Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vannak itt, akiknek hármasikre...

Vannak itt, akiknek hármasikrei vannak? Vagy aki hármasikrek egyik testvér tagja?

Figyelt kérdés
Régebben ezen az oldalon valaki kamuból indított egy olyan kérdést, hogy neki hármasikrei lennének, aztán kiderült, hogy nem igaz. Kíváncsi lennék igazából az ilyen családokra, hogy ezt a rendkívüli helyzetet hogyan élték meg, hogyan tudták - különösen a kezdetekkor - kezelni.

2014. aug. 20. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is, de akiknek hármas ikreik vannak, minden időt kihasználnak arra, hogy aludjanak, hacsak nem nagyobbak már a gyerekek.
2014. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
én ismerek ilyen családot..Ovisok a gyerekek,anyukának hatalmas tisztelet,ahogy neveli és foglalkozik a kicsikkel,és igen ők ilyenkor már rég alszanak..Sok szervezést igényel az életük,de tök boldogok.Ilyen esetben önkormányzattól lehet kérni segítőt,a gyerekek 3 éves koráig.Náluk is volt egy hölgy,ő segített be
2014. aug. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%
Én "csak" iker vagyok, de van rálátásom a dolgokra. Szüleimnek az eslő 3 év volt nagy nyűg velünk, nem szoptunk rendesen, aludni sem sokat aludtunk, mikor 1-2 évesek lettünk, folyamatosan figyelni kellett ránk nehogy valamit a szánkba vegyünk. Később viszont az ikrek elég jól el tudnak játszani egymással, de a kockázat sajnos megvan, hogy lesz egy domináns, aki választ maga mellé egy másik tesót, a harmadik meg egyedül maradhat. Tizenévesen meg már egyenesen királyság ikernek lenni, a szülők is jobban veszik az akadályokat :)
2014. aug. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismerek hármasikreket, de ők már idősebbek. Azt hiszem idén kezdik a 10.osztályt. Kíváncsi lennék, milyen, ha az embernek van ikertestvére. Szívesen kipróbálnám, kár, hogy nem bírom 😭😄
2014. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én "hármasiker" vagyok. (Sose tudtam, hogy kell ezt értelmesen mondani...) A szüleimnek elég megterhelő volt az első néhány év, de nagyon sok segítséget kaptak. Mióta iskolások vagyunk, már nem annyira vészes a helyzet, de anyagilag így se egyszerű... Mondjuk, ha nem ikrek lennénk, akkor is nehéz eltartani három gyereket... Valaki írta, hogy ikernek lenni klassz dolog. Szerintem nem az. Mindig összekevernek, pedig nem olyan nehéz megkülönböztetni minket, de sokan nem veszik a fáradságot, hogy megpróbálják. De mindegy, nem azért vagyok itt, hogy panaszkodjak. :) 14/l
2014. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, hárompetéjű ikertrió egyik tagja. 25 éves férfi.

Bár ő külföldi, de a szüleivel is jóban vagyunk, anno beszélgettem az anyukájával. 2 gyerek után a harmadik terhesség lett hármas, tehát 3 szülésből lett 5 gyerek.

Arrafelé amúgy is átlagosnak számít ez a gyerekszám (átlag 3-10 gyerek szokott abban az országban lenni egy családban). Talán emiatt is, de náluk az egész családosdi kalákában működik. A kiterjedt rokonság vetésforgóban segít be egymásnak a kisbabák körül.

Anyagilag annyiból volt megterhelő - bár tehetős család - hogy minden olyan alkalommal, amikor valamilyen életkorhoz kötődő befektetés vált szükségessé, azonnal triplán kellett megvenni.


Kollégámnak is születtek kb egy éve hármasikrei, őt főleg az első hónapokban csak karikás szemmel láttuk dolgozni jönni. Mostanában mondta, hogy kezd könnyebb lenni kicsit, illetve már más jellegűek a problémák. Most már három gyerek háromfelé szalad. De eljátszanak egymással, illetve a babakarám nekik isten találmánya, sok hasznát veszik.

Egyébként náluk ez második terhesség, így összesen négy gyerekük van, az idősebb 3-4 év körüli.

2014. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én egy ikertesó vagyok.Egypetéjű hárvmsikrek vagyunk.És azzal ellentétben amit monmondanak, nem minden ikergyerek fárasztó.Mi nagyon jól viselkedtünk.Anyáéekbek semmi panasza nem volt.Mindig aludtak.
2015. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!