Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen önállótlan a húgom?

Miért ilyen önállótlan a húgom?

Figyelt kérdés
A húgom tíz éves, én tizenhárom vagyok. Az a baj, hogy míg én az ő korában már segítettem a házimunkában( mosogatásnál öblögettem, egyedül letörölgettem a szobámban, a kutyát én etettem), egyedül mentem a boltba, könyvtárba, tojást venni és suliba, ő eddig csak addig jutott, hogy a tőlünk két utcányira lévő pékségbe megy el. Ő képes minden apró-cseprő bajával anyához futni, és elvárja, hogy orvosolja a problémát, míg én mindent megoldok egyedül is. Asztmás, ezért a széltől is óvják. A húgom szinte már tévé és telefonfüggő, amikor nincs suliban, folyton velük foglalkozik. Nem képes egyedül tanulni, valakinek mindig ülnie kell mellette, és magyaráznia a feladatokat. Vele ellentétben én kiskoromtól kezdve önállóan csinálok mindent. Nagyon érzékeny gyerek, bármin képes elsírni magát. Ha esik az eső, mindig érte mennek a szüleim a suli elé, amivel, megjegyzem, szemben lakunk. Nem tud és nem akar felnőni, teljesen aláveti magát a szüleink akaratának. Tűz és víz vagyunk, tudom jól, de nekem akor is furcsa, hogy ilyen önállótlan húgom van. Miért nem néz szembe a való élettel, és próbál meg önállósodni? Milyen felnőtt lesz így belőle?

2014. szept. 12. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem néz szembe a való élettel, és próbál meg önállósodni? Milyen felnőtt lesz így belőle?"


Jajj... :D Ezt a 13 éved teljes öntudatával nyilatkoztatod ki? Még egyszer jajj...

A húgod (azt kell mondjam, szerencsére) nem olyan öntelt kislány, mint te, eszében sincs 10 évesen felnőni, és az sem olyan szörnyű dolog, hogy hallgat a szüleitekre. Légy erős: te sem tudod, mit jelent szembenézni a való élettel, és örülj neki, hogy nem. Inkább próbáld meg élvezni a gyerekkort a koravén viselkedés helyett!

2014. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Te ilyen vagy, ő meg olyan, fogadd el őt olyannak, amilyen, nincs két egyforma tulajdonságú ember, az én két fiam is teljesen más, amúgy 10 évesen ráér még önállósulni. Ráadásul az elsőszülöttek mindig talpraesettebbek, önállóbbak, mint a második gyermek, legalábbis tapasztalatomban így van, segítsd őt és ne támadd.
2014. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

miért is kellene 10 éves korában már felnőnie?

Had élvezze ki hogy gyerek,ha majd eljön az ideje önállósodni fog.

2014. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Egy kicsit tényleg koravén vagy, de van igazság abban, amit írsz. Átlagban az első gyerek kitapossa az utat, többet várnak tőle, ő a nagy és okos testvér. A kicsinek könnyű dolga van, jobban és hamarabb megengednek neki dolgokat, a felelősséget viszont inkább a nagyra rakják. Ezer éve is így volt. :D Anyukámra emlékeztetsz. Neki a mai napig fájó pont, hogy a húgának adnak igazat, hogy neki elnézik azt is, ha csúnyán beszél a nagyszülőkkel, stb. De azt nézd, te mit érhetsz el, és hogy te önállóbb vagy. Mindamellett tényleg ne felejtsd el gyerek lenni. :)
2014. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!