Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet atnevelni egy...

Hogy lehet atnevelni egy elrontott gyereket?

Figyelt kérdés
Osszel lesz harom eves, kistesoja 3 hobapos. Sok a vonyitas, hiszti stb. Nem agressziv, csak hisztis, eddig mindent megkapott, hozza van szokva h amint kimegyunk setalni es vasarolni akar pogit, sutit, akkor veszek neki, amit ker hutobol egybol kinyitom, amugy rossz evo. Jatekokkal is el van kenyeztetve. Hogy erhetnem el, hogy szot fogadjon, elpakolja a jatekait, ne kelhen hosszasan gyozkodni, kerlelni hogy feloltoztethessem, ne terdeljen sir a a foldon, ha nem veszek neki pogit stb.
2014. ápr. 2. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Legyél következetes,és ne engedj a hisztinek,majd rájön,hogy értelmetlen és abbahagyja.
2014. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolj bele a helyzetébe, ami eddig volt az most nincsen, gyökeresen megváltozott minden. Türelmesen lassanként változtassatok a dolgokon, ne várd el hogy most hirtelen megváltozzon. Pl ha elpakol vagy felöltözik akkor kap pogit mert ügyes volt. Az én 5 évesemnek is sokszor könyörögni kell hogy öltözzön, egyen, fürdés, nálunk egy kis finom zsarolás vált be, hogy akkor nem kap ezt-azt ha nem teszi meg amit kérünk. Vagy ha nem pakol el akkor majd én, de az megy a kukába. :)

Szóval lassan... Kitartás! :)

2014. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még türelmes, szófogadó és nem hisztis 3 évest még nem láttam. Ez egy amúgy is nehéz kor, tombol a dackorszak, a szülőnek is nehéz elviselni, egykéknél is láttam hasonló problémát. Azért a legtöbb normálisan nevelt gyerek 4 éves kora után lenyugodott, olyankor már meghozza a gyümölcsét a szülő következetessége.


Türelem, következetesség és próbálj nyugodt maradni.

2014. ápr. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi rosszat írtam?? Szerintem kicsit el lett kényeztetve,ha valamit kért azonnal megkapta,és ezért is hisztisebb mert már nem így van...következetes legyél és ne engedj a hisztinek továbbra is ezt írtam,nem tudom miért lettem lepontozva
2014. ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a kommenteket. En nem pontoztam le senkit.
2014. ápr. 3. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!