Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálatok is volt gond az...

Nálatok is volt gond az örökösödésből. Mi volt a legfőbb probléma? Hogy sikerült megoldani? Azóta milyen a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem volt. Örököltem egy lakást, a felét a hugomnak adtam, mivel az én nevemre iratták, mikor megvették a tanácstól vagy 20 éve, mert a hugom akkor még nem volt 14. Ha elég idős lett volna, gondolom alapból ő kapja a felét. Most ki van adva, a pénz felét utalom neki, de a felújítás felét kifizette.
2014. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Igen, a tesóm megtámadta a végrendeletet, merthogy "én úgyis annyival jobban keresek, nekem annyival több pénzem van". Igaz, semmit nem ér el vele, csak az időt húzza, de ő tudja.
2014. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm megígérte apánknak -sajnos csak szóban- hogy lemond a részéről mert én gondoztam mindkét szülőnket. Apám nem írt végrendeletet mert hitt neki. Aztán mégis kérte a részét holott mindenük megvan én meg az ápolási után munkanélküliként majdhogynem éheztem. De oké jogilag jár neki. 5 éve a páromhoz költöztem megbeszéltük hogy eladjuk de ha jön vevő mindig kifogást keres, utólag emel a vételáron. Mégse akarja eladni mert nyáron ott nyaralgatnak, de a rezsit mindent én fizetem... Megromlott a viszonyunk úgy hogy már az örökséget se bánom hisz nem látok belőle semmit, lépni fogok. Vagy árvereztetem a házat vagy a felét albérletbe adom hogy legalább ne vigye a pénzt, a tesóm meg a részével csinál amit akar.
2014. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mi a fene ***** válasza:
Utolsónak, kjö. előtt egyezzetek meg abban, hogy akinek hamarabb lesz pénze, megveszi a másiktól, összeget is irjatok bele.ÉS AKI MEGVESZI, utána azt tesz vele amit akar. Gondolom a tesódnak lenne rá pénze,és téged kifizetne, hamár együt nem tudjátok eladni, mert emel az áron. hát az emelt áron fizessen ki téged.
2015. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szüleim házasok voltak, apám nevén volt a milliárdos nagyságrendű egyéni vállalkozás. Anyukám meghalt, apám a tesóm nevére íratott mindent, én nem kaptam semmit. Nincs kapcsolat velük, soha nem is lesz.
2015. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!