Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is akkora bűnt...

Szerintetek is akkora bűnt követtem el? Anya egész este üvöltött velem, és eltiltotta tőlem a húgomat!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok 8 éves a húgom,anyáék augusztusban lesznek szabin,és ezért most ezen a héten én vigyázok a húgomra. Bejárós táborban van,és este 6-ra mentem érte,és amikor jöttünk haza zenét hallgattam,de akkor ért haza anya,amikor mi,és amikor meglátta a fülhallgatót a fülembe elkezdett tajtékozni... hogy én milyen felelőtlen vagyok. Egyébként nem végig hallgattam zenét hanem beszélgettem egy kicsit a húgommal elvittem fagyizni és utána. Most ez tényleg akkora bűn? Nem tudom,hogy a húgomat zavarja-e de szerintem nem.
2014. júl. 21. 21:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%
Azért mielőtt anyád elé állnál, és kijelentenéd, hogy nem te szülted a húgodat, nem a te dolgod, hogy vigyázz rá, majd 20 évvel később ne sértődj meg, ha megkéred anyudat, hogy ugyan vigyázzon már a fiadra/lányodra mert neked dolgod van, és nem tudod magaddal vinni, és anyud válasza az lesz, hogy nem én szültem, nem az én dolgom, hogy vigyázzak rá.
2014. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Azért egy 8 éves gyerek már nem csecsemő. Én ilyen koromban már egyedül jártam edzésre.
2014. júl. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%

Régebben is írtál ki erről kérdést, nem? Abban is az volt, hogy anyukát zavarja az, hogy a lánya zenét hallgat, miközben a testvérére kell vigyáznia.


Egyébként te hogy érzed magad egy olyan ember társaságában, aki zenét hallgat, miközben veled van?

2014. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha az utcáról rabolnak gyerekeket, az pont nem az az eset, amiben oszt vagy szoroz, hogy éppen zenét hallgatsz. Ott egy 16 éves lány semmit nem tud tenni.
2014. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%
én is ezt akartam irni, amit a 8. válaszolo...8 évesen már egyedül jártam én is iskolába, uszotanfolyamra, templomba (mert kötelezö volt) nem kisérgetett senki..pláne nem kézenfogva. bár, ha belegondolok, a bátyámmal, aki 6 éves volt én pedig 5 már az ovodába is egyedül mentünk. (ez utobbi kis városban volt, 8 éves koromban pedig elköltöztünk egy nagyvárosba) jaaa, és nem a békés 60-as években voltam gyerek :-D
2014. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Tény, hogy nem minden közlekedési zajt (kocsi lefékez, dudál, mentő, villamos csörög, busz, akármi) hallasz olyan jól, mintha nem hallgatnál közben zenét. Na de hogy konkrétan üvöltözzön anyukád, meg haragot tartson, meg pláne hogy eltintsa tőled a húgod... Az szerintem már durva.

Lényeg a lényeg: van abban logika, amit mondott, de enyhén túlreagálta.

2014. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%

ennyi idősen a másik városba jártak a gyerekeim suliba egyedül


de anyaként azt mondom h nem bűn

2014. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem követtél el bűnt, de nem is cselekedtél helyesen. Amikor odafelé mész, akkor oké, hogy hallgatsz zenét, viszont amikor a testvéredet hozod el, akkor rá figyelj, és ne a zenére.
2014. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
32%
hát igaza volt. ha valakivel mész valahova akkor is ha nem a hugod akkor alap, hogy ne legyen az ember olyan bunkó, hogy mellette zenét hallgat. bírnád ki amíg hazaérsz! ennek a generációnak ilyen nehéz két percet kibírni technika nélkül-? :(
2014. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%

Ha mással van az ember, akkor nem hallgat zenét. Azért, mert egyszerűen bunkóság. Ez attól független, hogy te most a húgoddal voltál és anyád mit reagált. Az is igaz, hogy egy 8 éves gyerek nem karon ülő, 8 évesen már én is egyedül mentem suliba és túléltem. (25 vagyok, szóval én sem a békés 60-as években jártam suliba :)) Ahogy anyud reagált túlzás volt. Sima hangszínen megkérhetett volna, hogy köszi, amiért elhoztad a tesódat, de légyszi, hogy legközelebb ne hallgass zenét, mikor veled van, mert akkor jobban tudsz rá figyelni és ennyi. Ehhez nem kell üvölteni meg eltiltani tőled a tesódat.


Azért azt jó volt olvasni, hogy elvitted fagyizni is, meg érdeklődtél iránta :) A legtöbb 16 éves nem szívesen pesztrálja a 8 éves húgát, mert ilyenkor kamaszok és annyi más érdekli őket.

2014. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!