Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felnőtt "legkisebbek"! Bennete...

Felnőtt "legkisebbek"! Benneteket is gyerekként kezelnek?

Figyelt kérdés

A családban én voltam a legkisebb, de már elmúltam 24, és még mindig úgy kezelnek, mint 5 éves koromban. Ha mondok valamit, bármit, a mondat közepén belevágnak és elkezdenek beszélgetni a fejem fölött, mint a felnőttek egy gőgicsélő kisgyerek mellett.

Soha nem adnak a véleményemre, mintha nem is tudnám mit beszélek.

Sokszor úgy beszélnek rólam, mintha ott sem lennék, és úgy, mintha nem lennék képes semmit megcsinálni egyedül.

A barátaim, ismerőseim, csoporttársaim elég értelmesnek tartanak, kikérik a véleményem, mély beszélgetéseink vannak, de ha hazamegyek, a családom idiótának néz. Ez elég lehangoló.

Mással is van ilyen?


2014. okt. 18. 14:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi a többi választ is.
2014. okt. 18. 15:07
 12/15 anonim ***** válasza:
Én anyám is ilyen, nekem nincs testvérem. Nem dolgozik, ezért nem nagyon jár sehova és 20 évesen nem akart itthon hagyni egyedül úgy, hogy később én is mentem valahova, mert majd biztos nem zárom be jól az ajtót meg az ablakokat. Ha csinálni akartam valamit kikapta a kezemből, hogy majd ő megcsinálja. Azt is ő akarta megmondani, hogy milyen ruhát vegyek fel, és ha nem azt vettem fel, duzzogott. Ha nem értünk egyet valamiben még mindig csak legyint, iszonyatosan lekezelően bánik velem. Én sem értem, hogy vagyok képes bármit is megcsinálni egyáltalán, mert ha anyámon múlna a cipőfűzőmet sem tudnám bekötni.
2014. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem ilyen vészes, de igen, ilyesmi a helyzet nálunk is. Pedig 28 éves vagyok, hét éve elköltöztem a szüleimtől, leszámítva egy durván 7 hónapos időszakot, amikor átmenetileg náluk laktam.

Nem mondom, hogy nem figyelnek rám, ha akarom, fel tudom hívni a figyelmet magamra és a mondandómra, de jóval több erőfeszítésbe kerül, mint a többieknek és többször meg kell magyaráznom, milyen következtetések alapján alakult ki a véleményem az adott témáról.

Négyszemközt még úgy-ahogy komolyan vesznek. Társaságban néha a bátyáim kihoztak olyan szituációkat, amik nekem kellemetlenek, akár megalázóak is, de mindenképpen lekezelőek. Érdekes, hogy amikor a párommal megyek, akkor ilyen sosincs. Azóta nem nagyon megyek nélküle családi összejövetelekre. Szomorú, hogy jobban tartanak a páromtól, mint amennyire engem tisztelnek, de ez van. 28 éves vagyok, ők harmincasok, nem tartom valószínűnek, hogy ez változni fog.

2014. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én 41 vagyok,anyám kb 4 éve kezd felnőtt számba venni :D Pedig 17 éves korom óta nem élek otthon.
2014. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok, elköltöztem otthonról, de a szüleim még mindig gyerekként kezelnek, pedig saját háztartást vezetek, gondoskodok magamról stb... nem tudják elfogadni, hogy a legkisebb gyerekekük felnőtt, ahogy ők mondanák, nem olyan régen még pelenkáztak...
2014. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!