Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Befogadnátok ilyen helyzetben...

Befogadnátok ilyen helyzetben a zavaros előéletű testvéreteket?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzetben vagyunk most. 5-en vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, néhány nap múlva 21 leszek. A 25 éves párommal lakunk együtt a saját lakásunkban, 3 éve vagyunk együtt. A lakás jogilag az enyém, ezt csak a félreértések elkerülése végett mondom.


4 testvérem van, velük kerültem 9 évvel ezelőtt állami gondoskodásba. Sajnos az egyik tesóm nagyon rossz útra tért, ne akadjatok ki nagyon, de börtönbe is került... 2,5 évet kapott, sosem beszélt arról, miért is került be, valami lopásos ügy áll a dolog hátterében, én úgy vettem ki. Ez a "kis kalandja" azután történt, hogy elkerült az intézetből. Újra belekeveredett abba az undorító, sz*r közegbe, ahol most is van. Gondolom, néhányotoknak már eszébe jutott, de igen, cigányok vagyunk.


Amíg bent volt, csomagoltam neki mindig, nem számoltam, hányszor, de biztos belekerült egy 100-asunkba. Nem arról van szó, hogy sajnálom tőle, csak utálom ezt, hogy mindig mindenkinek csak akkor jutok eszébe, ha segíteni kell valamiben... Mindegy. Szeptember végén szabadult. Mondtam neki amíg még bent volt, hogy hozzánk nem jöhet, mert nem tudjuk eltartani. Közben beszéltem anyámmal is, papámmal is, hogy tudnak-e neki valami helyet biztosítani.


Anyám kitalálta, hogy ő nem tudja magához venni a 19, lassan 20 éves gyerekét, mert hogy ott, ahol most lakik (az alkoholista, szerintem pedofil, 50 éves pasijának az anyjának a házában...), ő is csak megtűrt személy. Én azon is csodálkozom, hogy megtűrik, mert nemrég meglopta a saját "anyósát" is.


Az egészben az a vicc, hogy anyámnak van egy háza, amit eladott a papám új feleségének, és annak családjának. Öcsém próbált bekéredzkedni hozzájuk, de nem engedte papám. A poén, hogy anyu 300 ezerért adta el a házat, ráadásul le sem papírozták.


Most eltelt lassan egy hónap, öcsém ismerősöknél volt elszállásolva, de szóltak neki, hogy 2-3 nap múlva lépnie kell. Volt egy olyan lehetőség, hogy a Londonban élő nagybátyánk segít neki kimenni az országból, de mikor felhívtam őket, mááár úgy vette fel nagynéném a telefont, hogy "na, mi a sz*rt akarsz már megint?", holott én soha nem kértem tőle semmit. Mint utólag kiderült, öcsémnek már kifejtették, hogy leghamarabb TALÁN decemberben tudnak neki segíteni, de hozzám ez az infó nem jutott el, csak azért telefonáltam rá nagynénémre, hogy hívja fel öcsémet, mert öcsém emiatt b*szogatott, hogy csörögjek már rá... Mindegy, természetesen én voltam a szemét, mert aggódtam az öcsémért, és azzal támadott le nagynéném, hogy ugyan miért nem költözik hozzám... ő kifizeti az útiköltséget is, csak jöjjön le hozzám... Pff.


2 napja nem alszom, tiszta ideg vagyok, órára se tudok bemenni. Mert igen, egyébként egyetemre járok, a párom pedig nagyon kemények dolgozik, most éppen autóra gyűjt. Panelban lakunk, úgyhogy a rezsiköltség annyira nem ugrana meg, ha ideköltözne, sőt a kaját sem sajnáljuk tőle, de azért egy felnőtt embert nem szeretnénk eltartani. Nem akarom venni neki a cigit, meg nem fogom hagyni, hogy a saját otthonunkban drogozzon. :( Másfelől meg tudom, hogy valószínűleg már tegnap is az utcán aludt. Éhezik, koszos, jön a tél... Félek, hogy ha nem engedem ide legalább 1-2 hónapra, visszakerül a börtönbe. A párom egyébként támogat, de azt mondta, 1, max. 2 hónapig maradhat, de úgy, hogy közben munkát keres. Tudom, meg kéne emberelnie magát, de sokszor még azok is hónapokig munkanélküliek, akiknek szakmájuk van... Nagyon félek, nem tudom, mi lesz... Szemét dolog, de attól is tartok, hogy ha egyszer beengedem, az életben nem szabadulok meg tőle. :(


Bocsánat, hogy hosszú lett, csak gondoltam, így a legérthetőbb.


2014. okt. 15. 09:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én nem engedném a helyedben
2014. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
59%
Huhh de le letten pontozva, mert merészeltem ötleteket adni a munkakeresésre...
2014. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
26%
Semmiképpen ne engedd a lakásotokba, mindegy, kinek a nevén van. Sőt, én lehet, hoyg egy szívtelen dög vagyok, de nem segítenék neki semmit. Felnőtt ember, neked sikerült kimásznod abból, amiből jöttél, és nem szabad visszanézni. A te családod az a tipikus cigány fajta, akitől az ég óvjon mindenkit és a saját érdekedben, ne tedd ki magadat annak, hogy a környezeted azt lássa, hogy közöd van hozzájuk. Akármilyen jó vagy, ha ilyenekkel mutatkozol, tartod a kapcsolatot, a pozitív kép, ami kialakult rólad, egy pillanat alatt köddé fog veszni. Ne jószívűsködj, mert te fogod a rövidebbet húzni. Te magad is írtad, hogy téged csak akkor találnak meg, ha valakinek kell valami. Segítetted a börtönben, itt a kinti világban semmi szükséged rá, hogy belerondítson akárcsak a jelenlétével is az életedbe. Nem a te felelősséged, anyátoké és apátoké lett volna...Neked ki segített? na, ugye...
2014. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki megérdemel egy második esélyt, főleg a családjától. Én biztos hogy megengedném, de kemény feltételekkel(munkát szerezni, segíteni otthon, normálisan viselkedjen veletek), amik ha nem teljesülnek repülne.
2014. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%

A "tipikus cigányfajta" megjegyzést (nem cigányként) kikérem magamnak. "Tipikus magyarfajta" megjegyzés. Azt is sajnálom, hogy a kérdező "cigány létére" normálisnak tartja magát, mert szerintem nem attól függ,hogy valaki normális,hogy cigány-e vagy nem, csak képmutató a világ.

