Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom folyton engem utánoz,...

A húgom folyton engem utánoz, és a szüleim mégis engem szidnak le. Mit csináljak? 14/l

Figyelt kérdés

A húgom 12 éves,és ellopja a nyakláncaimat,és amikor néha elkéri akkor csodálkozik hogy én miért nem adom oda.Amiután nem kapja meg akkor meg hirtelen eltűnik a cukiság és mindennek elhord.Amikor szólok a szüleimnek akkor meg engem csesznek le,hogy miért nem adom oda.A nyaklánc az csak egy a sok közül,pl megeszi a saját pénzemből vett csokit amint lelépek edzőtàborba.De amikor én egy kicsivel többet eszem a KÖZÖS kajából,akkor meg lecsesznek a szüleim hogy miert eszem meg a hugommal közösen kapott kaját.Mindig a húgomat védik

mert ő még kicsi.Mit tegyek,hogy a szüleim ne mindig engem szidjanak le,és a hugom ne utánozzon?



2014. jún. 23. 19:04
 1/3 anonim válasza:
100%
Ha a szüleiddel semmiképpen nem tudsz beszélni, akkor simán csak ne add neki oda, ha meg elkezd mindennek lehordani, akkor nem kell szólni a szüleidnek róla, csak simán hagyd figyelmen kívül vagy szólj vissza neki.
2014. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, teljesen ugyan ebben a helyzetben voltam. Sajnos esélyed sincs, pontosan azért amit leírtál "mert ő még kicsi". Sajnos örökre ő marad a "kicsi" akkor is ha fejre állsz. Zárd a szobádat, mást nem tudsz tenni. Nyilván akkor is te leszel a rossz, meg az irigy, de legalább a cuccaid meglesznek.

Nálunk az kellett hozzá hogy a szüleim észrevegyék a húgom nem is olyan kis édes ártatlan mint hitték, mikor 14 évesen elengedték a barátnőjéhez szilveszterkor, de a detoxból hozták haza.

A húgoddal és a szüleiddel szemben is legyél határozott. Sajnos szükség van néhány nagy vitára, hogy érvényesítsd a jogaidat a "kicsivel" szemben. Sok szerencsét, ne add fel!

2014. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet,csak azt nem gondolja az ilyen ostoba szülő,h a húgicát elrontják,mert azt hiszi majd mindenkivel ezt csinálhatja felnőttként is.


Az enyéimmel nem lehetett beszélni,később mondták is a velük egyidős ismerőseink,h mindig sajnáltak engem a nagyon látványos kivételezésért.


Azt próbáld meg,h a hugicácskát cikizd,h nincs egyénisége mindig utánoz téged talán jobban leszáll rólad.Nyíltad hívd utánozó kismajomnak stb az ilyenek ugyanis a normális beszédből nem értenek.

2014. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!