Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám kibékíteni a...

Hogyan tudnám kibékíteni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mi is felelősek vagyunk a kialakult helyzetben, nem kell a fejmosás.

A férjemmel 5 éve élünk együtt. Nekem van egy 18 éves lányom és egy 15 éves fiam, neki 2 fia, ők 19 és 17 évesek.


A lányom terhes lett, most 4 hónapos a baba.


A többiek azóta nagyon ellenségesek vele, minden nap megy a balhé.


Mit tegyünk?


2014. júl. 26. 14:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
83%

Én megértem a gyerekeidet. Így is sokan vagytok, most még a nyakatokba jön egy csecsemő, és mindenki életét megváltoztatja. Én is kiakadnék.

18/L

2014. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
29%

Most komolyan, ilyenkor a gyerekek nem gondolnak bele, hogy anno ők is voltak csecsemők, ők is sírtak akár reggeltől estig, őket is gondozta, nevelte valaki.? Nem lehetnek ennyire önzők... ebből látszik, hogy még igen csak gyerekek, gyerek fejjel gondolkoznak.

Milyen dolgokon szoktak összevitatkozni? Le kellene ülni mindenkinek, és higgadtan átbeszélni a történteket. Kinek mi a problémája és megoldást kellene találni közösen!

24/N

2014. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekek nem butak. 15,17 es 19 eves fejjel nagyon jol latjak, hogy a 18 evesnek nem hianyzott szulni 17 evesen. Azt is latjak, hogy ebbol csak ok szivnak, isszak meg a levet.
2014. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%

ma 14:23

szerintem pontosan tudják, hogy mivel jár egy csecsemő. Pontosan tudják, hogy sír, foglalkozni kell vele, ha alszik akkor csendben kell lenni, figyelni kell olyan dolgokra vagy viselkedésekre amik a csecsemőt zavarná. Ezért is haragszanak a lányra.

5 éve még tinédzserként került össze a 4 gyerek. Már ezt is nehéz megszokni ha idegen gyerekek rákényszerülnek, hogy együtt éljenek. Végre belerázódtak, mindenkinek meg lett a saját kialakult kis világa. Erre 18 évesen a lány senkire nincs tekintettel csakis magára, és úgy dönt szül egy csecsemőt.

Persze, hogy a többiek haragszanak, mert mondjuk a srácok nem fognak tudni tanulni, piheni a kicsitől. Vagy vége a kakaóra felhangosított zenének. Vagy a haverok ne menjenek át, mert a hangos nevetésük zavarja a picit.


Ha azt akarja a lány, hogy újra béke legyen, akkor mondja azt a testvéreinek, családjának, hogy nem kell aggódniuk, az életük nem fog megváltozni, mert ő a gyermekkel és az apukával megkezdik a nagy betűs életet, és kis családként a saját otthonukban fognak élni.

2014. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
17%

Senki nem írta, hogy buták. Annyit írtam, hogy gyerek fejjel gondolkoznak, ez nem egyenlő a butasággal. Nem tök mindegy ki hány évesen szül? Ha akarja azt a gyereket és komolyan veszi a nevelését, gondozását. Jobb, mintha elvetetné és utána hosszú éveken keresztül lelkiismeret furdalása lenne. Most már kialakult ez a helyzet, nem azon kellene fennakadni, hogy úristen minek szült x évesen, nem is ez volt a kérdés. Én nem ítélek el senki a kora miatt, csak abban az esetben, ha nem bánik tisztességesen a gyermekével.

De én "csak" egy gyermekpárti bölcsisnéni vagyok...


24/N

2014. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
46%

Persze h balhé van mert attól félnek h rájuk lesz tolva a gyerek és majd ők kell tutjgassák.

Amihez am teljesen jogosan semmi kedvük.


Egy gyerek születése mindent megváltoztat, kevesebb lesz a pénz szabadidő. Plusz sanszosan körülötte forog majd a világ mivel nagyon feldühíted a nagyokat.


Mondok egy példát pl oda megy az egyik nagy gyerek h elmenne nyaralni a haverjaival most egy hétre kéne pénz mondjuk 20 E. Erre azt fogod mondani h nincs rá pénz mert a kis gyereknek ment el kajára pelenkára...


Szerinted ennek örülni fog ?

Ha a lányod albérletbe megy még most akkor visszaalhat a béke egyébként felejtős.


Nálunk apám így utálta meg a nagybátyámat mert mindig azt mondta h rátolták és ö szívott.

Ha a lánynak kellet a gyerek menjen külön és nevelje fel.

Különbem készülhetsz a III. Világháborúra.

2014. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
51%

Igen, igazad van, nagyon nehéz lehet megszokni a kialakult helyzetet, főleg így, hogy nem édestestvérek. Arról nem tudunk semmit, hogy a lány együtt van-e még az apukával, és tervben van-e az elköltözés. Tehát itt nagyon hiányosak az infók.

24/N

2014. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
91%

Együtt él mindenki?

Kamasz fiúk, mit vársz? Felkavarodott a megszokott életük.

Nem kötelező örvendeniük, de mint szülő, leállíthatnád őket.

A férjed miként áll az egészhez?

2014. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
28%

"Erre 18 évesen a lány senkire nincs tekintettel csakis magára, és úgy dönt szül egy csecsemőt."


Tahókám, a lány az érkező kis emberre volt tekintettel


hogy a bunkó és önző családja nem fogadja be, az másodrendű kérdés. Gondolom van külön szobája, nevelgesse szépen, az önző kamaszfiúk majd megbékélnek

2014. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
26%

9-es ezen én is meglepődtem, még a lány az önző a többiek szerint...? A válaszadóknak is elég érdekes az értékrendjük. Nagyon úgy néz ki, ebben a világban egy csecsemő már csak nyűg és macera?? Ha a kamasz nyaralni akar menni, menjen el melózni és keresse meg a fesztiválra a pénzt. Tesómék is ezt csinálják, nem lehetetlen.

24/N

2014. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!