Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Benneteket idegesítene, hogy...

Benneteket idegesítene, hogy ilyen a testvéretek?

Figyelt kérdés

19 éves nővérem az egyetemen tanul orvosin. A tandíjat a szüleim fizetik. És nem kevés, ugye...Erre még a legdrágább telefonok közül vett magának, most pedig egy tabletet is követel, persze a szüleim pénzéért...

Én ösztöndíjas vagyok, és a laptopomat is abból a pénzből vettem magamnak, de azon is sokat vaciláltam, hogy vegyem-e, vagy van más helye a pénznek. Az ösztöndíjamból sokszor belepótolok a tesóm tandíjába is, igaz nem sokat, de akkor is.

És annyira idegesít amikor ilyenekkel áll elő...nem sajnálom, vagy irigylem tőle, hogy megkapja, de akkor is... Ráadásul nem is beszél mindig tisztelettudóan a szüleinkkel, olyanokkal dobálózik, hogy "miközöd hozzzá, törődj a saját dolgoddal"...

Ti mit kezdenétek? Szólnátok neki?

Nem vagyunk a legjobb testvérek, sajnos :(


2014. szept. 6. 18:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
60%

A nővéred teljesen más fából faragták mint Téged!


Te egy nagyon szorgalmas, jószándékú, jóhiszemű ember vagy. Ha a nővéred orvos lesz valaha, te sokkal többre fogod vinni ebben teljesen biztos lehetsz.

Hidd el ugyanúgy tisztában van vele ő mint te, hogy a szüleitek véres verítékkel keresik meg a taníttatására valót. Ezen kívül még követelőzik, és pénzt fogad el tőled.

Szerinted milyen empatikus, másokra odafigyelő segítőkész orvos lesz majd belőle?

Ez már az Ő gondja lesz és nem neked kell őt a pofátlanságáról felvilágosítanod.

Ha a szüleid ezt örömmel teszik, tegyék. Te meg tedd a dolgod és tanulj! Pénzzel viszont ne támogasd, amit viszont megindokolhatsz.

2014. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%
Szia. Szerintem anyudek valamit nagyon rosszul csinalnak. Ismerek ugyanilyen peldat. Sajnos az lesz a vege, hogy nagyon-nagyon meg fog romlani a kapcsolatotok felnott korotokban, plane amikortol lesz ferj, gyerek stb. A szuleidnek egyenloen kell osztogatni a kegyeiket, vagyonukat, penzuket es hagyni, hogy mindenk gyerek sajat maga gazdalkodjon vele, meg ha onerobol kell kipotolni a tandijat munkaval vagy lemondani a laptoprol, halasztani egy evet stb. Igy a siker es bukas mindenkinek sajatja lesz, nem fognak egymasra mutogatni, irigykedni, se lehuzni a masikat es a szuloket, se haragot taplalni ellene iylen esetben. Mivel anyudek nem iylenek, neked meg jol elultettek a fejedben, hogy " hat tudod, hogy a novered milyen, tudod hogy te mas vagy, te megerted" , igy nem is fogsz reszeulni semmibol, de a haragot nem fogod tudni sokaig elnyomni, kapcsolatod megromlik tesoddal es anyudekkal is felnott korodban. A megoldas, beszelsz a szuleiddel, higy eztan nyissanak ket kulon szamlat nektek es arra csak es kizarolag egyenlo mertekben mehet a penz( meg akkor is ha az orvosi dragabb, hisz ugyan majd o fog utalni neked havi osszeget a sok szazezres halapenzbol, mert te tamogattad azzal hogy lemondtal a reszedrol?), egyeb ajandek csak alkalmakkor kis osszegben kb egyenlo ertekben. Ha erre nem hajnaldok, akkor tedd felre a penzed es tudas veluk, hogy neked is sok penzre van szukseged. A pszichologia egyebkent a legdaragabb szakma, mondszerspecifikus kepzesed ami nelkul nem tudsz majd dolgozni, mar most elkezdhetetd: heti 7 ezer minusz lesz min 30 hetig,plusz felmillio ft az oktatas a egyetemed mellett. Es akkor meg a tovabbkepzesekrol nem is beszeltem...alllitolag 10 millio ftba kerul ha vegigjarod a szamatletrat az alapveto fontosaggu kepzeseddel es kb 35-37 eves eszel, addig havi 120 nettot fogzs csak keresni es csak magannal fogod tudni visszateriteni az arat negyveneves korodtol, napi 10 ora munkaval....
2014. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

kíváncsi lennék, az előző hozzászóló válasza miért lett 0%-os?

azt írta le, hogy a szülőknek egyenlő arányban kellene támogatniuk a 2 gyereket.

bár én nem gondoltam erre,de jogos a felvetés: vajon az orvos nővér majd visszaosztja a családnak a hálapénzt? ebből a kis leírásból úgy gondolom, nem, hisz önzőnek és harácsolónak tűnik, aki úgy gondolja, hogy neki több jár, mint másoknak.

2014. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszíntén,hogy utálom az olyan embereket,mint a nővéred!! Egy kanyit se adnék neki,az biztos,nemérdemli meg,megköszönte egyáltalán valaha is neked?
2014. szept. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!