Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Örök harag a testvéreddel?

Örök harag a testvéreddel?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy te képes lennél-e egy életre megharagudni a testvéredre? Annyira, hogy soha ne találkozzatok, soha ne beszéljetek, hogy ne is érdekeljen titeket, mi van a másikkal? Mi lenne az az ok, ami miatt igen? Illetve ha így össze is vesztetek volna, hogy már vagy 15 éve nem beszéltetek, kibékülnétek-e? Megpróbálnátok-e javítani a kapcsolatotokon?


Leírok egy konkrét helyzetet, megpróbálom röviden. Ti ebben az esetben hogy reagáltatok volna? Mi csináltatok volna és mit csinálnátok ezután? Tennétek-e valamit a jövőben, hogy változtassatok a kapcsolatotokon vagy más felesleges?

Szóval huszonévesen, van egy lány, akibe mindketten szerelmesek vagytok. Az idősebb testvér évek óta együtt van a lánnyal, tervezi már a házasságot, a családalapítást, ezt tudja jól a fiatalabbik is. De ő is évek óta szerelmes a lányba, úgy érzi, a lány is akar valamit, így a másik testvér háta mögött összejön vele. Hamar kiderül, az idősebbik emiatt nagyon dühös lesz és érthetően komolyan összeveszik a lánnyal, aki ezután feldúltan a fiatalabbikhoz siet, de menet közben baleset éri és meghal. Az idősebb testvér teljesen összeomlik és a lány haláláért az öccsét hibáztatja (aki pedig saját magát). Végül külföldre költözik, új életet akar kezdeni, megbocsájtani nem hajlandó, hiába próbál ennek érdekében mindent a fiatalabbik. Sok idő elteltével az öcs berág, hogy nem hajlandó megbocsájtani neki, nem is érdekeli már. Így mindkettő haragszik a másikra. Valahogy egyszerűen nem beszélnek többé. Eleinte előfordult, hogy 1x-1x találkoztak, vagy telefonon beszéltek, de sosem volt túl jó vége. Így feladták, 15 évig nem beszéltek. Majd ennyi év után a báty egyszer csak ki akart békülni. Megbeszélték a dolgot, az öcs nagyon boldog volt, hogy úgy tűnt, minden rendben köztük. Kis idő után a báty bajba került, pénz kellett neki. A testvére szó nélkül segített. Aztán hamarosan kiderült, hogy az egész békülés csak a pénzről szólt, az idősebbik jól lehúzta az öccsét, majd ismételten tojt rá, mi van vele. Majdnem egy év múlva újra felhívta, bocsánatot kért.. aztán pénzt. Ekkor már nem akart adni neki az öccse, de nem volt benne teljesen biztos, hogy a bátyja megint hazudik, vagy most tényleg nagy szüksége van rá, és annyira ki akart békülni, hogy ismét megszánta, de valamivel kevesebbel, mint amennyit a testvér akart. Megint pofára esett. Visszatért a harag mindkettőjük részéről. Most megy minden a régi kerékvágásban, nem beszélnek, nem tudnak egymásról.


2014. júl. 31. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
a sztory első felére nem tudom mit kéne reagálni, de a 2. pénzlehúzósnál én jól képemverném a tesóm ha 2x eljátszaná ilyen csúnyán a bizalmam
2014. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zsani123 ***** válasza:
ez gaz:)...en nem bocsatanam meg,az biztos.tojnek az egeszre
2014. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi probléma.... Már az elsőért is megszakítanék minden kapcsolatot, és a keresésre sem reagálnék......
2014. aug. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondnai, hogy "két sírt ásson, aki bosszúra készül". Na valami hasonló igaz akkor is, ha valaki örök haragot akar tartani: azt is megöli előbb-utóbb, aki a sértett fél, és joggal haragszik.


Ezért kell feldolgozni magadban a problémákat, meggyászolni azt a lányt, a testvéredet és a testvéreddel való kapcsolatot. Utána el tudod őt felejteni is, és el tudod engedni is. Addig nem, mert a gyűlölet és a harag erősebben köt, mint a szeretet. (Mert pl. a szeretet nem birtokol, nem fáj, nem kínoz és hagy élni. A gyűlölet és a harag nem hagy élni és állandóan elveszi az életenergiáidat.)


Ha meg tudsz bocsánatni, mert eljutottál egy út végére, akkor már nem fáj az, ami történt. Ha rágondolsz, szomorú leszel, de ez nem tart sokáig. Viszont szabad leszel! És ez mindennél többet ér.


A szabadságba az is beletartozik, hogy ha nem akarsz a testvéreddel kapcsolatot tartani többé, mert az nem változik meg, és nem kér bocsánatot, nem rendezi a dolgait veled, akkor nem tartasz vele kapcsolatot.

2014. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

A kisebbik testver a hibas a tortenetben, a baty helyeben en is megszakitottam volna a kapcsolatot. Ha az ocs tudott volna uralkodni a farkan es tiszteletben tartani a parkapcsolatot, talan nem alakult volna igy a dolog. Mondjuk a lany is szegyellje magat, amiert osszefekszik a leendo sogorral.


Es hogy a baty lehuzta penzzel az ocsit... istenem, revans. Megerdemelte.

2014. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk örök harag.

a nővérem mindig azon volt hogy megkeserítse az életem,amig otthon laktam.

nagyon magának való a természete,mindenért én voltam a hibás.gyerekként eltűrtem,aztán amint lehetett elköltöztem.

felnőttként visszaszóltam,na erre úgy felkapta a vizet,hogy azóta nem beszélünk egymással.ennek már 7 éve.ha hazamegyek és összefutunk,mindig veszekedés a vége.


a te eseted:az öcsike teljesen szüntesse meg a kapcsolatot a bátyussal.az a legtisztább.sok sok sok stressztől megkímélné magát.ezt melegen tudom ajánlani.

2014. aug. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem itt mindkét "gyereknek" Kellene egy hatalmas atyai pofon!!Egy nő se ér annyit h veszekedjenek főleg a testvérek.A csaj is hibázott mert hajlott jobbra is meg balra is tehát mi a következtetés lehet h hamarabb tulépet volna mindenki rajta és nem lett volna tragédia ha a testvéri kapocserősebb minthogy egy nő közéjük áljon.Hagyni kellet volna a bátyónak a csajt h menjen élje életét és más testvéreket veszejtsen össze.A testvéreknek meg olyan lányt kell külön külön keresni aki nem ilyen.

Minden nap egy új lap és telik az idő egyre több olyan dolgot halmoztok fel amit később lehet h megbántok amikor már nem lehet korrigálni mert késő lesz.Mindkettőtöknek azon kell elgondolkozni h szükségem van e a tesómra vagy nincs ha nem egyezik a vélemény akkor rákel hagyni a másikat mert ha 15évet kibírtatok egymás nélkül akkor egy életet is kibírtok.

2014. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!