Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Zsarol a testvérem. Mit tegyek?

Zsarol a testvérem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátommal titokban vagyunk együtt mert apukám nem nézi jó szemmel hogy egy nálunk csóróbb srácot szeretek. Mikor nyiltan jártunk, annyira ellehetetlenítették a kapcsolatunkat hogy végül úgy döntöttünk, jobb lesz ha szakítunk. Azonban nem bírtuk sokáig egymás nélkül, pár hónappal ezelőtt újra összejöttünk. Eddig minden rendben volt de pár nappal ezelőtt a 13 éves húgom (én 20 vagyok) rájött a titkunkra. Követett minket, elolvasgatta az sms-eimet stb. Most azzal zsarol hogy elmondja a szüleinknek. Nagyon jól tudja hogy mennyit árthat nekem és a barátomnak is, de élvezettel csinálja. Gúnyos mosollyal az arcán nézi ahogy idegesen fészkelődök a helyemen, mikor a családi ebéd közben kétértelmű megjegyzéseket tesz. Néha csak bejön a szobámba és elkezdi mondani hogy: "Tudom a kis titkodat. Szerintem apa repesne az örömtől ha megtudná. Ha hazajön az irodából, el is mondom neki." stb. Ilyenkor megpróbálok nem reagálni rá, de őszintén elszomorít hogy ezt csinálja. Azt hittem jó a kapcsolatunk, de kiderült hogy az első adandó alkalommal hátbatámad ha a saját hasznára tudja fordítani a dolgokat. Legszívesebben sírnék. Mert ha még a saját érdekemben tenné (ha mondjuk egy lógós, erőszakos fiúval járnék, aki rossz befolyással van rám) akkor megérteném. De nem erről van szó. Csak szimplán élvezi hogy gonoszkodhat és manipulálhat engem. Azóta nem merek hozzászólni egy rossz szót sem sőt még a házimunkáját is én csinálom, mert azzal is megfenyegetett hogy ha egyszer is csúnyán vagy neki nem tetsző módon beszélek vele, egyből kitálal. Hogy tudnám megállítani?

2014. aug. 18. 17:04
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
95%
Szép kis húgod van. Komolyan én ilyet az ellenségemmel nem csinálnék!
2014. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy és hagyod, hogy zsaroljon egy gyerek? Ja nem bocs... Felnőtt akkor leszel, ha vállalod a tetteidet a következményeikkel együtt, jelen esetben a kapcsolatodat a sráccal. Nőjj fel! :)
2014. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

20 eves vagy, nagykoru, koltozz el, es minden megoldodik.


Masik lehetoseg: kiderited a hugodnak valami kis sotet titkat, es kvittek vagytok.

2014. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
#2 Nekem is kínos hogy egy kis taknyos így sakkban tud tartani de mikor legutóbb felvállaltuk a kapcsolatunkat, kész idegi roncs lett belőlem. Ha minden nap, minden egyes ebédnél azt hallgatod hogy mennyire rossz döntést hoztál, szerintem később megbánod stb. és nem csak a közeli családtagjaidtól, hanem még apukám testvére is felhívott hogy lehordjon.. Na akkor mit tennél?
2014. aug. 18. 17:17
 5/30 KlenDie ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de ha az én hugom vagy öcsém csinálná vágnám úgy képen, hogy a takony menetet csavarna a nyakán. Azt biztos.
2014. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de nem normálisak ha nem a boldogságodat akarják. Ha tudsz költözz el!
2014. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod felvállalni: kitörölnék minden bizonyítékot a dologról, majd hatalmas pofont lekevernék a húgomnak. mikor rohan kitálalni, letagadnám.


De én inkább közölném az apámmal, hogy ez az én döntésem, nem pénzügyi helyzet alapján választok párt és szakadjon le a témáról.

2014. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#3 & #6 Szeretnék elköltözni de erre egyelőre nincs sok esély. Egyetemre járok, a tandíjat + albérletet nem tudnám egyedül fizetni.
2014. aug. 18. 17:28
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
A tesód valószínűleg irigy és féltékeny rád. Neki van barátja? Gondolom nincs... Egyébként van valamilyen bizonyítéka ellened? Ha elmondja a szüleidnek, egyszerűen tagadd le, mondd, hogy csak barátok vagytok és találkoztatok párszor.
2014. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Engem egyszer próbált csak meg zsarolni a takony húgom, fölpofoztam és megtéptem, de megértette a lényeget. Pedig alapvetően megvetem az erőszakot.

Azóta viszont tudja, hogy velem nem szórakozhat és meglepően normális a viszonyunk.

Amúgy meg ha beárul tagadd le. 20 évesen ne legyél már ilyen nyámnyila.

2014. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!