Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltékenység? Mit tudok csinálni?

Féltékenység? Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

A nővérem 3 évvel idősebb nálam. Mindkettőnknek van komoly párkapcsolata. Nővérem és a párja nem élnek együtt, nincs gyerekük. Mi a párommal 2 éve együtt élünk és lassan megszületik az első babánk. Amióta elmondtuk nekik, a nővérem (próbálja leplezni, de látom rajta), hogy furán viselkedik amikor a babánkról vagy csak a terhességemről van szó. Sosem kérdez semmit ezzel kapcsolatban, szinte teljes érdektelenséget mutat, egyszer sem simogatta még meg a pocakomat. Amikor egyszer a párom megkérdezte tőle és a párjától, hogy mikor költöznek már össze és lesz babájuk végre, csak annyit mondott rá a nővérem, hogy "majd ha lesz mire". Ez elég rosszul esett nekem, mert értettem a célzást, hiszen mi nem terveztük a babát és a párom dolgozik csak.

Nyilán zavarja, hogy ő az idősebb, evidens lett volna, hogy nála születik először gyerek kettőnk közül, de nekem mégis rosszul esik ez a semmilyen hozzáállása. Attól tartok, hogy a picivel is így fog viselkedni amikor megszületik. Vagy változni fog szerintetek a helyzet?


2014. szept. 9. 16:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"nem igaz, hogy ez a legfontosabb dolgod, hogy ki mit gondol rólad"...


Tényleg nem ez a legfontosabb dolgom, hisz nem is az érdekel, hogy ki mit gondol rólam. Az érdekelt, hogy ez a tartózkodó hozzáállása vajon a szülés után is megmarad-e vagy sem.

Amúgy meg nem csak a párom kérdezte már tőlük, hogy miért nem kezdenek már magukkal valamit, hanem a család kb összes többi tagja. Érdekes, hogy nekik inkább nekik nem is válaszoltak erre a kérdésre, hanem témát váltottak.

2014. szept. 9. 19:27
 12/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne filózd ezt túl, mert pl én soha nem simogatnám más terhes nő hasát, szerintem ez túl intim... mondjuk az én környezetemben ez nem is divat.


Amikor a húgom terhes lett akkor az nagyon fájt mert mi már évek óta probálkoztunk de nem jött össze. Ezt nem hirdetgettem, senki nem tudta hogy babára gyúrunk. Szóval fájt de nem az hogy neki összejött, hanem az hogy nekem még nem. Így elején elég nehéz volt a közelében állandóan a kudarccal szembesülni de ezt hamar feldolgoztam és nagyon drukkoltam tesómnak hogy minden rendben legyen és imádom a kislányát :) Ha tesóddal is ez van akkor majd megváltozik.

Egyébként nem az van hogy most azt szeretnéd hogy körülötted forogjon a világ és mindenki oda meg vissza legyen a terhességed miatt? Ha igen akkor fogadd el hogy nem mindenkit hoz lázba mások terhessége. Engem se nagyon hozott soha, és most én is terhes vagyok és magasról le..... hogy ki mennyire örül neki, az a fontos hogy én boldog vagyok. Azt meg kifejezetten utálnám ha a pocakomat akarnák simogatni, max a párom teheti :)

2014. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Abszolút nem vágyom rá, hogy körülöttem forogjon mindenki :) Sosem szerettem középpontban lenni, így most alapból fura, hogy többen odafigyelnek rám, csak pont, hogy a nővéremet nem érdekli különösebben... érted.
2014. szept. 9. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!