Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Miért csinálja...

Mit csináljak? Miért csinálja ezt a húgom?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok van egy húgom 16 éves. Mostanában teljesen kikelt magából totál megőrül. A családban mindenkivel kiabál,semmi se jó neki tiszta dilis. Nagyon csúnyán beszél velem,még akkor is ha nem csinálok semmi olyat amiért ezt kéne. Ma leordított hogy fogjam be a szám csúnyább verzióját ( csak letilt a gyakori ha ezt írom -.-") amikor énekeltem és mondtam neki ha így kéri akkor legközelebb pofont kap. Ere olyan szavakat használ hogy ( letilt a gyakori ha leírom -.-).. Nem hiszem hogy erre okot adtam volna neki,mert nem tartom magam egyiknek sem amiket mond.Folyton a fejemhez vágja hogy lefekszem a barátommal,ezért is csúnyán beszél ha éppen veszekszik velem. Lehet hogy féltékeny hogy még sosem volt barátja? A szüleim nem rég váltak el,de mindenki tudta hogy így jobb mert csak veszekedtek amióta az eszünket tudjuk. Lehet ez is ezt hozta ki belöle, de ez akkor sem normális. Olyanokat mond és ordibál folyton mindnekivel,és már megőrülök nagyon nagyon elegm van és nem tudom hogy mit csináljak. ( néha persze van amikor normlis de ezt a viselkedését akkor nem tudom vele megbeszélni mert akkor is kiakad) Kérlek segítsetek,értelmes válaszokat várok köszönöm

2014. szept. 4. 21:51
 1/9 anonim válasza:
Lehet hogy az osztálytársairol,barátaitól veszi ezt a stilust de szerintem 85 százalék hogy megviselte a válás
2014. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én ezt értem,ccsak annyira rosszul esik hogy ezt csinálja velem :(
2014. szept. 4. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem heverte ki a szüleid válását. Nagyon türelmesnek kell most vele lenned.

Ha ordít próbáld meg higgadtan nyugtatni, ha visszaszólsz vagy bírálod azzal nem segíted, sőt. Tölts vele több időt, vidd moziba, futni, biciklizni sétálni. Hagyd megnyílni,magától had beszéljen, segíts neki feldolgozni ezt a traumát.

2014. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséeteket
2014. szept. 4. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Azért egy válás nem kéne lelki tramuát okozzon főleg ha közös megegyezéssel születik, ergo mindkét fél belátja, jobb így.


Lehet csak kamaszkori "mindent jobban tudok és amúgy is mindenki hülye rajtam kívül" mentalitás, majd kinövi addig pedig erélyesen fel kell lépni, elküldeni diákmunkázni és tudatosítani benne, hogy ne legyen ekkora arca mert nincs mire jelenleg, majd ha eltartja saját magát akkor nagypofájuskodhat.

2014. szept. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
meg szoktam mondani neki a véleményemet de többnyire csak a "szép" beszédet kapom ilyenkor.
2014. szept. 4. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.

Neked is nehéz lehet most, de a szeretet megerősít benneteket. Meglásd minden jóra fog fordulni.

2014. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, és remélem így lesz
2014. szept. 4. 22:38
 9/9 anonim ***** válasza:

az 5-ösnek üzenet!


A "válás közös megegyezéssel" nem a gyerek és az apa között született! A válást követő traumát a diákmeló nem oldja meg, legföljebb eltereli a gondolatait egy időre. Ilyenkor az segít, ha az együtt maradtak türelmesek egymáshoz, sokat beszélgetnek, feleslegesen nem idegesítik egymást mert mindenki szenved.

2014. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!