Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet átnevelni?

Hogyan lehet átnevelni?

Figyelt kérdés
Az öcsémet tavaly felvették abba a gimnáziumba, ahol én tanulok. Ez volt az első éve itt. Már a 6. beírását kapja, amit én egyszerűen nem tudok felfogni. A gyerek nagyon szétszórt, megkérem valamire, nem teljesíti. Pofázik, folyton izeg-mozog, csúnyán beszél, és hihetetlen idegesítő. Eddig normális volt, nem egy buta gyerek (az első 10-ben felvételi alapján benne volt), és nem értem hogy miért ilyen. Hogy lehetne megváltoztatni? Hihetetlenül rosszul esik, hogy hiába mondom neki, hogy szégyent hoz rám a tanáraim előtt, ő egyszerűen nem változtat. Ez normális? Mit tegyek? A szüleink csak elveszik a gépét, telefonját, de ez sem használ!

2014. máj. 21. 18:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy azoknál a tanároknál viselkedik úgy ahogy, akik engem szeretnek. Nagyon rossz visszahallani tőlük, hogy miket csinál az órájukon, és konkrétan rajtam kérik számon őt. És el tudom képzelni milyen, ugyanis ő az egyetlen, akinek már ötödiket korában ennyi beírása van, és nekem kell rácáfolni, hogy a családomban nem ez a példa.
2014. máj. 21. 19:34
 12/17 anonim ***** válasza:
Beszélgetni szoktatok?
2014. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen, néha. Sajnos kevés a közös témánk.
2014. máj. 21. 19:48
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok hibáznak, ha rajtad kérik számon az öcséd vislekedését. Nem te vagy az anyja, nem te neveled, legfeljebb jó példával tudsz elöljárni. Megtetted. Innentől kezdve szálljanak le rólad, és ezt meg is mondhatod nekik.

Valószínűleg az van, amit az egyik válaszoló sejtetett, miszerint a nagyobb testvér híre miatt mások nála az elvárások: ki akar törni a skatulyából. Pozitív irányba valószínűleg nem tud (nem olyan típus, valószínűleg te egy csendesebb, jobb magaviseletű ember vagy - lány?), marad a másik. Ez egyfajta segítségkérés.

Állj mellé. Éreztesd vele, hogy a tanárok viselkedésével nem értesz egyet, akár nyilvánosan is kiállhatsz mellé. Meg fog változni. Cserébe annyit kérj - kérj! -, hogy ne konfrontálódjon ilyen erősen. Legfeljebb addig, amíg ott vagy (bár ha még sokéig egy gimnáziumba jártok, ez nem megoldás).


Nálunk hasonló volt a helyzet. Öcsém pont így viselkedett pont az erős elvárások miatt. Három szaktanári, egy igazgatói, egy osztályfőnöki intő... nem aprózta el. Engem is leszúrtak miatta? Persze. "Az öcséd így, az öcséd úgy, jaj, hová fajul a világ..." - én meg elküldtem a halálba a tanárt, az ő problémája, hogy nincs semmi tekintélye egy diákja előtt. Erre megszűntek az elvárások, és láss csodát, öcsém megjavult. Mondjuk én adtam tippeket, hogy lehet az ilyen elvárásokat (velem szemben is voltak, szüleim is abba a gimnáziumba jártak annak idején) kezelni.

2014. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szia, nem vagyok pedagógus, de van 3 fiam, két nővérem és egy bátyám. Nagy családban nőttem fel. Az általános iskola a bátyámmal nekünk nehezen ment és a középsuliból a bátyámat majdnem kicsapták és anyáék nem értették mi ketten miért nem vagyunk olyanok mint a nővéremék. Én tele voltam intőkkel és sokszor volt hogy majdnem megbuktam. Aztán gimiben lett néhány jó tanárom és ráéreztem :) a bátyám is ráérzett a fősuliban. Lehet, hogy az öcséd nincs jó helyen, vagy nem tud ráérezni a dolgokra, nem tudja még hogy mit szeret, vagy nehezen megy neki és ez frusztrálja, hogy hiába próbál teljesíteni nem megy. Nem mindenki tud beilleszkedni szerintem, és aki más, az nem biztos, hogy rossz, később lehet, hogy fizikus vagy nagy művész lesz belőle. A fiaim Waldorf iskolába járnak, ők nagyon élvezik. Reméljük az öcsédnek majd lesz vagy lesznek olyan tanárai akikkel egy nyelvet beszélnek
2014. máj. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utolsó két válaszoló, nagyon szépen köszönöm!
2014. máj. 31. 08:28
 17/17 anonim ***** válasza:

Én is öcs vagyok - a nővérem még 10 éve is próbált átnevelni, a bátyám is 6-7 éve.

Így 59 évesen azért nem sok jóval biztatnálak.

Ő egy másik ember, - majd megszokják.

2014. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!