Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ten nem kéne valamit? Rossz...

Ten nem kéne valamit? Rossz testvér vagyok?

Figyelt kérdés

Szombaton volt a 18.szülinapom. Szüleim összekészítettek mindent, aztán elmentek. Nem voltak szülők, de a keresztapám azért ott volt "felügyelni", de már az elején kész volt. Úgy volt, hogy az öcséim nem jönnek, mert nem is ismernek igazán ott senkit sem.

De végül eljöttek. 3öcsém van, egy 16éves, egy 14 meg egy 12. A 16 meg a 12éves hamar el is ment, mert nagyon nem találták meg a közös hangot másokkal. De 14éves maradt. Nem foglalkoztam vele, észre sem vettem, hogy ő végül ottmaradt. Be voltam kicsit rúgva, hánytam már párszor, egyszer mentem ki, mert éreztem hogy nem lesz ez így jó, amikor rohant hozzám az egyik csaj, hogy öcsém annyit ivott, hogy nem áll a lábán és nem kel fel semmire sem. Az egész ruhája tiszta hányás volt. De mivel én is részeg voltam nem igazán tudtam rajta segíteni. Próbáltam tartani, pofozgatni, de én is alig álltam a lábamon, az volt a szerencse, hogy ahhoz képest nem ittam annyit

Végül valaki felhívta a szüleinket és eljöttek értünk

Most anyáék szemében én vagyok a rossz, amiért nem vigyáztam rá.

De most komolyan annyira rossz testvér lennék?! Mégis csak az én bulim volt, az öcsém meg hülye volt, ez nem az én hibám, nem?!

18 fiú



2014. okt. 13. 21:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván nem teljesen a te hibád, de azért te sem vagy ártatlan. A szüleidnek leeshetett volna, hogy az öcséidet nem kéne otthagyni egy 18-as szülinapi bulin, amin mindenki piál meg ki tudja még mi jön ki belőle. Alapból mit keres a részeg 18-asok közt 14 éves gyerek? Ez főleg a szüleid hibája, amiért nem vitték magukkal őket. Mellesleg ha már egyszer szülinapod van ne hagyják már rád a 3 öcséd pesztrálását. Az a lényege a bulinak, hogy elengedd magad. Viszont, ha már egyszer tudtad, hogy ott vannak odafigyelhettél volna rájuk. Ne igyanak meg ilyenek. Én a helyedben ha már így alakult biztos nem tudtam volna teljesen elvonatkoztatni az egésztől és önkényletenül is odafigyeltem volna rá.
2014. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Ha a buli nem buli pia nélkül, ott baj van....

Kár volt piát venni gyerekek bulijába. Alapvetően a szüleid felelőssége, de neked is lehetett volna eszed. Miután lerészegedtél, így neked sem volt....


Nálatok mindenki alkoholista?

2014. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, ezt a következtetést miből szűrted le. Ne mondd, hogy te még soha nem ittál
2014. okt. 13. 22:38
 4/21 anonim ***** válasza:
Öcséd volt a buta, gyerekként ne igyon már. Amúgy meg teljesen megértelek, nekem is van 2öcsém, én sem pesztrálom őket, legyen már egy kis esze. Meg szerintem, ha figyelsz is rá, akkor is ivott vona, talán nem ennyit, de akkor is. Szóval nem a te hibád
2014. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szarrá ittatok magatokat, de semmi gondot nem látsz? Vicces.

És nem, kérdező, soha nem rugtam be de még csak spicces sem voltam.

2014. okt. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

"Kár volt piát venni gyerekek bulijába."

Nem a gyerekek bulija volt, hanem a kérdezőé, aki 18! Ha a 14 évesnek lett volna bulija, akkor nyilván az ő korosztálya megy el, és hozzáillő dolgokat csináltak volna. De a kérdező bulija miért kell, hogy 14éves-kompatibilis legyen, pláne hogy úgy volt, hogy nem is lesznek ott? Azaz arra számított hogy a haverjai jönnek, arról nem volt szó hogy ott lesznek az öccsei is.

Kérdező: nem vagy rossz testvér, nyugi! lehet, hogy amikor kiderült, hogy jönnek ők is, onnantól vagy vissza kellett volna fognod magad kicsit, vagy azt mondani, hogy mostmár ideje hazamenniük vagy valami. Vagy ha már ottmaradt, figyelgetni, hogy ne igyon. De ez így kicsit igazságtalan, hogy egy meglepetésből odakerülő öcsi miatt ne bulizhasson valaki a 18. szülönapján (ráadásul pont a 18.) na mindegy... ezt így ahogy van elmondanám a szüleimnek, hozzátéve hogy sajnálod ami történt.

2014. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ez volt a 18.szülinapom, persze hogy ittam, de szerintem ez egyáltalán nem gáz, nem leszek ettől alkoholista.

Tény, hogy hibás vagyok, de amikor ők jöttem talán 12 lehetett, nem tudom pontosan, 3 körül vittek haza minket, nem tudom meddig hánykolódtunk ott. De az a lényeg, hogy amikor jöhetett, már nagyban benne voltunk az ivásban, 2haverom már az első egy órában aludt. És az egyikkel ugyanannyit ittunk. Esélyem nem volt figyelni rájuk.

Köszi mindenkinek a választ amúgy

2014. okt. 13. 23:44
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy hasonló esetem, csak buli nélkül, de mi is akörül voltunk korban a húgommal, mint ti most. Ő kórházba is került az ital miatt, a szüleim azóta is engem hibáztatnak (a húgom eléggé elkallódott ezután, pedig én akkor ott sem voltam a fenti esetnél).

Én a helyedben megmondanám a szüleimnek, hogy a te bulid volt, nem azért rendezted, hogy az öcsédet figyeld egész végig, hanem hogy a barátaiddal legyél. Egy 14 éves kisfiúnak még nem kéne ennyit innia, ezért ők a felelősek, hogy egyáltalán odaengedték. Semmi keresnivalója egy 14 meg egy 12 évesnek egy ilyen buliban, akárhogy akarják utánozni a bátyjaikat.

2014. okt. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hát igen, de a szüleim nyilván nem nézik jó szemmel, ha őket okolom. Meg amúgy is, meg volt beszélve, hogy nem jönnek. Most az, hogy benéznek, mint ahogy a másik kettő tette, akkor oké.

Csak nekem vannak ilyen idi0ta öcséim?!:D

2014. okt. 13. 23:55
 10/21 anonim ***** válasza:
Tesóddal beszéltél erről?
2014. okt. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!