Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltékenység? Mit tudok csinálni?

Féltékenység? Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

A nővérem 3 évvel idősebb nálam. Mindkettőnknek van komoly párkapcsolata. Nővérem és a párja nem élnek együtt, nincs gyerekük. Mi a párommal 2 éve együtt élünk és lassan megszületik az első babánk. Amióta elmondtuk nekik, a nővérem (próbálja leplezni, de látom rajta), hogy furán viselkedik amikor a babánkról vagy csak a terhességemről van szó. Sosem kérdez semmit ezzel kapcsolatban, szinte teljes érdektelenséget mutat, egyszer sem simogatta még meg a pocakomat. Amikor egyszer a párom megkérdezte tőle és a párjától, hogy mikor költöznek már össze és lesz babájuk végre, csak annyit mondott rá a nővérem, hogy "majd ha lesz mire". Ez elég rosszul esett nekem, mert értettem a célzást, hiszen mi nem terveztük a babát és a párom dolgozik csak.

Nyilán zavarja, hogy ő az idősebb, evidens lett volna, hogy nála születik először gyerek kettőnk közül, de nekem mégis rosszul esik ez a semmilyen hozzáállása. Attól tartok, hogy a picivel is így fog viselkedni amikor megszületik. Vagy változni fog szerintetek a helyzet?


2014. szept. 9. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

1) a semmire vállalni gyereket tényleg gáz... tudod, van elég sok módszer a védekezésre

2) miért kéne megsimogatnia a 'pocakodat'? én se fogom fogdosni semmilyen terhes nő hasát, akkor sem ha rokonom lesz a születendő gyerek...

2014. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ő is vágyik régen az együttélésre, gyerekre, házasságra, de az ő párja nem hajlik rá. Te most váltod valóra az álmát, és még csak nem is akartad, hanem az öletekbe pottyant. Biztos ő is próbálkozik, hogy ne látszódjon, ez mennyire mélyen érinti.. Szerintem idővel normalizálódik a helyzet, csak fel kell dolgoznia a témát. Minden nap szembesíted a saját kudarcával. Ha tényleg erről van szó, nem hiszem, hogy a picivel is ilyen távolságtartó lenne ha megszületik.
2014. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne magadból indulj ki. Lehet hidegen hagyja a gyerek kérdés. Én se simogatok, gügyögök, stb. Érdekelni se nagyon érdekel mások terhessége, csak ha ismerős akkor hogy minden rendben van-e. Nem mindenkiben van meg ez a babaláz. VAGY esetleg volt negatív tapasztalata (pl. vetélés amiről nem szólt senkinek) és azért viselkedik hidegen.
2014. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Nem vagytok házasok, nem terveztétek a babát, te nem dolgozol. Közelről sem ideális a helyzet.


"majd ha lesz mire" válasz teljesen reális.

Amúgy meg neki is rosszul eshetnek az ilyen kérdések.

2014. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 *Victorique* ***** válasza:
100%

Biztosan van benne féltékenység is. Az, hogy nem élnek együtt, gondolom azért van, mert ők nem állnak olyan jól anyagilag, hogy megtehessék. Lehet az is, hogy nincsen mögötte semmi, egyszerűen csak nem olyan bátrak, hogy bele merjenek vágni, amíg nincs megfelelő anyagi hátterük. Hozzáteszem, szerintem illetlenség volt a párodtól rákérdezni, nyilván, ha megtehetnék, ők is rajta lennének az ügyön. De így ez a "minek szívja a véremet, mikor ha megfeszülök sem tehetem és még a képembe is vágja" nagyjából.

Egyébként, amikor megtudta a hírt, akkor hogyan reagált?

Milyen volt az arckifejezése, mit mondott, mennyire láttad őszintének?


A pocaksimogatásra, ha ez téged zavar, akkor szerintem kérdezz rá, hogy neki van-e kedve, ha meg azt mondja, hogy nincs, akkor próbálj valami indokot kihúzni belőle. Vagy ülj le vele, mondd el neki őszintén, hogy úgy látod valami baj van, szeretnéd megbeszélni, mert ez téged zavar stb.


Végülis a nővéred, felnőtt emberek vagytok.

2014. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak, csak hogy képben legyen.

1. Leszögezném (nyilván nem derült ki eddig), azóta nem dolgozom amióta babát várok.

2. védekezni mindenki úgy védekezik ahogy jónak látja. Ha védekezésre "nem lett volna pénzünk", gondolod megtartottuk volna a kicsit? Mivel úgy állunk, hogy biztosan megélünk (amit sokan nem mondhatnak el), nem aggódtunk, ha véletlenül is összejönne a baba.

3. nem várom el, hogy a pocakomat simogassa, csak furcsa a számomra, hogy a környezetemben, mindenki örömmel teszi, kivéve őt, aki szinte a legközelebb áll hozzám.


Utolsó, amikor elmondtuk neki, akkor is furcsán reagált. Mosolygott, de ezt a mosolyát ismerem és tudom, hogy nem őszinte. Látszólag örült kb ennyi.

2014. szept. 9. 17:52
 7/13 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy igen a baba mondhatni az ölünkbe pottyant, de az, hogy amikor összeköltöztünk, mindketten dolgoztunk (mint írtam én most már nem), azóta bebútoroztunk egy üres lakást, autót vettünk stb. Ezek után nem értem miért "nincs mire" gyereket vállalni.

Velünk ellentétbe ők nem dolgoznak, a szüleikkel élnek és vannak a nagyvilágban. Ezek után miért nekem kéne rosszul éreznem magam, hogy merünk élni a párommal?

2014. szept. 9. 18:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ti így álltok, akkor miből gondolod, hogy a "majd ha lesz mire" nektek szólt? Lehet a nővéred a párjára haragszik, amiért ők leragadtak valahol a kapcsolat első fázisában..
2014. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Miért evidens, hogy a nővérednek kellett volna előbb baba?


Miért gáz, hogy nem simogatja a pocakod? Eszembe nem jutna más terhes nők hasát simogatni. Túl intim. De hát ahány ház, annyi szokás.


Meg se született a baba, de te már azon aggódsz, hogyan fog vele viselkedni? Hogy lehet szerinted másnak a gyerekével rosszul viselkedni? Gondolom majd családi találkozásokkor ölébe veszi a picit és ennyi. Ha meg nagyobb lesz, úgyis kiderül, hogy engeded-e neki hogy vigyázzon rá.


Úgy fog változni a helyzet, ha már érett lesz a nővéred kapcsolata, akkor összeköltözik a párjával és össze is házasodnak, ha minden jól megy. Ha nem, akkor meg majd talál másik pasit!


Szerintem nem is illik olyat kérdezni, hogy mikor lesz gyerekük és mikor költöznek össze. Ő dolguk b*sszus.


Sajnálom, hogy ilyen szélsőséges választ írtam neked, de nem igaz, hogy ez a legfontosabb dolgod, hogy ki mit gondol rólad.

2014. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
minden terhes nő azt hiszi boldog boldogtalan féltékeny rá röhej
2014. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!