Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Benneteket idegesítene, hogy...

Benneteket idegesítene, hogy ilyen a testvéretek?

Figyelt kérdés

19 éves nővérem az egyetemen tanul orvosin. A tandíjat a szüleim fizetik. És nem kevés, ugye...Erre még a legdrágább telefonok közül vett magának, most pedig egy tabletet is követel, persze a szüleim pénzéért...

Én ösztöndíjas vagyok, és a laptopomat is abból a pénzből vettem magamnak, de azon is sokat vaciláltam, hogy vegyem-e, vagy van más helye a pénznek. Az ösztöndíjamból sokszor belepótolok a tesóm tandíjába is, igaz nem sokat, de akkor is.

És annyira idegesít amikor ilyenekkel áll elő...nem sajnálom, vagy irigylem tőle, hogy megkapja, de akkor is... Ráadásul nem is beszél mindig tisztelettudóan a szüleinkkel, olyanokkal dobálózik, hogy "miközöd hozzzá, törődj a saját dolgoddal"...

Ti mit kezdenétek? Szólnátok neki?

Nem vagyunk a legjobb testvérek, sajnos :(


2014. szept. 6. 18:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

Önszántadból pótolod ki a tesód tandíját, vagy azért, hogy szenvelgő arccal felemlegethesd minden vitában, hogy "én bezzeg támogatlak téged"?

Annak alapján, hogy feltetted ide ezt a kérdést, én az utóbbira tippelek.

Egyébként ha ilyen gazdag a családotok, (az orvosi fizetősen k.urva drága) akkor miért kell kipótolnod a tandíját?

2014. szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%

Először is én a helyedben nem szállnék bele az ösztöndíjába, ha mellette még jut tabletre is neki. Próbálj meg a többiről ne tudomást venni. Tudom, hogy milyen rossz. Nálunk a húgommal volt mindig kivételezve, mert hogy én úgyis ügyes vagyok, meg tudok magamnak mindent teremteni, őt meg segíteni kell, mert nem olyan jó tanuló, nem olyan talpraesett stb.

Nálam az húzta ki a gyufát nagyon, amikor én már egy másik városban jártam egyetemre, az ösztöndíjamból fizettem a koleszt, az utazást és a megélhetésem is, mellette diákmunkáztam és tettem félre a pénzt. Egy év kuporgatás után megvettem életem első laptopját. A legalapabb, legolcsóbb kis gépet, és még kis kölcsönt is kellett hozzá kérnem anyuméktól, amit havonta törlesztettem. Erre apám mondta, hogy milyen már, hogy nekem van laptopom, a húgomnak meg nem, és vett neki egyet csak úgy simán, és egy sokkal jobbat, mint az enyém. Pedig még gimis volt, otthon élt, ahol volt gép...Én meg törleszthettem tovább az enyém felét feléjük. Mondanom sem kell, hogy neki nem volt később ösztöndíja, apám végig pénzelte az egyetem alatt, amit utált, félvállról vette, és nem is tudott utána elhelyezkedni vele, de 3 évig jó volt, hogy bulizhat, apám meg nyomja alá a pénzt. Én sikeres lettem a szakmámban, és jól alakul az életem. Nekem ez valamilyen szinten elégtétel! :)


Próbálj meg nem törődni vele, viszont nem kell még neked is pluszban támogatnod a tesód! Hajrá az életben!

2014. szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%

A nővéred az a fajta ember, aki majd hozzámegy egy gazdag pasihoz, és mindene meglesz, cserébe azt teszi majd, amit a pasi mond.

Te pedig magad érsz el mindent, lakást, jó állást, és így leszel boldog.

A te dolgod eldönteni, melyik életforma tetszik jobban.

2014. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Romániában élünk és itt a tandíj forintba átszámolva 300 ezer forint. És ezt is piacolással, földműveléssel gyűjtik össze...az én ösztöndíjam meg, szintén forintba átszámolva 10 ezer forint... szóval nem vagyunk olyan gazdagok... és soha nem dörgöltem az orra alá, hogy beszállok a tandíjba, mert nem is tud róla...
2014. szept. 6. 19:25
 15/24 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ha önszántadból adtad, akkor ne panaszkodj! Mártírkodsz, ami undorító dolog.
2014. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%

Szóval elvárod, hogy a nővéred olyasmiért legyen neked végtelenül hálás, amit NEM KÉRT TŐLED, sőt NEM IS TUD RÓLA? Olvasd már vissza, mit írtál, fel vagy háborodva, amiért a nővéred nem mártírkodik, mint te, hanem elfogadja, amit a szüleitek adnak neki.

Amit te művelsz, az nem segítség, hanem önfényezés, saját magadnak akarod vele görcsösen bizonygatni, hogy te mennyivel többet érsz, mint a nővéred, hiszen még pénzzel is segíted őt - igaz, hogy ő nem kérte, nem tudja, sőt, szüksége sincs rá.

Itt veled van a gond. Próbáld meg leküzdeni a kisebbségi érzéseidet, hidd el, sokkal könnyebb lesz az életed.

2014. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem várom el, hogy hálás legyen...csak nem értem, hogy mivel tudja, hogy a szüleinknek nehéz munkával kell megkeresni a tandíját, még plusz költségeket is teremt nekik...de jó majd gondolkodom, ha már én vagyok a hibás mindenért...
2014. szept. 6. 19:33
 18/24 anonim ***** válasza:
Legyél büszke rá, hogy te talpraesettebb vagy, mint ő. Amúgy meg kár foglalkozni vele.
2014. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj. igen, mártír szerepben vagy, és ebben leled örömed. ez nem jó. ez lehet valamilyen személyiségzavar előszobája, vagy valamilyen gyerekkori sérelem következménye.


én is ismerek mártírokat, elviselhetetlen emberek, kerülöm őket. tudom, ők máshogy látják, de a külvilág számára TEHER a mártír állandó áldozathozatala és elkámpicsorodott ábrázata, nem pedig segítség. szerintem te még csak kezdő mártír vagy, itt kell leállnod, különben egy elviselhetetlen, besavanyodott ember leszel, aki saját maga szerint tökéletes, de akitől mindenki menekül.

2014. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
kezdő mártír :D
2014. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!