Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Titeket nem idegesítene, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket nem idegesítene, ha a férjetek "anyának" hívna benneteket?

Figyelt kérdés

Engem ez nagyon zavar, de ha szólok akkor én kötekszem.

Három gyerekünk van, de akkor sem kellene így hívnia.

Hogyan szokassam erről le?


2014. aug. 18. 09:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

Mióta gyerekeink vannak, így szólít. Én meg őt apának.

Engem nem zavar, az anyját "ancá"-nak szólítja.

Ha megbeszélted vele, mégis ezt csinálja - nem tudom mit tehetnél még...

Ez legyen a házasságotok legnagyobb problémája!

2014. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
De, nagyon. A ferjem csak akkor szólít anyának, ha a gyerekhez beszel rólam, vagy velem kapcsolatban, egyebkent soha. Igy a normalis szerintem.
2014. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem, miért nem tisztel annyira a férjed, hogy olyan néven szólít, ami neked is tetszik.

Ha velem csinálná ezt, akkor ha legközelebb így szólítana, nem reagálnék.

2014. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
Engem is így szólít a férjem. Ő az Apa :-)
2014. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Engem nagyon zavarna, szerintem iszonyat gáz ez a szokás... VAn nekem saját apám, neki meg saját anyja, mi nem egymás szülői vagyunk. Az persze más, ha a gyereknek mond valamit, hogy vidd oda anyának...
2014. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
De igen, csak a gyerekek előtt kellene így szólítanotok egymást. Bár...vidéken pl. szokás mondani, hogy anya-apa egymásra akkor is, ha még gyerek sincs, na AZ a fura:)
2014. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Egy ismerős pár az esküvő óta szólítja így egymást, pedig még gyerek sincs, és nem is terveznek egy darabig. 26 évesek. Amikor először hallottam, hogy "Apával úgy gondoljuk...", meg "Apa szerint...", a rosszullét kerülgetett.

Én nem szeretném, hogy Anyának hívjon a párom, és én is csak akkor hívom Apának, amikor a lányával beszélünk róla.

2014. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

De igen. És neki eszébe sem jutna.


Sokan nem értik, és nem tudják, de ez a jelenség, amiről írsz, azt jelenti, hogy a férjed azonosult a gyerekeivel és gyerek-sorban tartja magát. Értsd: neki is az anyukája vagy. Ez nem csak holmi zsójáték vagy kisebb-nagyobb agresszió, hanem lélektanilag nagy gáz: a gyerekeid nem az apjukat látják, hanem a TESTVÉRÜKET, aki így rivális sorban van velük, nem pedig egy sziklaszilárd apai (és fölérendelt!) pozicióban.


Mondd meg neki, hogy te nem az anyja vagy, hanem a gyerekeid anyja. Számára a feleség vagy, szép keresztnévvel, talán szíveskedjen azon szólítani.

2014. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Adj neki idétlen becenevet, ha szól, mondd, hogy kötekszik. Előbb-utóbb csak észreveszi magát.
2014. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
De. Engem is borzasztóan idegesítene. Én direkt kértem miután megszületett a kisfiunk, hogy véletlenül se hívjon anyának, és én se hívom őt apának! Anyja csak a gyerekemnek vagyok, neki nem:-) Be is tartjuk ezt. Van keresztnevünk, becenevünk, úgy szólítjuk egymást ahogy előtte is szoktuk. Nekem olyan érzés lenne, ha anyának hívna, mintha mostantól csak és kizárólag anyaként gondolna rám, nem pedig feleségként és társként.
2014. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!