Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Befogadnátok ilyen helyzetben...

Befogadnátok ilyen helyzetben a zavaros előéletű testvéreteket?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzetben vagyunk most. 5-en vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, néhány nap múlva 21 leszek. A 25 éves párommal lakunk együtt a saját lakásunkban, 3 éve vagyunk együtt. A lakás jogilag az enyém, ezt csak a félreértések elkerülése végett mondom.


4 testvérem van, velük kerültem 9 évvel ezelőtt állami gondoskodásba. Sajnos az egyik tesóm nagyon rossz útra tért, ne akadjatok ki nagyon, de börtönbe is került... 2,5 évet kapott, sosem beszélt arról, miért is került be, valami lopásos ügy áll a dolog hátterében, én úgy vettem ki. Ez a "kis kalandja" azután történt, hogy elkerült az intézetből. Újra belekeveredett abba az undorító, sz*r közegbe, ahol most is van. Gondolom, néhányotoknak már eszébe jutott, de igen, cigányok vagyunk.


Amíg bent volt, csomagoltam neki mindig, nem számoltam, hányszor, de biztos belekerült egy 100-asunkba. Nem arról van szó, hogy sajnálom tőle, csak utálom ezt, hogy mindig mindenkinek csak akkor jutok eszébe, ha segíteni kell valamiben... Mindegy. Szeptember végén szabadult. Mondtam neki amíg még bent volt, hogy hozzánk nem jöhet, mert nem tudjuk eltartani. Közben beszéltem anyámmal is, papámmal is, hogy tudnak-e neki valami helyet biztosítani.


Anyám kitalálta, hogy ő nem tudja magához venni a 19, lassan 20 éves gyerekét, mert hogy ott, ahol most lakik (az alkoholista, szerintem pedofil, 50 éves pasijának az anyjának a házában...), ő is csak megtűrt személy. Én azon is csodálkozom, hogy megtűrik, mert nemrég meglopta a saját "anyósát" is.


Az egészben az a vicc, hogy anyámnak van egy háza, amit eladott a papám új feleségének, és annak családjának. Öcsém próbált bekéredzkedni hozzájuk, de nem engedte papám. A poén, hogy anyu 300 ezerért adta el a házat, ráadásul le sem papírozták.


Most eltelt lassan egy hónap, öcsém ismerősöknél volt elszállásolva, de szóltak neki, hogy 2-3 nap múlva lépnie kell. Volt egy olyan lehetőség, hogy a Londonban élő nagybátyánk segít neki kimenni az országból, de mikor felhívtam őket, mááár úgy vette fel nagynéném a telefont, hogy "na, mi a sz*rt akarsz már megint?", holott én soha nem kértem tőle semmit. Mint utólag kiderült, öcsémnek már kifejtették, hogy leghamarabb TALÁN decemberben tudnak neki segíteni, de hozzám ez az infó nem jutott el, csak azért telefonáltam rá nagynénémre, hogy hívja fel öcsémet, mert öcsém emiatt b*szogatott, hogy csörögjek már rá... Mindegy, természetesen én voltam a szemét, mert aggódtam az öcsémért, és azzal támadott le nagynéném, hogy ugyan miért nem költözik hozzám... ő kifizeti az útiköltséget is, csak jöjjön le hozzám... Pff.


2 napja nem alszom, tiszta ideg vagyok, órára se tudok bemenni. Mert igen, egyébként egyetemre járok, a párom pedig nagyon kemények dolgozik, most éppen autóra gyűjt. Panelban lakunk, úgyhogy a rezsiköltség annyira nem ugrana meg, ha ideköltözne, sőt a kaját sem sajnáljuk tőle, de azért egy felnőtt embert nem szeretnénk eltartani. Nem akarom venni neki a cigit, meg nem fogom hagyni, hogy a saját otthonunkban drogozzon. :( Másfelől meg tudom, hogy valószínűleg már tegnap is az utcán aludt. Éhezik, koszos, jön a tél... Félek, hogy ha nem engedem ide legalább 1-2 hónapra, visszakerül a börtönbe. A párom egyébként támogat, de azt mondta, 1, max. 2 hónapig maradhat, de úgy, hogy közben munkát keres. Tudom, meg kéne emberelnie magát, de sokszor még azok is hónapokig munkanélküliek, akiknek szakmájuk van... Nagyon félek, nem tudom, mi lesz... Szemét dolog, de attól is tartok, hogy ha egyszer beengedem, az életben nem szabadulok meg tőle. :(


Bocsánat, hogy hosszú lett, csak gondoltam, így a legérthetőbb.


