Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öröklési eset, szerintetek ez...

Öröklési eset, szerintetek ez korrekt?

Figyelt kérdés
Férjem és a sógorom örökölnek egy házat. Anyósom lemond a részéről, a két gyerekre íratja az egészet, a hasznonélvezeti joga megmaradna. Nekünk már van házunk, és rengeteg hitelünk, a sógoromnak még nincsen. Férjemmel arra gondoltunk, hogy lemond a részéről a testvére javára, így neki is lenne háza. Viszont rengeteg tartozásunk van, így arra gondoltunk, hogy kérnénk érte 2 millió forintot. Nem arra kell, hogy felhalmozzuk, hanem arra, hogy a tartozásaink egy részét visszafizessük belőle. Így is maradna bőven, a lakáshitelünk. A ház amiről szó van,az örökség, kb 35-40 milliót ér. Nekünk összesen kb 8 millió a hitelünk. Szerintetek korrekt összeget kérnénk? Nem fog megsértődni, hogy nem adtuk ingyen oda?

2014. aug. 25. 18:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem korrekt.

Eszembe nem jutna töredék értékért lemondani valamiről, ami engem illet, úgy, hogy nekem sem megy jól a szekér, sőt, igazából a másiknak nincs is erre szüksége jobban nálam (hiszen a tesónak az kell, hogy lakjon valahol, azt akkor is megteheti, ha a fél ház az övé, nem kell hozzá 100%-os tulajdonjog).


Mellesleg: szuper, hogy ennyire együtt gondolkodtok a férjeddel, de azt tudod, ugye, hogy a ház, a pénz, minden, amiről most beszélsz, KIZÁRÓLAG a férjedé lesz? Teljesen mindegy, hány éve vagytok házasok, az öröklött vagyon soha nem lesz közös.

2014. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
75%

Mellesleg: ez a szöveg, hogy

"kérnénk érte 2 millió forintot. Nem arra kell, hogy felhalmozzuk, hanem arra, hogy a tartozásaink egy részét visszafizessük belőle. Így is maradna bőven, a lakáshitelünk"


... hát, számomra visszataszító. Olyan érzésem volt, miközben olvastam, hogy nicsak, újjászületett Teréz Anya, aki, bár a segge kilóg a gatyából, mégis lemond a jogos jussáról, és nyomorog tovább, hogy a testvérének legyen egy 40 milliós háza. Ez nem "szép dolog", ez orbitális baromság.

2014. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Na szép. Ezt jól megkaptam....


Egyébként nem vagyok Terézanya, nem vagyok álszent sem. Ez tényleg ennyire abszurd ötlet?

2014. aug. 25. 22:35
 24/29 A kérdező kommentje:
Egyébként tisztában vagyok vele, hogy gyakirlatiag nekem semmi közöm sincs ehhez az egészhez, csak kíváncsi voltam a véleményetekre.
2014. aug. 25. 22:39
 25/29 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ez annyira abszurd ötlet, hogy eladhatnád a Monty Phyton-nak, hátha készítenek belőle(d) egy groteszk vígjátékot.


... és az még nem is került szóba, hogy ezt így megcsináljátok, de néhány év múlva, amikor a tesó ott ül a 40 milliós házában, ti meg nyögitek a lakáshitel fennmaradt 6 millióját, óhatatlanul a homlokotokra fogtok csapni, hogy "mekkora marhák voltunk!" - pláne, majd a gyerekeiteket viszitek játszani a hitellel terhelt lakásból az unokatesóhoz a szép nagy családi házba...

2014. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező te ezt azért találtad ki mert így nyernél most 2 milliót anyós máskülönben anyós el él 30évig aztán addig semmit nem kapnátok. Nekem baromira gusztustalan és álszent.
2014. aug. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Na tessék. Így lesz a Teréz Anyából, gusztustalan álszent haszonleső....

A 7-es válaszadó jó tippet adott, valószínűleg ezt fogjuk tenni.

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 26. 19:25
 28/29 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk a sógoromék olyan aranyosak voltak mindég meg kedvesek el sem tudtam volna képzelni róluk rosszat.Én meg özvegyültem már pályáztak a házra sógoromék , amennyire felértékelték azt mondták hogy az testvérek között sok. Mikor anyósom meg halt akkor aztán nem ismertek se embert se istent .
2014. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Na igen én is láttam már hasoblót. Arról nem is beszélve amit az utolsó előtti válaszoló írt.... Ő majd viszi a gyerekeit a tengerpartra, meg wellnesselni én meg örülök ha egy hétvégére lejutok a Balcsira...
2014. aug. 26. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!