Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülők akiknek 3 lányuk van!...

Szülők akiknek 3 lányuk van! Jóban vannak? Sokat veszekednek?

Figyelt kérdés

Mikor veszekednek többet, ha sok a korkülönbség vagy ha csak pár év? Nem vipera fészek három lány testvér? Lehetnek jóban is? A neveléssel belehet folyásolni, hogy jóban legyenek, vagy ez csak és kizárólag a gyerekektől függ?

Ti bemernétek vállalni 3 lány gyereket?



#lány #barátság #kapcsolat #testvér #testvéri kapcsolat #családi kapcsoltok #testvérerek
2014. jún. 27. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem csak kettő van, és egy év van köztük. Már nagyok, és viszonylag jó testvérek. Ami azt jelenti, hogy volt időszak, amikor olyan veszekedést csaptak (6-7 éves korukban) az utcán külföldön, hogy körbe állták őket. De ez a viszály tartott 30 percig és a maradék 23 órában szerették egymást és jól megvoltak. Szerintem nem igaz, hogy a testvéreket egyformán kell nevelni, mivel nem egyformák, mások az igényeik, erre nekünk kell figyelni és mindig annak adni a többet, aki éppen az adott pillanatban igényli. A konfliktusoknál nem szabad beleszólni a veszekedéseikbe, hagyni kell, hogy maguk közt megoldják. Csak azt kell hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a testvéri szeretet és hogy egy vérből vannak. Sokszor szorulnak egymásra, hiszen ha nincs kivel menjenek buliba, vásárolni, akkor ott van a nővér vagy húg. Ezért maguk is vigyáznak arra, hogy jóban legyenek.
2014. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Mi hárman vagyunk lánytestvérek. Voltak nagy harcok, de szerintem nem a korkülönbség miatt. Legidősebb nővérem előszeretettel püffölt engem. Középső tesómmal jó volt a kapcsolatom. Legidősebb nővérem és köztem 7 év volt, köztem és a középső nővérem között 2 év. Én vagyok a legkisebb. Nem volt vipera fészek de nem is lettünk túl jó testvérek. Most már mind hárman felnőttek vagyunk, de csak a középső tesómmal tartom a kapcsolatot, a legidősebbel egyáltalán semmilyen kapcsolatom nincsen.


Erről egyáltalán nem tehetnek a szüleink. Legidősebb nővérem nagyon furcsa természetű hozzánk képest. Sosem volt semmi közös témánk. Szóval szerintem nem nevelés kérdése volt, hogy mennyire jövünk ki egymással vagy, hogy mennyire vagyunk összetartóak.


Biztos lehetnek jóban, nálunk ez sajnos nem jött össze. :/

2014. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Hülyeséget írtam. Szóval középső testvérem és köztem 5 év volt. Tehát a két idősebb között volt 2 év. De nem jöttek ki jobban egymással attól, hogy korban közelebb állnak. Legidősebb testvérem se velem, se másik tesómmal nem tartja különösebben a kapcsolatot, csak a szüleinkkel.
2014. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
az nem így működik h bevállalok e 3 lányt mert korántsem biztos h csak lányaid lesznek.,. persze ha az a szitu h van egy pasi akinek van 3 lánya akkor arra az a válaszom h biztosan nem elnézve a mai lányokat!!!
2014. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
56%
Mi csak 2en vagyunk lánytestvérek, 8 év korkülönbséggel :) nagyon jól kijövünk de azért szoktunk veszekedni, utána rögtön kibékülünk.
2014. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekem 1 nővérem és 1 hugom van. A nővéremmel soha nem volt jó a kapcsolatom, mert mindig dirigálni akart, a húgommal jól elvagyunk. Nővérem 6 évvel idősebb nálam, a húgom 16 hónappal fiatalabb.Nem kellett volna apámnak megengedni hogy a nővérem dirigáljon nekem, sőt volt amikor megpofozott ha nem csináltam azt amit ő akart. Apám mindig azt mondta hogy szót kell fogadnom a nővéremnek, amit nem tartok helyesnek. Mai napig nem viselem el a jelenlétét, minnél távolabb van annál jobb.
2014. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Mi is hárman vagyunk lányok.


Én és a legidősebb gyűlöljük egymást, a középső jóban van mindenkivel.


Egy barátnőm szintén így van, ők is hárman vannak lányok.

Náluk a legkisebb mindkettővel rosszban van, a középső meg az idősebbik jönnek ki jobban.


Szerintem szinte lehetetlen, hogy jóban legyen ennyi lány egy helyen.

2014. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, hát én jól meglepődtem a válaszokon, hogy ennyien nincsenek jóban a testvérükkel semmilyen szinten. Ez szerintem nem attól függ, hogy hányan vannak, vagy milyen neműek, hanem attól, hogy hogy nőnek fel.


Mi is 3-an vagyunk lánytesók, én vagyok a legkisebb. A két nővérem között 1,5 év van, köztünk viszont már nagy a korkülönbség: 8,5 és 10 év. Persze veszekedtünk elég sokat, de ezek inkább ilyen 5 perces kiabálások, nem nagy sértődések. Köztük a veszekedések a normális tesós-dolgok miatt voltak, mivel ők nőttek fel együtt. Velem az összetűzések inkább amiatt voltak, hogy a korkülönbség miatt jogosnak érezték, hogy ők is neveljenek engem, de szerencsére nagy gond soha nem volt :)


Egyáltalán nem gondolnám hogy "vipera fészek". Ez szerintem előfordulhat 1 fiú-1ány esetén is. Persze mindez függ a testvérek személyiségétől és nagyon nagyban a neveléstől. Minket összetartónak neveltek és most, hogy ők elköltöztek, még mindig napi kapcsolatban vagyunk és tudjuk, hogy egymásra tényleg bármiben számíthatunk. :) Nyilván voltak és lesznek is veszekedések, de szerencsére nem a rosszabb fajtából :)

2014. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz(oka)t!
2014. aug. 1. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!