Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fordított helyzetben ő segítet...

Fordított helyzetben ő segített volna nekem?

Figyelt kérdés

Van két féltestvérem. Az édesapám nős volt, mikor én születtem. Csak apuval beszélek, de vele is kb évente 3-4 alkalommal. A felesége és a két fia utálnak engem.

A lényeg, hogy az egyik bátyámat baleset érte és rengeteg vérre van szüksége. Gondolkodás nélkül elmentem neki vért adni, meg sem kellett kérnie senkinek. Nem is bántam meg hogy segítek neki, sőt minél előbbi felépülést kívánok neki...

Mindennek már legalább egy hónapja. Viszont a napokban eszembe jutott egy érdekes kérdés: Fordított helyzetben ő segítene nekem?


Persze ezt ti nem tudjátok megválaszolni nekem, de az elméleti részét talán értitek!


Mit gondoltok erről? Talán tudat alatt megbántam hogy segítettem neki? Vagy mi a fene?


2014. aug. 12. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Hat nekem evidens, hogy ha utalok valakit, akkor nem segítek. Tehat fordított esetben nem hiszem, hogy segitett volna. Te viszont büszke lehetsz magadra!
2014. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt vedd ugy, hogy vert adtal "valakinek", nevtelenul. Ha adnal vert egy idgennek, akkor is azon gondolkodnal, hogy vajon o ugyanezt tenne?
2014. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem segített volna, de nem kell attól pánikba esni, hogy te jobb ember vagy, mint más. Legyél is az, persze nyilván nem olyan szinten, hogy irracionálisan hagyod magad kihasználni.
2014. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben mindenki segítene. Jól veszem ki akkor egy szeretői kapcsolatból lettél,persze hogy nem fogadnak testvérként el, ez valahol érthető..
2014. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elnezest, de nagyon ugy nez ki, hogy a megcsalt anya a gyerekeit utalatra nevelte, nem is hibaztatom ot. Viszont, lehet, hogy a gyerekek is hamar rajottek, hogy apjuk felrelepett, sot, van gyerek is. Nem olyan biztos, hogy azert mert utalunk valakit, azert meg nem adnank eletmento vert neki.
2014. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés megválaszolhatatlan és nem is vezet sehová. Te viszont jól tetted, amit tettél.
2014. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tíz éve mikor kiderült, a felesége is megpróbált elfogadni. De sajnos az a nő idegileg gyenge, depresszióra hajlamos. Egyik napról a másikra elkezdett "bántani", mintha én tehetnék róla. A testvéreim meg természetesen mellette álltak, persze ami így helyes. Annyira ellenem beszélte őket, hogy ő nyert. Apun kívül nem is tudják, hogy én is segítettem.
2014. aug. 12. 15:46
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
29%

"Gondolkodás nélkül elmentem neki vért adni, meg sem kellett kérnie senkinek."


Honnan tudtál arról, hogy balesete volt és vérre van szüksége, ha nem tartod a családdal a kapcsolatot?

2014. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Napfonat ***** válasza:
90%

Jól cselekedtél! Ráadásul vérségi kapcsolat is van köztetek, hiszen közös az apátok. Azon pedig nem kell rágódni, hogy ő hogyan viselkedne hasonló esetben! Jó tett helyébe jót várj! Ha ne adj Isten hasonló helyzetbe kerülnél, bizonyára ő is segítene neked, de ha ő nem is, valakitől biztosan kapnál vért!

Ne foglalkozz az ilyen gondolatokkal! Úgy érezted, hogy gondolkodás nélkül adsz vért, hát maradjon is ez így!

2014. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Rengeteg közös ismerős van facebook-on. Folyamatosan osztották, hogy vérre van szüksége. Plusz felhívtam édesapámat!

2014. aug. 12. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!