Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan jutottam el arra a...

Jogosan jutottam el arra a pontra, hogy mar nem is banom, hogy eljon e a noverem a csaladi Karacsonyra?

Figyelt kérdés
4 evvel vagyok fiatalabb nala. Jovore diplomazok es igen eltart a parom, amig nem vegzek. Mielott osszekoltoztunk is megbeszeltuk, hogy en orvosi mellett nem fogok tudni normalis(8 oras) munkahelyen dolgozni, ezert varja meg amig vegzek, de ebbe nem ment bele. Mar ez is szurta a noverem szemet. Allandoan serteget engem es a paromat is, hogy en eltartott es lusta vagyok, 25 evesen otthon ulok(az az otthon ulesa a tanulas illetve a rohangalas a konyvtarba es az egyetemre). 4 evig viseltem kisanyal modjara a savanyu kepet, megjegyzeseit, hogy semmire se vittem az eletben, csak a pasim penzen lovagolok, mire tegnap betelt a pohar, amikor lerib.ncozott amikor felajanlottam, hogy legyen nalunk a karacsonyi vacsora. Jott a szokasos. Persze az xy penzen fogsz bevasarolni mindenfele flancos kajakat stb. Semmire se vitted az eletben. Otthon ulsz 25 evesen(tehat tanulok) a palotadban.(az a palota egy 2 es fel szobas lakas, csak uj epitesu), bezzeg en mar 17 eves koromban dolgoztam. Erre kifakadtam. Felvazoltam neki, hogy arra buszke 17 evesen otthagyta a gimit, ellopotg apatol 100 ezer Ftot es amikor elfogyott elment napszamba sz..rt lapatolni mert osszekoltozott a pasijaval a munka meg kellett. Bolti penztaroskent dolgozik teljesen befasulva, szidva mindenkit, aki valamivel tobbet ert el nala es hazakuncsorog neha a lassan 60as szuleinknek,hogy szalljanak be a lakberbe mert azt a 45ezer Ftos Kobanyi uti lyukat se tudja fenttartani, szuleink 3x fizettek ki neki a jogsit. 1x nem ment be vizsgazni mert elozo nap berugott 2x megbukott mert az utolso pillanatban akart nekiallni, azota sincs jogsoja. Anya sirt neki hogy tanuljon kirohogte, apa konyorgott neki, elkuldte a pi...aba. Meg volt a lwhetose egy jobb eletre, de nem elt vele. Ezt a problemat nem erzem sajtomnak. Es egy ilyen ember szid engem. Ez igy nyersnek hangzik de 4 evig tartogattam. Mondtam neki, hogy ha annyira nem akar ne jojjon. Uljon otthon egyedul. Jogos? Szegyenlem, de nagyon jol esett odamondani neki.
2014. nov. 19. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Az írásodból is kitűnik, mennyit tanultál...
2014. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
jól tetted
2014. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Telorol vagyok es ideges vagyok elso, szuksegtelen a megjegyzesed.
2014. nov. 19. 22:09
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Jól tetted. Nem kell mimdent lenyelni. A testvéred egy megsavanyodott ember,aki csak akkor fog kiutat találni az élethelyzetéből ha megkeresi a kivezető utat és tesz is érte.
2014. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted.
2014. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Elcseszte a saját életét és hihetetlenül irigy a tiedre. Te még most építgeted azt, amire neki már lehetősége sose lesz. Ilyen háttérrel támogató párt sem fog összeszedni, mert egy ilyen szerencsétlenség senkinek sem kell, max a hasonló kaliberűeknek. Belőled orvos lesz, társadalmi presztízzsel, ő meg megrekedt egy szinten...EGy családból jöttök, senki is ugyanezek az esélyei voltak, csak ő nem élt vele. Így járt, nem fog változni, mindenki hibás, csak ő nem és mindenki sz..szemét, aki nem volt olyan hülye, mint ő. Én a helyedben hanyagolnám a vele való kapcsolattartást, kinek hiányzik egy ilyen ember? Senkinek! Ezen a vérségi kötelék sem változtat! Nem kötelességed hallgatni a rosszindulatú, irigy megjegyzéseit.
2014. nov. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te ne akarjál megfelelni az irigy testvérednek, semmi köze az életedhez.Jegyezd meg, az, hogy neki problémája van veled, az NEM A TE PROBLÉMÁD. Nehogy már magyarázkodjál, hogy miért nem dolgozol meg miért tanulsz meg hol laksz. Ha téged egész életedben el akarna tartani valaki, az is a kettőtök dolga lenne. Úgy el zavarnám melegebb éghajlatra, hogy a lábán nem állna meg. Te csak tanuljál szépen, nyugodtan. Az életed csak rád tartozik. És Karácsonykor is kivágnám ha ott megjegyzéseket tenne.
2014. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 45 év után borultam ki a húgomra, nyeltem neki egy életen át. Utólag tudom, már évtizedekkel előbb kellett volna. Igazat adok Neked maximálisan, jogos a dühöd. Ne Téged okoljon az elbaltázott életéért, mert azért szólogat be, hogy kisebbítsen.
2014. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszaitokat! :)
2014. nov. 20. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!