Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Férjem volt a bunkó, most...

Férjem volt a bunkó, most tényleg? Joggal akadt ki a nővérem?

Figyelt kérdés
Babát várok. Nővéremnek már van egy hároméves lánya. Amikor elújságoltuk a hírt, annyi volt az összes válasza, hogy reméli, kislány lesz, mert a lánya utálja a fiúkat. Köpni-nyelni nem tudtam, férjem mondott rá annyit, hogy szerencsére nem a kislánynak vállaltunk gyereket, és a boltban nagyon szép játékbabákat lehet kapni. Nővérem felhúzta az orrát, és közölte, hogy nem a mi gyerekünk ám a világ közepe, nehogy azt higgyük, aztán sértődötten elvonult. Ez hétvégén történt, azóta nem kerestük egymást, de anyánknak már morgott, hogy én micsoda bunkóhoz mentem feleségül...
2015. jan. 13. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem a férjed a bunkó ebben a történetben. Nővérednek kellene elnézést kérnie faragatlan viselkedéséért.
2015. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Nektek (a férjednek) 100%-ig igaza van, jól tette, hogy leállította a növéredet.

Viszont tovább ragozni nem érdemes, na nem ugrotok miatta, akkor hamarosan leáll az egész csapat.

Ha meg nem, akkkor az az ö bajuk, ne foglalkozzatok velük.

2015. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
nővéred egy gyökér.
2015. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

"Nővérem felhúzta az orrát, és közölte, hogy nem a mi gyerekünk ám a világ közepe, nehogy azt higgyük, aztán sértődötten elvonult."


Akkor ne viselkedjen úgy, mintha az ő kislánya lenne a világ közepe, annyira hogy még egy születendő kisbaba nemének is az ő kívánságaihoz kéne igazodnia. :-))))


Szerintem nem volt bunkó a férjed, csak vannak olyan emberek, akik meglepődnek azon, hogy ha valaki olyat mond nekik, és olyan hangnemben, amit kiérdemeltek a saját viselkedésükkel.

2015. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen egyértelmű történetek esetén mindig felmerül bennem az igény, hogy meghallgassam a másik felet is, mert az élet ritkán ennyire egyértelmű. A te szemszögedből, és így, ahogy ez le van írva, a szánkba adja a választ. Én azért kíváncsi lennék a tesód verziójára is.
2015. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Férjednek teljes mértékben igaza van és jól kezelte a helyzetet.Nem hogy egy bunkóhoz,de úgy tűnik egy nagyon is rendes pasihoz mentél hozzá,aki kiáll melletted!

Nővéred meg nagyon bután viselkedett és joggal lehettek mérgesek rá.Remélem lesz annyi benne,hogy bocsánatot kérjen.

2015. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Most mit vársz Kérdező? Megerősítést? Ebben a verzióban mindenki azt írja, hogy igen, az volt. De azért nem árt ismerni a másik fél álláspontját is.
2015. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mindketten eltúlozzátok. Ilyenen összekapni? Mintha még ti is gyerekek lennétek. :)

Lehet, hogy a nővéred nem is bántásnak gondolta, hogy reméli, kislány lesz, ezért sértődött meg a férjed válaszán.

2015. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha jó lenne a viszonyod a testvéreddel, akkor ez szimplán egy vicces beszólás lett volna, vagy esetleg az is volt, csak ti izomból felhúztátok rajta magatokat. Mindenesetre az látszik, hogy a viszonyotok nem jó, akkor meg mit vártál tőle, gondolom eddig sem voltatok puszipajtások. Nekem a tesóm egy ilyet beszólna, egyszerűen csak visszaválaszolnék valami vicceset és röhögnénk egyet. Nem mondott annyira durva dolgot a nővéred. Csak nem tartotta be az etikettet, mondjuk szerintem normális családban nem is kell a hivatalos hangnem. Persze egyikőtök viselkedése sem volt normális, szóval nemcsak téged hibáztatlak a történtekért. Tipikus, mindenen besértődő család lehettek.
2015. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ez kb annyi, hogy a testvéred már elkezdte azt a hülye rivalizálást, ami aztán gyerekek százezreiben hagy sebet (a rokonságban is van rá példa), amikor 2 testvér nem növi ki az egymással való örökös versengést a kamaszkorban, hanem folytatódik a "bezzeg az én gyerekem, bezzeg a te gyereked"-del... ez az, amit az első előtti pillanatban kell leállítani, és kb akárhogy.
2015. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!