Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öröklési eset, szerintetek ez...

Öröklési eset, szerintetek ez korrekt?

Figyelt kérdés
Férjem és a sógorom örökölnek egy házat. Anyósom lemond a részéről, a két gyerekre íratja az egészet, a hasznonélvezeti joga megmaradna. Nekünk már van házunk, és rengeteg hitelünk, a sógoromnak még nincsen. Férjemmel arra gondoltunk, hogy lemond a részéről a testvére javára, így neki is lenne háza. Viszont rengeteg tartozásunk van, így arra gondoltunk, hogy kérnénk érte 2 millió forintot. Nem arra kell, hogy felhalmozzuk, hanem arra, hogy a tartozásaink egy részét visszafizessük belőle. Így is maradna bőven, a lakáshitelünk. A ház amiről szó van,az örökség, kb 35-40 milliót ér. Nekünk összesen kb 8 millió a hitelünk. Szerintetek korrekt összeget kérnénk? Nem fog megsértődni, hogy nem adtuk ingyen oda?

2014. aug. 25. 18:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
ha már pénzt kértek, akkor 8 milliót. még az is kevesebb a felénél. az már más kérdés, hogy én nem kérnék így a testvéremtől
2014. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Jól gondoljátak meg mertha beüt valami gáz helyzet megbánhatjátok hogy ennyiért odaadtátok
2014. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
A sógornak gondolom nincs pénze.Attól hogy kap egy lakást nem is lesz.Honnan adna 2 millát?
2014. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
igen, szívem szerint én se kérnék, de mi is épp most fejeztük be a felújítást, nagyon-nagyon le vagyunk égve.... ettől az összegtől egyenesbe jönnénk, neki meg lenne gy háza és nulla hitele. azért ez nagy segítség nem?
2014. aug. 25. 18:21
 5/29 A kérdező kommentje:
van pénze :-)
2014. aug. 25. 18:22
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Szép lenne tőletek, de miért mondanátok le a ház feléről apró pénzért, lehet megbánjátok.
2014. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Mondjátok el mit szertnétek de összeget ne mondjatok . Kérdezzétek meg őket hogy tudnátok megoldani . Vagy vár mindenki ara mikor eljön az ideje. Ez testvérek között is sok pénz. Ha meg tehetném én is rá íratnám a testvéremre hasonló helyzetbe . Testvérem rám akarta íratni mikor meg özvegyültem de nem engedtem neki , valamikor neki is jól jön ha eljön az idő.
2014. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

Miért is vagytok ennyire rendesek amikor a fele rész a párodé lenne? Vagy ennyire levagytok égve hogy már 2 milliónak is örülnétek?

Meglehet ezt csinálni szerződéssel hogy később ne tudjátok támadni ha a mama meghal hogy nektek több jár. Nem értem amúgy, mert a halála után eladjátok és abból a pénzből ti is egyenesbe jönnétek meg a sógorod is vehetne magának egy házat de ti csak így lemondtok 20 millió ft-ról? Fura. Nagyon kellhet most a pénz :/

2014. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem vagyunk leégve, megvagyunk,nem kopogtat a behajtó meg ilyenek, nem azért mondana le róla mert annyira kell a 2 milla. Sógorom is házvásárlás előtt áll, de miért venne, ha ott az a hatalmas gyönyörű ház? gyakorlatilag üresen? Anyósom egyedül valószínűleg fenn se tudná tartani, így neki is jó lenne ha az egyik fia maradna. Nekünk meg nem kell. Segíteni akarunk neki. 20 millát nem tudna érte kifizetni, nem is várnám el tőle soha, de kettő az neki nem sok, nekünk meg igen jól jönne.

Nem hiszem, hogy később megbánnánk, nagyon szeretjük őt tényleg csak segíteni akarunk, ezért is van lelkiismeretfurdalásunk még amiatt a kétmillió miatt is.

2014. aug. 25. 18:52
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Így is odaköltözhetne és részletekben legalább többet kifizetne. Tényleg szép dolog, de mondjatok le 2 millióért róla.
2014. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!