Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért szeretik őt jobban?

Miért szeretik őt jobban?

Figyelt kérdés

Leülök angolt tanulni, sóhajtanak egy nagyot, hogy bezzeg a bátyám már ovis korában beszélt angolul, míg én 20 évesen szenvedek a nyelvvizsgával és nem megy. Bátyámat ovis korától külön angolra járatták, vettek neki újságokat, külön tanár stb (nekem nem).

Könyvet olvasok: hogy milyen nehezen tanultam meg olvasni, ellenben a bátyám már 2. osztályban normál könyveket olvasott, én meg kicsiként borzalmas voltam.

Bármikor elmegyek előttük: mindig is ilyen kövérkés voltál, ellenben a bátyáddal, aki sovány volt. (170 magas vagyok és 63 kiló, így annyira nem vészes...)

Mai nap: felhívták a bátyámat és megkérdezték, hogy hogyan áll a vizsgáival, ő meg csak annyit mondott, hogy tökre könnyűek és most a szüleim/nagyszüleim nem értik, hogy miért tanulok ilyen nehezen. Nos, ő most váltott harmadjára szakot, így első félévét tölti, én egy nehéz szakon vagyok 3. féléven. Meg ilyesmiket mondogatnak, hogy a bátyád ezt pár óra alatt meg tudná tanulni (én már 3 napja görnyedtem a jegyzeteim fölé).

Ha ő alszik, akkor max délkor lehet felkelteni, mert biztos fáradt (engem betegen is kirángatnak reggelenként), ha segítség kell, akkor "őt nem akarják zavarni", így megyek én segíteni, miközben hallgatom a dicshimnuszokat, hogy milyen ügyes és okos a bátyám, bezzeg én milyen nehezen tanultam meg ezt-azt.

Próbáltam már megbeszélni velük, hogy nem vagyok a bátyám, nem kell összehasonlítás, de semmi...

Mr. Tökély pedig találkozásnál nem bír köszönni legalább egy hello-t, ha szívességet teszek neki, akkor csak megrántja a vállát, hogy ez alap.

Oké, őt jobban szeretik, annak ellenére, hogy szerintem nem érdemli meg, de ezt miért kell ennyire egyértelművé tenni nap mint nap? Próbáltam már szép szóval és hisztivel is megkérni, hogy hagyják már abba, de semmi.

Nekem meg nagyon rosszul esik, hogy burkoltan leidiótáznak, holott szerintem nem érdemlem meg.

Mit lehet ilyenkor csinálni?


2015. jan. 14. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, nehéz helyzetben vagy. Próbáltad is megbeszélni, de még egyszer próbáld meg! Mondd el, hogy TŐLÜK más géneket örököltél, fogadjanak el így, és örüljenek a bátyád képességeinek összehasonlítás nélkül. Ha 20 éves vagy, el is költözhetsz egyébként.
2015. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb azt magyarázzák, hogy a bátyád jobb, akkor kezdj el sírni és közöld velük dacosan a sérelmeidet. Kezd azzal, hogy eleged van. Hidd el, meghallgatnak és el fognak ezen gondolkodni. Én már elfutottam volna a legtávolabbi kontinensre ha éveken keresztül ezt csinálták volna velem. Kitartás! És óriási tisztelet, amiért van idegrendszered ezt elviselni.
2015. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

A szülők általában nem egyformán szeretik a gyerekeiket, még ha ezt tagadják is, de hogy így éreztetik is veled, ez már nagyon bántó lehet. Nem igazán tudsz mit tenni, hiszem már beszéltél is velük erről.

Talán majd ha segítségre lesz szüksége valamikor a szüleidnek, akkor is helyezzék előtérbe a bátyádat. Ezt ne felejtsék el!

2015. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már gyűjtöm a pénzt, hogy elköltözhessek, ősszel már tervbe van véve (suli mellett dolgozom), csak össze akarok annyit szedni, hogyha pl egy hónapig nincs diákmunka, akkor se szenvedjem meg.


