Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam el neki?...

Hogyan mondjam el neki? (Gusztustalan kérdés)

Figyelt kérdés
Nyáron is már észrevettem,de már nagyon idegesít...Reggel én kelek fel mindig hamarabb elmegyek a WC-re és a Wc-ben nincs kakafolt,és én se hagyok magam után.Csak a tesómmal vagyok itthon ilyenkor,aztán később elmegyek wc-re és kakafoltos a wc belseje.Anyáék már szidtak le ezért,mert azt hitték hogy én voltam közbe meg nem!Nem akarom persze mindig én wc kefével letörölni mert gusztustalan.Hogyan mondjam el neki,hogy takarítson ki maga után?Eléggé félénk vagyok,és ez egy kényes téma.

2014. szept. 20. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha összecsinálod a WC-t, legalább takarítsd már le!"

Ennyi.

2014. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha nagyon nem mersz eléállni ezzel a problémáddal (ami amúgy abszolút jogos, és természetesnek kellene lennie részéről a wc kefe használatának...), akkor írhatsz neki egy cetlit, amit ráraksz a lehajtott wc-re, pl. "Kérlek használd a wc kefét, miután elvégezted a nagy dolgodat, mert nem szeretném én letakarítani helyetted!"


Egyébként megjegyzem, ha most a saját véreddel nem tudsz ilyen dolgokat megbeszélni, mi lesz később, amikor esetleg életed párjával laksz együtt? :) Nem bántani akarlak, csak biztatni arra, hogy merj eléállni, mert később még ennél is kellemetlenebb dolgokról kellhet beszélned a házastársaddal vagy a gyerekeiddel.

2014. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Nagy probléma, istenem!

Mondd meg neki:"Öcsi húzd le a szart magad után mert lehúzlak vele együtt?!!"

2014. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 intrepid ***** válasza:
92%
Írd ki papíron, hogy a WC kefe nem hátvakarónak van odarakva. Szóljál neki, szóból ért az ember. Egyszer amikor használja a WC-t, menj be utána egyből, és kezdjed így a mondatot, - hogy: na gyere ide, - most!!! A folytatást a fantáziádra bízom.
2014. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi!A papírost vagy az utolsó kommentelő ötletjét szerintem megcsinálom
2014. szept. 20. 21:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem bátran szólj neki érte! Ha olyan ember, ő fogja magát kellemetlenül érezni, hogy egyáltalán szólni kellett érte. Plusz ha nem akarja, hogy megint megemlítsd garantáltan odafigyel rá.


Ne légy ennyire félénk, főleg nem a tesóddal szemben. Az ilyen "problémák" normálisak egy háztartásban. :)

2014. szept. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Vannak akik undorodnak a wc kefe használatától! Van egy jobb megoldás! Mielőtt leül az ember a wc-re tép egy kis wcpapírt és belehelyezi a csészébe (nem kell sok) !Arra megy az anyag és szépen folt nélkül le is folyik!Meséld tesódnak,hogy hallottál egy ilyet,szerinte jó ötlet?:)

Jelzem legalább a wc kefe se büdösödik,koszolódik!

2014. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Montdam már sokszor neki,de mondja mindig hogy oké,elmegy vissza gépezi,és persze gyanúgy nem törli le
2014. szept. 21. 19:30
 9/16 A kérdező kommentje:
*ugyanúgy
2014. szept. 21. 19:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, hogy testvéri kapcsolatban félénkség van, gátlássoság, meg "kényes téma".


de én amikor meglátnám sikítanék egy óriásit, hogy hallja az egész ház, hogy ki nem takarította le a wc-t maga után??

2014. szept. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!