Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit gondoltok, mekkora szerepe...

Mit gondoltok, mekkora szerepe van a szülőnek abban, ha a testvérek rosszul jönnek ki egymással?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 16:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 te mirű' beszé'sz?
2014. dec. 28. 10:11
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

A neveltetés nagyon fontos, de nem minden.

Mi a tesómmal kisebb korunkban nem jöttünk ki egymással, akármit csináltak anyuék. Én nyíltan nagypofájú voltam, húgom csendes cseszegetős. Mivel mindig az én hangom hallatszott, én szorultam többet. Amikor olyan 14 év körüli lett a húgom, hirtelen javult meg a kapcsolat, máig összetartunk.


Nekem 5 gyerekem van, köztük 2 kis korkülönbséges páros. Nagyon különböző személyiség mindegyikük. Tudatosan erősítettem bennük a testvéri összetartást, és nem is panaszkodhatok rájuk, de azért vannak különbségek.

Legnagyobbom egy ideig elutasító volt az akkor meglevő két kisebbel. Nem bántotta őket, de zavarták, örült, ha nem voltak a közelében. Amikor már tudtak együtt játszani, ez megváltozott.

Második fiam alkalmazkodó, csendes gyerkőc volt, mindenben engedett erősebb akaratú, 1 évvel fiatalabb húgának. Szinte sosem veszekedtek. Most már kamaszok, és töretlen a kapcsolatuk.

A kisebbik lányom és kisebbik fiam között 2 év van, mindketten határozottak, akaratosak, van is köztük balhé rendesen, de nagyon szeretnek együtt lenni, odafigyelnek a másikra.

A legnagyobb elég problémás gyerek volt, sok gondot okozott a testvéreinek is, mégis mindig kiálltak érte a középsők és a kicsik is szeretik. Ő pedig most már nagyon büszke a testvéreire.

A nagyok meg szívesen pesztrálják a kicsiket (ovis és középsulis gyerekek), pedig gondolom időnként nem a legjobb nekik a jelenlétük.


Szóval szerintem a legtöbb a szülőn múlik, de nem elhanyagolható a gyerek személyisége sem.

2015. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem ertem miert lettek lepontozva azok akik a rossz kapcsolatot nem a szulokre fogjak. Nekem nagyon jo szuleim voltak, nem tettek koztunk kulonbseget, rendesen neveltek meg sem vagyunk joba az ocsemmel. Nem vagyunk haragban, de szo szerint le se sz*rjuk egymast. O meg en , ket teljesen kulonbozo vilag.
2015. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy kérdező? Ismerőseim többsége azt mondja, hogy volt egy időszak, amikor állandóan veszekedtek a testvérükkel, aztán ahogy mindketten felnőttek, rájöttek, hogy nem egymás ellenségei, és azóta minden rendben.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy részben életkori sajátosság. A szülőnek szerintem abban van szerepe, hogy próbálja békíteni őket, igazságosan rendet tenni közöttük.

Elrontani akkor tudja, ha kivételez valamelyikükkel, ezáltal tovább mélyíti a szakadékot.

2015. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!