2014. okt. 15. 09:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Férjemék hatan vannak testvérek. Mind fiú, és ő a legidősebb. Őt mindig csak akkor találják meg, ha pénz, étel, lakhatás kell.

Az egiyk öccsével albérletbe költözött, az öcsike nem fizette a saját részét, ezért egy év múlva szétköltöztek. A másik öccsét befogadtuk pár hétre, amiből fél év lett, és nem is keresett munkát sem akkor, sem utána, inkább betársult egy legális, de pofátlan dologba. A másikat egy hónapra fogadtuk be, szintén fél évig volt itt, de neki sem lett munkája. Kitettük őt is, utána már kénytelen volt dolgozni. A két legikisebb öccse az anyjával lakik, akik szintén csak a pénz miatt keresi meg a férjemet, de a köztes időben nem érdeklődik felőle.

Szerintem éld az életedet, és vigyázz arra, amit megszereztél már! Nem a lakásra, hanem a tanulási céljaidra, a kedvesedre gondolok. Ezek a legfontosabbak, ezeket teszed kockára, ha egy kétes alakot veszel közel magadhoz.

2014. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, akkor még annyit, mert nem olvastam el mindent, amit írtál, hogy az egyik öccse egy gépet lopott el tőlünk, és hozta vissza hetek múlva. A másik viszont nemrég vitt el készpénzt. Sajnos, azóta egy pár értékes fülbevalóm, és egy szintén értékes gyűrűm hiányzik. Nem találjuk, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ő vitte volna el.( A fülbevalót házassági évfordulóra kaptam, a gyűrűt pedig a szüleimtől kb 14 éves koromban.)
2014. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
23%
Azt írod, dolgozik, vannak tervei. nem írod, hogy a nyakadra jár kéregetni vagy bármi miatt keresne. Akkor most mondd meg őszintén: mi a bajod? Miért pörögsz olyasmin, hogy éhezik, meg fázik, ha nem is tudod, mi van vele. Miért csinálsz magadnak felesleges problémákat? Azt írod, te fel szoktad hívni, hogy mi van vele. Ő fel szokott hívni, hogy veled mi van? Hagyd élni, látszólag nem csüng rajtad, nem apellál a segítségedre. Akkor meg? Éld a életedet, tartsátok a telefonkapcsolatot és hagyjátok egymást továbbra is békén. Ne kreálj nem létező problémákat magadnak.
2014. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
:(
2014. okt. 15. 12:32
 25/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, erre nem is reagálok...
2014. okt. 15. 12:33
 26/29 anonim ***** válasza:

Sajnálom én nem fogadnám be,de más úton próbálnék neki segíteni. Álláskeresésben segítenék neki, de nem lakhatna nálunk sosem.(pl közmunka vagy bármi,amit kaphatna a múltja miatt!)

Menjen el munkásszállóra stb!


Írtad, hogy csak egy laptop,kistv és két telefonod van. Láttál te már kipakolt lakást? Mindent, ami mozgatható el lehet adni, még az utolsó tányért is,csempéket széttörni vagy bármi.


Sajnos inkább a legrosszabbra kell gondolni,mint később sajnálkozni, hogy lehetett volna másként is.

Becsüld meg ami van,de egyfedél alá ne kerülj vele. Tudom szemétül hangzik és te leszel a szemét, de ha van még másik 3 testvéred, akkor azok is segítsenek neki! 4 testvér már biztosan tudna együtt igazi segítséget nyújtani az 5.-nek.

2014. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
sajnos a nagy átlagnak mindig akkor jutok eszébe, amikor akar valamit
2014. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

hű hát neked aztán hatványozottan nem egyszerű

első körben bármilyen csúnyán hangzik, a saját érdekeid nézd, ugyanis senki más nem fogja

ha oda is költözhet, csak akkor ha állást keres és tényleg

amig meg nincs állása végezze el a házi munkát

mosson, főzzön, takarítson

és piszkos ügyekbe se keveredjen

egyébként mennyire vagytok jóban, mennyire teszi meg azt amit kérsz tőle? ha igen, ok, de ha nem akkor oda se költözzön

2014. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

ahogy a többiek is írják ha valakit beengedsz nehéz tőle megszabadulni, ha nem azt csinálja amiben megállapodtatok


ezzel együtt én nem hagynám a tesóm az utcán, ő sem engem, de ehhez olyan a viszonyunk egymással hogy segítjük ahol tudjuk a másikat.

2014. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!