Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is akkora bűnt...

Szerintetek is akkora bűnt követtem el? Anya egész este üvöltött velem, és eltiltotta tőlem a húgomat!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok 8 éves a húgom,anyáék augusztusban lesznek szabin,és ezért most ezen a héten én vigyázok a húgomra. Bejárós táborban van,és este 6-ra mentem érte,és amikor jöttünk haza zenét hallgattam,de akkor ért haza anya,amikor mi,és amikor meglátta a fülhallgatót a fülembe elkezdett tajtékozni... hogy én milyen felelőtlen vagyok. Egyébként nem végig hallgattam zenét hanem beszélgettem egy kicsit a húgommal elvittem fagyizni és utána. Most ez tényleg akkora bűn? Nem tudom,hogy a húgomat zavarja-e de szerintem nem.
2014. júl. 21. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a kérdés, hogy a húgodat zavarja-e, hanem, hogy mennyire hallod a külvilágot ilyenkor. Rengeteg baleset származik abból, hogy az utcán/utakon közlekedők bedugják a fülüket. Az esetben meg fokozódik a dolog, ha a húgod helyett a zenére figyelsz.
2014. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
14%
Azért üvöltött mert zenét hallgattál vagy mi ezt most nem értem..?!
2014. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Én az égvilágon semmi rosszat nem látok ebben.

Eleve nem a te dolgod lenne a húgos pesztrálása, a szülők maguknak vállaljanak gyereket, ne az idősebbik testvér nyakába.

2014. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha útközben zenét hallgatsz, akkor nem figyelsz a környezetedre. Ez valóban felelőtlen viselkedés, ha egy kisgyerekkel jössz haza a forgalomban. Ő még nem érzékeli a veszélyt, te pedig nem veszed észre, mert üvölt a füledben a zene.
2014. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

Anyudnak igaza van. A zenehallgatás kizár a külvilágból, és akármi történhetett volna.

A húgod 8 éves. Még nincsen kialakulva a félelem és a biztonságérzet benne. Ő nem biztos, hogy kelőképpen feltudja mérni a lehetséges bajt. Ezért kell jobban figyelni rá, főleg utcán. A zenehallgatásod így azt sugallja hogy magasról tojsz a tesód biztonságára. Felelőtlenség volt a viselkedésed.

2014. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Amikor leülünk a villamoson és zenét hallgatok. Abban nagyon sok veszély van. Aztán leszállunk megfogom a kezét,és sétálunk 5 percet egy csendes forgalom nélküli utcában a járdán,abban is nagyon sok veszély van. A zenét pedig nem üvöltetem hanem normális hangerővel hallgatom. És nem arról van szó,hogy nem figyelek rá vagy nem szeretem,mert nagyon szeretem,hanem arról,hogy épp ahhoz volt kedvem a 80 fokban,hogy a húgomért menjek a város másik oldalára.
2014. júl. 21. 21:56
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

Pár éve történt. Angliában egy kis városban a nagy testvér ment haza a húgával. Igaz, ő nem zenét hallgatott, hanem mobilon trécselt a barátnőjével. Csendes kis utcába ballagtak haza, és a nagy telefonálásban nem figyelt fel a mellettük lassan haladó autóra. Annyira nem figyelt, hogy reagálni sem tudott arra, amikor a kocsiból valaki kipattant, felkapta a kis húgát, be ugrott a gyerekkel a kocsiba és elmentek. A nagy tesó meg csak hüppögött, és nem értette mi történt..

Pedig alig pár ház és haza értek volna. Ha nem telefonál, ha figyel a környezetére, akkor észrevette volna a kocsit ami követte, akkor gyorsabban hazament volna, vagy akár a szomszédba bekopogott volna.

Szóval bárhol történhet bármi, mindig ébernek kell lenni

2014. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem csak felelőtlen vagy, hanem cinikus is. Inkább szólj anyukádnak, hogy alkalmatlan vagy az ilyesmire.
2014. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
Tipikus túlreagáló szülő . Ha így halad még jól meg is útáltatja a kistesót a naggyal.
2014. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem igazad van legközelebb mond meg anyádnak ha ennyi baja van menjen el érte ő.
2014. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!