Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel,...

Mit csináljak az öcsémmel, hogy ne legyen ilyen faragatlan 5 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Öcsém 5 éves, 12 év korkülönbség van köztünk,szüleink elváltak, és már most egy elkényeztetett b*nkó. 5 évesen a táblagép előtt ül, csúnyán beszél, és ezt az egészet anyám és a mostohaapám tolerálja. Tegnap anyát k*rvázta le, engem meg szinte mindennap. Bejön a szobámba, gondol egyet belém rúg, én meg erre nem vagyok vevő és rászólok meg minden, erre mostohaapám és az anyám engem ordítanak le, hogy szegény kisgyerekkel miért beszélek ilyen hangnembe. Mindent megkap, mikor meg nekem kell valami le vagyok cs*szve, hogy nincs pénzünk, hogyan képzelem ezt. Mikor még kisebb volt nagyon jó volt a kapcsolatunk, sokat játszottunk együtt, de most ő a kiskirályfi és minden egyes óhajára ugranom kell, ha nem teszem elkezd toporzékolni meg elhordani mindenféle h*lye p*csának..szó szerint. Még suliidőbe pl. írtam a házi feladatom, kimentem a konyhába bejött a szobámba és összefirkálta a tankönyvemet. Ha rámerek szólni, hogy most már vegyen vissza mindig engem szidnak meg, meg állítanak be agybetegként. Mindennap megkapom tőlük, hogy mekkora egy csicska vagyok, menjek inkább dolgozni ( csak nem tudom hova, itt minden melóhely tele van =/ ), vagy, hogy nem értik, hogy minek vagyok itt és ahogy öcsém kedvesen megfogalmazza : takaródj fel a szobádba. Mit tegyek? Elköltözni nem tudok, mert apukámék sajnos elég zsúfoltan élnek, de én ezt már nem bírom.
2014. júl. 22. 12:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Es nem olaj volt a tuzre,hanem eszhez tertem. Tudtam hogy neki is ugyanugy szot kell fogadnom mint anyamnak mert o az idosebb."


Örülök, hogy nálatok ilyen simán ment sok évvel ezelőtt. (Megsúgom, nálunk egy pofon sem kellett, mert hisztizni sem mertem anyukámékkal) Sajnos a mai gyerekeket az már nem hatja meg, hogy ki az idősebb, és hogy szót KELL fogadni a szülőknek.

Ugyanezt hallom a legtöbb anyukától az oviban, és ugyanerről olvastam cikket is az újságban.

Keress rá a Z generációra interneten, és meglátod az eredményt. Teljesen mások, mint mi voltunk, mert azóta teljesen megváltozott a környezet is, amiben felnőnek. Felgyorsult a világ, változott az értékrend, és azok a módszerek, amik működtek 20-30 éve, azokkal már nem mindig tudsz hatni egy gyerekre. És hiába zársz ki bizonyos dolgokat otthon, ugyanúgy találkozik velük az óvodában, játszótéren, vagy bárhol.

Csak két példa: legutóbb egy kb. nagycsopostos vagy elsős kislány mesélt a kisebbeknek az udvaron az anorexiás Plútóról, és azt is kifejtette nekik, hogy mi az anorexia. Tátott szájjal hallgattam, de teljesen pontosan tudta.

2014. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes segítséget,ezek szerint akkor nekem kell helyre raknom az öcsémet... Mindent megpróbálok megtenni, köszi a válaszokat :)
2014. júl. 22. 15:22
 13/13 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, mi történt azóta? :)
2015. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!