Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudok csinálni vele?

Mit tudok csinálni vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Van egy 12 éves húgom, aki az utóbbi időben mások előtt megaláz, kicsúfol, rugdos, direkt elül/arrébb megy hogyha odamegyek hozzá. Eddig nem volt vele semmi baj, kisebb veszekedéseken kívül nem volt semmi bajunk egymással, de ebben az iskolaévben elég rondán viselkedik velem. 2 évvel vagyok nála idősebb (tehát ő 6. én 8.-os vagyok), de úgy beszél velem, mintha valami állat lennék. így, az utolsó évemre szinte nem is lettek barátaim, mások is bántanak, de ez már nem nagyon érdekel, viszont az nagyon rosszul esik, hogyha odamegyek hozzá, akkor olyanokat mond, hogy "Na jó, takarodjál innen stb.) Egyébként nem is értem miért ilyen, nagyon okos lány, a külsejével sincs gond és rengeteg barátja van.Én is jól tanulok a külsőmmel nincs gond de szinte nincsenek barátaim. A szüleimmel is beszéltem erről (már itthon is csinálja ezt), de nem csináltak semmit, tovább pedig nem akarom rágni a fülüket ezzel. Én nem szoktam Őt megalázni, nem is tudom, hogy jött neki most ez. Igaz minor még kisebbek voltunk bántottam néha, de ennek kb. 6 éves korom óta vége. Nagyon rosszul esik, hogy ő is ezt csinálja velem. Valaki járt már így esetleg? Mit csináljak? Köszi a válaszokat! :)



2014. ápr. 25. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most kezd el kamaszodni, ez a menő ebben a generációban, nyilván a húgod fogékonyabb rá, mint te. Egy barátnőmnél is hasonló a helyzet, csak ő 20 éves, a húga meg 13. Annyit tudsz tenni, hogy ignorálod őt. Ha beszól, ne szólj vissza. Ha lehet, ne beszélgess vele, ne keresd a társaságát, ne menj oda hozzá. Egy idő után rá fog jönni, hogy ez a viselkedésed miatta van, és ha majd kinövi ezt, és rájön, mennyire fontos a testvéri kapcsolat (vagy még ennél is korábban ha esetleg szüksége lesz valamiben a segítségedre), akkor kedvesen fog feléd közelíteni.
2014. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Hát növekszik..Ilyen korba a gyerekek szeretik játszani magukat a barátok előtt..hogy "Nagy lányoskodjon" ez ellen nem sok mindent tudsz tenni.. Max hogyha visszavágnál neki, de jobb ráhagyni egyszer majd megunja és rájön ,hogy nem jó dolgot csinál és ettől nem lesz nagyobb lány.. Hogyha megaláz akkor csak nézz rá lenézően ne lássa rajtad hogy rosszul esik mert akkor csak jobban fogja csinálni..
2014. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 reszelo válasza:

Nem lehet, hogy eddig te szemétkedtél vele?


Az, hogy más barátaid sincsenek, az már inkább érdekes...

2014. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!