Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kiröhögött, és azt mondta én vagyok a degenerált, mert az állítottam, hogy én elfáradok nap közben.


Ma 11 órát voltam bent az egyetemen, ő meg 8 órát gyárban. Azt mondja, hogy én csak ne panaszkodjak neki, h fáradt vagyok, mert az ülésben nem lehet elfáradni. (Közben 11 óra ülés után úgy fáj a derekam, hogy utána már a séta is fáj).Én meg azt mondtam neki, hogy a szellemi munka is van legalább olyan megterhelő, mint a fizikai. És lehülyézett. Mellesleg, neki is van diplomája, de egyéni tanrenden végezte és közben gyárban dolgozott. Kinek van igaza? A szellemi munka tényleg nem munka?


2014. szept. 24. 19:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

A gyári munka fárasztó(bb) mint a szellemi.

de mindkettőben ellehet fáradni.

a gyári munka: fizikailag fáradsz le

az egyetem pedig szellemileg..

de a gyári munka fárasztóbb ezt te is beláthatod..

2014. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
A szellemi es a fizikai faradtsag nem osszehasonlithato, ugyhogy moindkettotoknek igaza van.
2014. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Hát én biztosan nem csinálnék diplomát, hogy utána gyári munkás legyek, de ti tudjátok. A derekadat nézesd meg, mert nem kéne fájnia. Abban igazad van, hogy teljesen lefárasztja az embert 11 óra tanulás.
2014. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
50%
A szellemi munka is munka és nagyon fárasztó. Én napi 12órában tanulok (+4óra az utazás), mire haza érek hulla fáradt vagyok. Merem állítani, hogy egyes szellemi munkák fárasztóbbak a fizikai (gyári) munkánál!
2014. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Mindkettő fárasztó. De a fizikai munkát kilehet pihenni néhány óra alvással.

De ha szellemileg fáradsz ki, ahhoz sokkal több idő kell, mert alvás közben is azzal foglalkozik az agyad, amit nap közben csinálsz.

2014. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Mit szólnál ahhoz, ha egyéni tanrend mellett még egy gyárban is kellene gürizned, mint a tesódnak? Nem véletlenül hülyézett le. Minden nap ilyen sokat kell bent ülnöd?
2014. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
10-11-12 változó, ebben a félévben rengeteg órám van :/
2014. szept. 24. 20:20
 8/24 A kérdező kommentje:
am. neki se kellett volna dolgozni, csak kellett neki az extra zsebpénz, h a zarában költse el
2014. szept. 24. 20:20
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem nevezném zsebpénznek amiért ő dolgozott inkább fizetésnek?
2014. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Dolgoztam 12 órákat szalag mellett, és voltam nappalin egyetemista - utóbbi sokkal fárasztóbb volt, főleg, mert amellett is dolgoztam, amennyit tudtam, de attól csak fáradtabb lettem, anyagilag nem voltam előrébb (sosem támogatott a család).

Mindenesetre aki olyan agyi szinten van, hogy emiatt téged lenéz, és azon megy a vita, hogy kinek van joga fáradtabbnak lenni, azzal nem érdemes vitába szállni, tapasztalat (szintén a testvérem nézett le mindig is, de már nem érdekel).

2014. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!