alomból vagytok.Persze,minden édesanya azt szeretné látni ha a gyerkei felnőtt korukban jól kijönnek egymással de ha ez nem lehetséges akkor nincs mit erőltetni.És nem is értem,hogy miért nem vesze dészre,hogy téged a nővéred nem szeret.Mi az,hogy kötelező családi összejövetelre menni?Ha nem tudsz nemet mondani az betegség számba megy amit egy jó szakember ki tud kezelni.Én nem hagynám,hogy uralkodjonak rajtam.Ha pedig valaki nem hisz a te jó szándékodban akkor az azt jelenti,hogy neki nincsennek pozitiv szándékai és ezért nem tudja elhinni.Kell valakinek egy ilyen nővér??
2014. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
9-es bennem is felmerült,hogy talán tényleg tettem,vagy mondtam nekik valami olyat amivel megbánthattam őket valamikor,de ha agyonütnek sem emlékszem,ezen is sokat gondolkodtam.Nem találom a vajat a fülem mögött.Talán azért is akarom ezt tisztázni,mert abban reménykedem,ha tisztában van a tényekkel,akkor megváltozik a véleménye,ha mégsem,akkor tényleg nincs miért erőltetni ezt a kapcsolatot.
2014. márc. 14. 10:18
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha valamivel netalán megbántottad őket akkor azt tisztázni szokták nem pedig ily módon bosszút állni.Te egyáltalán nem tiszteled,nem értékeled saját magad,azért is engednek meg saját maguknak efféle viselkedést,mert lesugárzik rólad az erőtlenség.
2014. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Talán csak berögzült rossz szokás,hogy vigyorogjak és bólogassak....amikor rosszul éltünk nagyon kellett az a ruha és cipő,csoki amit a lányom kapott...most már nem szorulunk erre,de nehéz a rossz szokásokat levetkőzni,tudom nem kellene már nekik pitizni,vagy elviselni a viselkedésüket.
2014. márc. 14. 10:28
 15/19 anonim ***** válasza:
71%
Legyél konfliktuskerülő Te is. Ha azt érzed, hogy nővéred sikereidnek nem tud őszintén örülni, akkor ne ez legyen a központi téma. Mi sem hergeljük szegényebb rokonságot azzal, hogy náluk mennyivel többet tudunk költeni.
2014. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
A nõvéred egyszerüen irigyli a boldogságodat!Nem hiszem, hogy magyarázattal tartozol neki!
2014. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%

Két eshetőség van.

1. Ha nem akarod megszakítani velük a kapcsolatot.

Felhívod, és elmondod neki, hogy mi az ami bántott velük és a lányuk viselkedésével kapcsolatba őszintén, és megkéred rá, hogy még egyszer ne forduljon elő, mert szeretnéd a jó viszonyt, de ezt ellehetetlenítik. Ne add ki anyudat, csak arról beszélj amit te tapasztaltál.


2. Megszakítod velük a kapcsolatot átmenetileg, mondván erre nincs szükséged. Szereted őket, de erre nem vagy kíváncsi.


Amúgy egyértelműen irigyek a sikereidre, mert nem tudnak min csámcsogni. Nem érezheti már többnek magát nővéred a te rovásodra. Azért talál ki újabb és újabb dolgokat.

A sógorod nyilván csak annyit tesz ehhez a dologhoz, amennyit a tesód hagy neki.


Szóval nem egyszerű a helyzet, de nem kell önfeláldozónak lenni pusztán azért, hogy elkerülj egy vitát. Vállald fel a konfliktust, utána meg kialakul hogy hogyan tovább.

2014. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De ismerős történet. Nekem a bátyámmal volt hasonló a viszonyom, ráadásul úgy, hogy nekem sem megy rosszul - úgy szoktam mondani, hogy ebben az országban valószinűleg 9 millióan szívesen cserélnének velem, de vele 9,9 millióan. Ettől függetlenül k.ra untam már az álandó arcoskodását, u.h. 10 évvel ezelőtt a minimumra vittem az interakciót, azóta talán 5ször találkoztunk és 10szer beszéltünk. Az ex-férjed meg tök ugyanolyan mint a párom exe, sír, hogy hú de szegény, de Ipad-et vesz, hogy a gyerek ne az ő Iphone-ját nyomkodja, amíg együtt voltak mindennek elhordta a párom rokonságát, most meg az ex-sógrral nyalják egymás seggét tükrösre. Öszintén szólva a legtöbb amit tehesz azt nagyívben teheted rájuk.
2014. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%

Ebben a testvéri kapcsolatban láthatóan csak Te gondolod azt, hogy szeretem, mert hát a testvérem. Ő úgy látszik ezt nem tartja ennyire fontosnak...furcsa.


Ha anyukád annyira konfliktus kerülő, akkor minek szítja a tüzet? Minek mond el neked olyan dolgokat, amik minden épeszű embernek sz@rul esnének?

Kérd meg szépen, hogy ezeket tartsa meg magának, mert ezzel bazira nem mozdítja előre a jó kapcsolat kialakulását.


Tesómtól megkérdezném, hogy akkor most mit is szeretne? Azt hogy jó testvérek módjára éljetek vagy esetleg az exedet "választja" és akkor felejtsétek el egymást, mert így láthatóan soha nem lesz köztetek normális kapcsolat.

Már az is sértő lenne számomra, hogy a testvérem a volt férjemet választja helyettem...pfffüüü

2014. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!