Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kijelenthetem a testvéremről,...

Kijelenthetem a testvéremről, hogy jó barátok vagyunk?

Figyelt kérdés
Tinálatok pl. előfordul ilyen?
2014. okt. 15. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne? Az a szomorú, ha nem.
2014. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már csak azért kérdezem, mert alapjában véve kevés igazi barátom van és ővelük sem lehet mindig mindent csinálni, a nővéremmel meg benne vagyunk minden ökörségben és tök jól megértjük egymás problémáit. De ha bárkinek beszélek erről, mindenki olyan furcsán néz rám és nem helyeslik, hogy a testvéreimmel több időt töltök, mint barátokkal, haverokkal. Nekem nagyon nem tetszik ez a tendencia, hogy a családtagok csak úgy elélnek egymás mellett. Jobb esetben...
2014. okt. 15. 10:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az a fontos, mit mondanak, hanem az is, hogy ki mondja. Mérlegeld, hogy számít-e a véleménye, vagy sem. Egy igazi, jó baráti kapcsolat, akár rokonnal akár nem, felbecsülhetetlen. Akinek ez nem tetszik, az valószínűleg magányos és irigy.
2014. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem is vannak nagyon jó barátaim, de a nővérem az akivel a legjobbakat tudok nevetni és körülötte érzem magam a legfelszabadultabban. Kiskorunkban sokat veszekedtünk, de mióta ő elköltözött azóta nagyon jó barátnők vagyunk, szerintem ebben nincs semmi.
2014. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik az a tendencia. Miért ne lehetne a testvérem olyan, mint egy barát?

Bár nálam a Testvér magasabb rangban van a barátnál, ezért a bátyámat sosem a nevén szólítom, hanem mindig Tesó. Ha mások előtt emlegetem, akkor a "bátyám" vagy "Tesóm", "Testvérem". Nekem ez nagyon fontos. Ő is mindig tesónak hív, amúgy én nő vagyok, de nem emlékszem, hogy valaha is a nevemen szólított volna. Mindemellett én is úgy érzem, hogy a barátom is, mert a férjemen kívül Ő az akinek bármikor bármit elmondhatok.

Sajnos tényleg vannak rossz testvéri viszonyok, amikbe nem igazán tudom magam beleélni, mondjuk nem is akarom, de azért sajnálom az ilyen embereket, mert nem tudják miből maradnak ki. Számomra elképzelhetetlen, hogy a véremmel rosszban legyek. mi a Tesómmal eléggé különbözőek vagyunk, tök más zenét szeret és más az érdeklődési köre, de van egy alap színvonal, amiben egyet értünk és mindig is elfogadtuk egymás dolgait. Ha nem volna köztünk 2 év korkülönbség ,akkor azt hinném ikrek vagyunk, mert egy darabnak érezzük egymást egymás testéből.

2014. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Párom a testvérét nevezi legjobb barátjának és olyan is a kapcsolatuk, mondjuk nekik ennek a kialakításában sokat segített, hogy csak 2 év van köztük és gyerekkoruktól fogva kb össze voltak nőve, mindenhova együtt jártak, még amikor "ciki" volt, hogy a kisebb tesó rajta lóg, akkor is együtt játszottak úgymond. Az iskolai haverok egy idő után lekopnak, a testvér mindig ott lesz.


Mi tesómmal nem vagyunk barátok csak testvérek. Egyáltalán nem hasonlítunk a külsőt leszámítva és hosszú távon ki is borítjuk egymást de majdnem hogy tányértöréses veszekedésig. Szoktunk beszélgetni, segíteni egymásnak, néha a nagyobb titkokat is egymásnak mondjuk el. De közös program max a vásárlás vagy amikor eljön vacsorázni és megnézünk egy filmet. (ami egyikünknek soha nem tetszik) Mondjuk mi gyerekkorunkban majdnem hogy öltük egymást, nagyon utáltuk a másikat, 4 év van köztünk és pont az a különbség, hogy amikor én kinőttem egy korosztályból ő pont beleért így sose tudtunk egyetérteni, semmiben sem.


Tehát én azon a véleményen vagyok a páromékat ismerve, hogy simán előfordulhat, hogy valakinek a testvére a barátja vagy épp a legjobb barátja, ritka szerencsések, de sajna nem mindenhol működik.

2014. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hugom van,és mindhárman a legjobb barátaim is egyben!

Szintem így a normális.

2014. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, azért jó látni, hogy nem halt még ki a testvéri szeretet:) Mindenkinek zöldet adtam!
2014. okt. 15. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!