Már a kérdésfeltevésben is védekezőn adta elő a származását. Na, ez a baj.

Gyerekkoromtól mozgok cigány környezetben, úgyhogy látom, mi a gond, a baj, de hogy rosszabb emberek lennének mint a nem cigányok, azt nem észleltem.

2014. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

hmm..

mi egyszer befogadtunk egy ismerőst

hát alig tudtam kitenni...


nem dolgozott egész nap csak bent ült a szobába és gépezett

nem fürdött ellenben láncdohányos

a beígért házimunkát nem csinálta meg

sorolhatnám ...

3 hónapig bírtam

akkor visszakérte magát a régi melóhelyére de szinte nem is fizetett semmit sem ellenben felette a kaját mindig

a gyerekek dolgaihoz is hozzányúlt

minden én csináltam utána

3 hónap után mondtam h magának mos ezentúl de nem inkább 3 hétig hordott egy alsót

vagy 200 000.- volt a költségem vele mire kitettem a szűrét

összesen 6 hónapig volt nálunk


soha többet nem jöhet ide senki sem !

szal gondod át h lesz e erőd kitenni ha eleged van vagy tűrsz és hagyod h kihasználjon

2014. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Higgyétek el, eleinte én is így álltam hozzá, ahogy a most válaszolók többsége. Hogy ideje megállnia a saját lábán, hogy majd ezekből a hibákból fog szép lassan tanulni, hogy többet segítek neki azzal, ha most hagyom kicsit szenvedni... Azt hiszitek, ezek nem fordultak meg már mind a fejemben?

21 napja van kint, és ez idő alatt még semmiben nem segítettem neki attól eltekintve, hogy felhívtam néhányszor, mi van vele. Már az első héten kapott munkát, élt is a lehetőséggel, ismerősökkel elment dolgozni. Aztán hogy mi lett belőle, fogalmam sincs, de ebből, és abból, hogy vannak tervei (ki szeretne menni külföldre dolgozni), én úgy látom, hogy változtatni akar.


Mondhatjátok, hogy gyenge vagyok, és meg fogom bánni, de szabályosan nem tudok aludni a tudattól, hogy a testvérem éhezik, miközben én a laptopom előtt pötyögök, és a legnagyobb problémám az, hogy új gáztűzhelyet kell vennem. Nem mondom, hogy nagyon jól élünk, de a kajapénz, a rezsipénz mindig megvan, sőt még félrerakni is tudunk mellette, néha még egy-egy mozi is belefér. Huszonéves létünkre szerintem jó úton haladunk, és egy józan ember biztos azon lenne, hogy ezen tovább dolgozzon, de én nem tudok úgy lenyelni egy falatot, hogy közben neki nincs fedél a feje felett.


Másfelől viszont nincs meg köztünk az az alapvető bizalom, hogy fenntartások nélkül beengedjem a lakásunkba... Attól nem félek, hogy kirabol. Az már tényleg nagyon aljas lenne, nem tudom róla elképzelni. De ha mégis megteszi, legalább én is kapok egy életre szóló leckét. Amitől félek még, az az, hogy drogozni fog. De abban bízom, hogy mivel ebben a városban (az otthoni környezettől 200 km-re) nem ismer senkit rajtunk kívül, így "anyaghoz" sem tud majd hozzáférni. Meg nem lesz miből, mert pénzt tuti nem adok a kezébe. A másik dolog még az, hogy erősen cigizik. Mi nem... Tele vagyok aggályokkal, de úgy érzem, hogy ha nem próbálom meg, utálni fogom magam. Talán adunk neki 1-2 hónapot, hogy rendbe szedje magát, többet nem. Nem tudom... :(


Elmondhatatlanul hálás vagyok a válaszaitokért!


Aki a cigánysággal kapcsolatban fogalmazott meg véleményt, annak üzenném, hogy ha cigány létemre utálom a cigányokat, akkor szerintem ez elég erős érv, és nem kellene vele vitatkozni. :) Ha mégis szeretnél, állok elébe, de ne ezen a fórumon, ugyanis nem ezért nyitottam meg. Köszi.

2014. okt. 15. 11:00
 18/29 anonim ***** válasza:
De miért éhezik, ha munkája van?
2014. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
"Már az első héten kapott munkát, élt is a lehetőséggel, ismerősökkel elment dolgozni. " Az jó. Akkor munkásszállásra is tud menni?
2014. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

ha befogadod akkor írjatok papírt róla h mi az elvárás

házimunka, mit lehet mit nem, a keresetéből mennyit adjon le nektek stb...

és előtte beszéljétek meg h neki ez megfelel e ?

ha nem akkor ö döntött, te tiszta vagy mert az esélyt megadtad neki !


de legyen egy vonal ami mellet mehet ! határok szabályok


én elkövettem azt a hibát h nem írtuk le mi az elvárás .... tanulj belőle

2014. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!