Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálom az öcsém barátnőjét,...

Utálom az öcsém barátnőjét, szerintem nem illenek össze, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mindketten nagyon indulatosak, úgy össze tudnak veszni, hogy ordítoznak egymással, szerintem már ez sem normális. A csaj egy lusta disznó, nem csinál szinte semmit, suilba jár, évek óta öcsém tartja el, és még öcsémet ugráltatja, ha hazaér. Hogy mondjam el öcsémnek (szereti nagyon), hogy nem lesz belőle jó családanya, még hasonló sem!! ?

2014. máj. 14. 11:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

"mit lehet tenni?"


Befogni a szádat, mert ez kettejük dolga. Ha az öcsédnek jó, akkor mit akarsz? Ha "évek óta" együtt vannak, akkor nekik így megfelel.


"Hogy mondjam el öcsémnek (szereti nagyon), hogy nem lesz belőle jó családanya, még hasonló sem!! ?"


Ezt honnan akarod tudni, a jövöbe látsz? Honnan tudod, hogy az öcsédnek ugyanaz jelenti a jó családanyát, ami neked?

2014. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Nádszálkisasszony ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de neked ahhoz semmi közöd, hogy az öcséd, aki feltehetően már felnőtt kit szeret. Majd a saját belátása szerint dönt, úgyis mindenki a saját kárán tanul. Ha elmondanád a véleményed, akkor nembogy nem szakítanának, de még meg is utálnának.
2014. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Mit tehetsz? Nyelsz! Amikor meg öcséd rájön mekkora hülye volt, odatartod a vállad, hogy kisírhassa magát.

Más ember magánéletébe főleg párkapcsolatába még a legnagyobb jó szándék ellenére sem lehet.

2014. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát ja, igaz, amit mondtok, de most végez a csaj az iskolába , és már azt tervezi, hogy mikor legyen gyerek, öcsém úgyis belemegy majd, (24-éves lesz idén,szerintem várhatnának még) és mindig az jut az eszembe, hogy nem akar még dolgozni sem, attól félek, hogy lesz gyerek , és öcsém utána jön rá, hogy nem kellett volna, és az olyan szörnyű, mikor gyerek mellett mennek szét párok! Abból gondolom, hogy trehány disznó, van, hogy két napig nem mosogat, láttam nem egyszer, ő állandóan fáradt a sulitól, (mi lesz, ha anya lesz? Nyílván nem vagyok jövőbe látó, de szörnyű természete van a csajnak, ha öcsém valami negatívat mond neki (ha igaz, ha nem )addig csűri- csavarja, még sír is, hogy mindig öcsém kér még bocsánatot a végén. Na mindegy, szerintem nem lesz jó vége, de nyílván nem szólhatok bele, igazatok van. Csak rossz nézni ezt az egészet...
2014. máj. 14. 11:50
 5/22 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha beleszólsz, te jössz ki belőle rosszul.

Ha az öcséd így boldog, akkor hadd legyen..

Legfeljebb ha erről a témáról - párkapcsolatról - beszélgetsz egyszer vele, föltehetsz neki kérdéseket, amelyek nem bántóak, de esetleg elgondolkoztatják. Pl. arról, hogyan képzeli el az életét 2 év múlva, 5 év múlva, szoktak-e erről beszélni a barátnőjével, stb., ezzel segíthetsz, de csak nagyon óvatos legyél, ne adj tanácsokat!

2014. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Hajjajjjaj, miss tökéletes, képzeld, én is trehány disznó vagyok, mert bizony van, hogy 2 napig nem mosogatok el. (Aztán mi van akkor??? Elárulom neked, semmi nem történik, nem jön a világvége, még soha nem evett meg a kosz.)


Nem kell senkit szeretned, de közöd sincs ahhoz, hogy az öcséd hogy él. Nagyfiú már, el tudja dönteni, hogy mi a jó neki (ha nem jó, akkor meg joga van elrontani a SAJÁT életét). Ezt tiszteletben kell tartanod. Te is elronthatod a saját életedet, de az övét nem. És meg se javíthatod.


Honnan tudod, ki milyen családanya lesz? Egyáltalán milyen a jó családanya?

Aki óránként felnyalja a lakást, de egyébként fáradt és ideges, nincs ideje a férjére meg a gyerekre, mert első a takarítás, vagy olyan, aki mellett boldog az öcséd, még akkor is, ha néha 2 napig áll a mosogatnivaló?


A TE életedben egyébként minden annyira tökéletes, hogy ráérsz az öcsédét élni?

2014. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem szerencsés ebbe kívülről beleszólnod. Lehet hogy pl. a szex kiválóan működik köztük, ez esetben pedig mindkét fél többet megbocsát a másiknak.


Jó csajoktól én is kértem meggyőződés nélkül is bocsánatot. :)

2014. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Hozzáteszem: mindenkinek saját magának kell megtapasztalnia mindent, mert mások rosszallása csak ellenérzést és ellenkezést vált ki. Mindenki csakis a maga kárán tanul (van, aki még abból sem).
2014. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Értem amit mondtok, nem akarok beleszólni, pont azért nem, mert semmit nem érne, amíg öcsém nem gondolja azt, hogy baj van, márpedig nem gondolja. Kedves 11:59, attól, hogy nem szólok bele, (mert igazad van, hogy nincs jogom) attól még az én dolgom is, és aggódhatok is miatta! Nem vagyok tökéletes, de szerintem neked is van olyan ismerősöd, akiben látsz hibát,akár meg is jegyzed, akkor magaddal is ilyen kemény vagy?
2014. máj. 14. 12:11
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! És akkor mi van, ha az öcséd nem ugyanúgy látja őt, mint te? Vagy, ha számára a családanya nem azt jelenti, hogy valaki minden nap főz és elmosogat? Igaza van az első hozzászólónak ebben!!! Mi van, ha az öcséd szellemi szintjéhez megfelel ez a "lusta disznó", és szereti őt?


Hogy is van a mondás? Istenem, ne azt add meg nekem, amit szeretnék, hanem azt, amire szükségem van. Ez nagyon igaz, az öcsédnek erre van szüksége, pl. ha eltartja, lehet, hogy ezáltal érzi magát férfinak. Vagy ha a csaj a suli után (gondolom komoly egyetem, ha 24 évesen még tanul)gyereket szül, a férjétől "függ" majd, szóval lehet, hogy a tesódnak ez is legyezgeti a hiúságát.


Simán lehet, hogy épp egy ilyen "lusta disznót" keresett magának és nem is akar egyenrangú társat.


Szerintem tenni semmit sem kell, támogatni kell őt mindenben, bárhogyan is alakul az élete, a lánnyal vagy nélküle. Ne fordítsd magad ellen a saját tesódat!

2014. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!