Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet a húgom ilyen...

Hogy lehet a húgom ilyen érzéketlen?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves hugom és (már bocsánat) ő egy érzéketlen kétszínű lány. A humora rettentő morbid, elfog az undor miket mond. Olyanok on is röhög amiken nem kéne. Olyan filmeket bírt ki könny nélkül amin én nekem akaratlanul folytak a könnyeim patakba. (Schindler listái, árvácska, szerelmünk lapjai, Titanic stb.) Ő utálja az ilyen filmeket, inkább az akció filmeket részesíti előnyben. Lövöldözős játékokkal játszik, amin embereket kell lövöldözni és zombikat! Ami még zavar vele kapcsolatban hogy barátai nincsenek. Bár mindenkin átgázol a véleményével, és néha túl őszinte, talán ezért nincsenek barátai sem. Azt se tudom hol talál majd magának hasonló gondolkodású tinit. Azthittem egy 13 évesnek van már annyi érzelmi inteligenciája hogy ne bánt son meg mindenkit akaratlanul, vagy tudatosan. Még arra is gondoltam talán azért ilyen mert a csillagjegye skorpió. Egy eszméletlen bunkó különc lány, mindig övé az utolsó szó.
2014. szept. 6. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

hogy lehet ilyen érzéketlen? Hát igy.

a bunkósàga életkori adottság, a többi nem annyira gáz dolog.

2014. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Nincs vele semmi gond, eléggé hasonló lehet hozzám. Hagyd békén szerencsétlent. Fog találni magának barátokat csak nem a vattacukros tini p-icsák között. Amúgy meg hadd nézzen már olyan filmeket ami neki tetszik. Hadd játsszon már olyasmivel amit ő szeret.

A bunkósága pedig egyszerű védekezés. Gondolom te is igyekszel a magad igényére formálni, valószínűleg mások is. El akarják venni tőle a személyiségét, ez nagyon nehéz neki.

2014. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, az hogy mindenki más érzései hidegen hagyják az tipikus tinibetegség, a többivel mi a gond? Van akit a akció köt le mást, a HelloKitty
2014. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Szia, az miért baj, ha nem sírt ezeken a filmeken? Én sem könnyeztem rajta, pedig pl. az Árvácska eléggé megviselt, a Titanic pedig valahogy nem tudott belőlem semmit sem kiváltani. Szerintem nála csak szimplán így jön ki a lázadó korszak. 13 évesen én is rajongtam a morbid filmekért, bár a lövöldözős játékok nem voltak soha a kedvenceim, közben pedig érzelmesnek tartom magam. Honnan tudod, hogy mi van belül a fejében? A soraidat nem a testvéri szeretet hatja át... a helyében én sem avatnálak be az érzéseim titkába. A nyers őszintesége meg majd még finomodni fog, viszont szerintem inkább pozitív ha valaki őszinte. Így is olyan hazug világban élünk, legalább a húgod az igazat mondja :)
2014. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Te sem vagy valami kedves, mert akármilyen a húgod nem kéne kétszínűnek, meg bunkónak nevezned. Az meg, hogy olyan filmeket bír ki könnyek nélkül amiket te nem az csak egy dolog, ő nem érzelgős, ennyi. A személyisége meg változni fog, elvégre csak 13 éves. Lövöldözős játékokkal pedig szinte minden gyerek játszik/játszott, attól még nem lesz senki pszichopata gyilkos, nem lehet örökké csak barbiezni meg legózni.
2014. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát te sem vagy valami kedves, ahogy nyilatkozol a húgodról....


Először is, 13 évesen még igencsak formálódik a "lelke", ilyenkor még nem érzi át például a Schindler listája c. filmet. Viszont nem is neki való az a film, megjegyezném.


A szerelmünk lapjai egy bugyuta filmecske, ha nem haragszol, én 29 évesen végigásítottam, egy könnycseppet nem tudtam ejteni. A Titanicról már nem is beszélve.


A húgod jelleme még alakul, most olyanokat szerethet, ami szerinted nem helyes, hát mutass neki példát.

2014. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez csak egy lázadó korszak. Nem baj ha nem sír ezeken a filmeken. Én is ilyen voltam, olyan filmeket néztem mint ő.

Lehet hogy túlságosan is őszinte,de ez szerintem nem baj.

Lesznek barátai csak nem ezek a mai tini p*csák.

A csillagjegyének semmi köze ehhez.

Attól hogy így viselkedik,még lehet érzelmes.

Lehet hogy csak nem akarja vagy nem tudja kimutatni az érzelmeit.

2014. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Erős egyéniség, talpraesett felnőtt lesz belőle. Nincs vele semmi baj, hadd legyen az, aki. Ő beleszól, hogy te milyen vagy?
2014. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem érzéketlen, csak nem tudja kezelni az érzéseit, ezért nem is engedi ki őket. 13 évesen én is utáltam a megható filmeket, egész egyszerűen mert nem tudtam velük mit kezdeni, az érzések befogadása és kifejezése sekélyes szentimentalizmusnak tűnt, csak a hatásvadász maszlagot láttam ezekben a filmekben. Ebben a korban brutális sérülésekről és visszataszító betegségekről nézegettem képeket a rotten.com oldalon, metált hallgattam, magamba zárkóztam és mindenkit hülyének néztem. Jah, és olyan autós számítógépes játékkal játszottam, amiben sorozatban ütöttem el és nyírtam ki a járókelőket. Elmúlt. Van, aki így éli meg tinikor, van aki másképp. (Amúgy én is skorpió vagyok.) De tudod mit? Mai fejemmel azt gondolom, ez a szüleim felelőssége is volt. Őszintébb, nyitottabb és elfogadóbb közegre lett volna szükségem. Pedig normális családom volt, nem bántottak, szerettek, csak ők is emberek voltak, megvoltak a maguk korlátai. Az, hogy a húgod túl őszinte, már-már bántóan is, nekem azt üzeni, hogy több őszinteségre vágyna a környezetében, és szeretné, ha felnyílna az emberek szeme olyasmire is, amit szerinte most elkendőznek maguk elől. Ez persze nem feltétlenül fogalmazódik meg tudatosan. Könnyen lehet, hogy nagyon is érzékeny ő, csak még nem tud vele mit kezdeni. De ez változni fog. Nem mondom hogy gyorsan és könnyen, mert én még felnőtt koromban is megküzdöm azzal, hogy figyelmes legyek, de azért sokat fejlődtem, és mióta van gyerekem, már a gyerekeknek szóló animációs filmeken is sírok :)
2014. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy magadhoz viszonyítani másokat az önzés teteje?


A morbid humor kedvelése sokszor a kifejezetten magas intelligencia jele. Az, hogy te nem érted, az nem jelenti azt, hogy az nem humor, csak azt, hogy te ostoba vagy.


Semmi köze a csillagjegyéhez, hogy milyen ember. Két azonos napon született ember is lehet nagyon különböző karakter.


Az akciófilmek és a zombi karakterek kedvelése azt jelenti, hogy nagyon sok agresszió van benne - nyílván tőled is elszenved jó sokat. Ő így tudja levezetni az agreszióját - semmivel sem rosszabb nálad, aki könnyesre sírod a kispárnádat egyes filmeken.


"Egy eszméletlen bunkó különc lány, mindig övé az utolsó szó."


Én azon gondolkodom már vagy 5 perce a szöveged alapján, hogy ő mennyit szenvedhet tőled...csak benne úgy látszik van annyi, hogy nem teszi ki ország-világ elé, hogy mi érez irántad.


Nagyon irigy vagy a hugodra? Nem csodálom, mert van is mire...

2014. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!