Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne a békesség...

Hogyan lehetne a békesség megtartásával rendezni ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Testvéremnek és nekem vagy egy közösen örökölt lakásunk, ami albérletbe van kiadva. Az ezzel kapcsolatos ügyintézést én csinálom (mérőállás diktálás, csekkbefizetés, albérlőkkel kapcsolattartás, néha a lakás ellenőrzése, stb.), viszont a pénzt az Ő számlájára utalják (a bérleti díjat és a rezsit is). Amikor kiadtuk, nekem nem volt épp ott a számlaszámom, ezért alakult így.

Eleinte 1-2 napon belül továbbutalta, aztán 1 hét, 2 hét, stb. Mostmár egy csomó pénzzel tartozik. Próbáltam Vele erről beszélni, mondtam, hogy ha anyagi problémái vannak, szívesen adok kölcsön, de ha nincs, akkor próbálja meg ésszerű időn belül átutalni, mert az albérlet rezsijét nekem kell befizetni és az a pénz nekem nagyon szokott hiányozni, főleg hónap vége felé. Mondta mindig, hogy rendben, meg elfelejtette, meg nem volt gépközelben, meg, meg, meg... Jóban vagyunk, ezt szeretném is megőrizni, de ebből már kezd elegem lenni egy kicsit. Ha feldobnám, hogy nekem utaljanak az albérlők, azon meg besértődne, hogy nem bízok benne. De akkor mit lehet csinálni? Borítsam Rá a bilit, aztán majd megbékél? Valakinek valami jó ötlete esetleg?

Köszi a válaszokat!


2014. júl. 22. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell rosszul erezned magad. Az is egy megoldas ha a te reszedet a sajat szamladra utaltatod.
2014. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ötletem nincs, mint a biliborítás. Ezt nem lehet békességgel elrendezni, ha ő nem veszi figyelembe, hogy időben utaljon. Szóltál többször, kérted szépen, nem hagyott más lehetőséget. Utaltasd a saját számládra a pénzt, aztán majd megbékél.
2014. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerű a helyzet. Amikor legközelebb mész leolvasni a mérőórát, ha nem jársz akkor menj el, add oda a saját számlaszámodat, és kézzel javítsd le a bérlő szerződésén a számlaszámot amire utalni kell.

Amíg a tesód tartozása nincs rendezve, ne utald neki a neki járó összeget, csak ha lejárt a tartozása.

No problem.


Ha meg nem tetszik neki, akkor mondd meg, hogy fizesse ki a részedet, mert ez így nem mehet tovább.

2014. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ket szamlara utaltatas - bar ezt a bérlők nem fogjak értékelni - vagy a sajat szamladra utalás, ahonnan a felet automatikus utalással továbbítod a testverednek. Ezt amúgy o is meg tudja csinalni. Legkozelebb talalkoztok, leülteted a gép elé es beállít tartod vele.
2014. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen ne lelkizz ennyire. Ha legközelebb mész az albérlőkhöz, akkor javítsátok a szerződésen a számlaszámot, és utalják a te számládra a pénzt. A felét rögtön átutalod neki, és akkor nincs baj. Beszéld meg vele, hogy ez nem bizalmi kérdés, hanem egyszerűen így praktikus, és senki sem kap kevesebbet annál, mint ami jár neki. (főleg, hogy az ügyéntézés meg rád marad)


Ha normálisan gondolkodik és nem akar lehúzni, akkor szerintem meg kell, hogy értse, és megbékél.

2014. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd át az albérlet kezelését. Utalják neked, és te utald tovább a fizetnivalókat. Ezek szerint a testvéred nem megbízható, és valószínűleg el is költötte már a pénzt. Odaadta a te részed egyáltalán? Ha nem, akkor amennyivel ő tartozik, azt ne add oda neki.
2014. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1-es mondta a legjobbat. Kétfelé kell utalni.
2014. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha meg akar sértődni, akkor mondd, hogy nem a bizalommal van probléma, egyszerűen csak kell az a pénz neked azonnal a számlákra, hiszen azoknak határideje van. Ez szerintem elég elfogadható érv.
2014. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!