Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kiröhögött, és azt mondta én vagyok a degenerált, mert az állítottam, hogy én elfáradok nap közben.


Ma 11 órát voltam bent az egyetemen, ő meg 8 órát gyárban. Azt mondja, hogy én csak ne panaszkodjak neki, h fáradt vagyok, mert az ülésben nem lehet elfáradni. (Közben 11 óra ülés után úgy fáj a derekam, hogy utána már a séta is fáj).Én meg azt mondtam neki, hogy a szellemi munka is van legalább olyan megterhelő, mint a fizikai. És lehülyézett. Mellesleg, neki is van diplomája, de egyéni tanrenden végezte és közben gyárban dolgozott. Kinek van igaza? A szellemi munka tényleg nem munka?


2014. szept. 24. 19:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

A fizikai és szellemi fáradságot nem lehet összehasonlítani, kár ezen vitatkoznotok. Mindkettő más. És az is változó, hogy kinek mi a fárasztóbb, aki pl nehezebben tud koncentrálni, annak fárasztóbb a szellemi, és van, akinek pedig a fizikai az, mert ott meg a testét terheli.

Én csak a szellemiről tudok nyilatkozni, szerintem elég nehéz ezt kipihenni, mert utána automatikusan is a tanultakon jár az agyam. Előadások után meg lehet hazamenni tanulni, őszi szünetben beadandót írni, és téli szünetben/ vizsgaidőszakban rengeteget tanulni.

2014. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én végeztem főiskolát, majd jártam még két évig egyetemre, és dolgoztam bolti eladóként Tescóban, Napi szinten pakoltam ki a polcokra a zsugor tejeket, ásványvizeket, 10-12 kilójával, szobroztam a kasszában 5-6 órát, volt, hogy nem jutottam ki szünetre, mert nem végeztem a kocsiból az árufeltöltéssel. Egyszer kiájultam a kasszából.

De nekem nem magyarázza be senki, hogy szellemi munkát végezni nem fárasztó és megterhelő. Nem magyarázkodom, aki csinálja legalább fél évig a dolgot, tudja.

2014. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

2 évig tanultam egyetemen mérnöki képzésen, párszor összeroppantam idegileg a végeláthatatlan beadandóktól és fáradtságtól, majd pénzhiány miatt félbe kellett szakítanom.


Már több mint 2 éve egy gyárban dolgozok, és ez ahhoz képest egy nyári szünet.

2014. szept. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 *Victorique* ***** válasza:

#16 "Könyörgöm milyen szellemi munkát végez az aki bent ül a szemináriumon?

Nem ír dolgozatot minden nap! Nem ő készül fel az előadások anyagából nem ő tartja azokat! "


(#16) szörnyen ostoba vagy, meglátszik, hogy nem sokat koptattad az iskola padot :D

2014. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!