Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fordított helyzetben ő segítet...

Fordított helyzetben ő segített volna nekem?

Figyelt kérdés

Van két féltestvérem. Az édesapám nős volt, mikor én születtem. Csak apuval beszélek, de vele is kb évente 3-4 alkalommal. A felesége és a két fia utálnak engem.

A lényeg, hogy az egyik bátyámat baleset érte és rengeteg vérre van szüksége. Gondolkodás nélkül elmentem neki vért adni, meg sem kellett kérnie senkinek. Nem is bántam meg hogy segítek neki, sőt minél előbbi felépülést kívánok neki...

Mindennek már legalább egy hónapja. Viszont a napokban eszembe jutott egy érdekes kérdés: Fordított helyzetben ő segítene nekem?


Persze ezt ti nem tudjátok megválaszolni nekem, de az elméleti részét talán értitek!


Mit gondoltok erről? Talán tudat alatt megbántam hogy segítettem neki? Vagy mi a fene?


2014. aug. 12. 15:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az életbenmaradásban segítetted, és ez egy nemes gesztus tőled. De ettől még nem változott a viszonyotok, tehát a jövőben ugyanúgy nem, vagy nagyon ritkán találkoztok.

Fordított helyzetben lehet, hogy ő is segített volna, ezt rendkívül nehéz eldönteni, azt javaslom, hogy azontúl, hogy ez egy érdekes kérdés, ne rágódj ezen sokat.

Ezesetben talán lett volna alkalmad megköszönni neki, de ha egyszer elidegenedtetek, akkor az ilyen élethelyzetektől függetlenül ugyanúgy nem fogjátok tartani a kapcsolatot.

Nincs mit megbánni, csak annyi történt, hogy egy gyakorlatilag idegennek segítettél.

2016. jan. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!