Nem egyszer sírva fakadtam már emiatt (főleg tiniként), levágtam a kezemben lévő cuccot és szájbarágósan elmagyaráztam, hogy mi a bajom (ekkor 1-2 napra abbahagyják), de ezeket a "kiborulásaimat" nevetve, viccként mesélik a rokonoknak, hogy én (az örökké nyugis személyiség) is ki tud borulni hülyeségeken...

2015. jan. 14. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Durva nevelési hiba, valakivel bezzegezni, hasonlítgatni. Minden ember más és más. Ne vedd fel, és főleg ne utáld meg ezért akivel hasonlítanak, nem ők tehetnek erről. Megjegyezheted, bezzeg én másik ember vagyok, és más értékeim vannak- de nem lesz eredménye, 30 felett csak magunkat változtathatjuk meg. Tudjál az értékeidről, a képességeidről, ha kell tanárral beszélj erről, ők rendszerint jobban látják. Fel a fejjel, találd meg a boldogságot, nyugalmat, békét!
2015. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

A szülőknek mindig van kedvencük( hiába mondják, hogy nincs). Ezért nem okolhatóak, de ha túlzásba esnek( mint a te esetedben)az már nem oké. Ellene nem tudsz tenni. El kell tűrnöd. /Ez ilyen Harry Potter effektus/

a lényeg, hogy nem értük tanulsz, hanem csak magadért. Ne érdekeljen a véleményük, hisz a fősuli nehéz. Sokan kis is buknak az elején. Hagyjad meg őket a kis világukban. Te ne legyél ilyen... és amint mondták, költözz el minél előbb.(célszerű a fősuli után mert ez az idő teltével nem lesz jobb, csak felemészt)

2015. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat kérdező, most vettem észre a korábbi hozzászólásod. Jól teszed. ennél többet magam sem tudok mondani...:/
2015. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ennek egy módszere van,nem segítesz többet és megmondod mindazt amit itt leírtál,hogy :

igen ha TÉGED is vittek volna angolt tanulni akkor még szép hogy te is ovisként tudnád, a bátyád is kuka lenne ha nem vitték volna el.

Igen nehezebb tanulnod,de azért mert NEHEZEBB anyagot is tanulsz mint a bátyád és ha annyira tökély a tesó akkor mostantól ő fog segíteni egészen addig amig nem változnak meg. elején lesz veszekedés aztán csitulnak a kedélyek meglásd

2015. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt csinálnám, amit a többiek is javasolnak.


Legközelebb segítség kell nekik? Mondd meg, hogy a bátyád úgyis jobban tudja.

Vagy ha már dicsérik, akkor kérdezd meg, hogy akkor miért nem ő segít most nekik, ha ennyire profi mindenben?


Bátyádnak könnyebb a tanulás? Akkor miért van a harmadik szakon?


A bátyád pihenni szeretne délig? Te csak reggel nyolcig szerettél volna.


Vagy ülj le velük beszélni egyszer vacsora után, de úgy, hogy megkéred őket, hogy akkor most beledumálás nélkül hallgassanak végig. Légy nyugodt és őszinte velük, hogy te ezt így nem bírod, és ha a bátyád a minden, akkor ezentúl támaszkodjanak rá, te meghúzódsz a sarokban, és megcsinálod a házi munka CSAK rád eső részét (ha négyen vagytok, akkor minden 4. takarítás/mosás/mosogatás a tiéd ), hogy legalább a hétvégén hadd pihenj egy kicsit tovább, mint reggel hat, mert a sulis hét után kell, vagy ha nem pihenhetsz, akkor te magad rázod fel a testvéredet legközelebb akkor, amikor te is kelsz.

Elmondhatod, hogy a testvéred nem köszön neked, és ha a kisujjad nyújtod neki, akkor máris elveszi a fél karod, de ő neked egy kenyérmorzsát nem hajlandó adni.


És a végén elmondhatod, hogy ekkor és ekkor el fogsz költözni, mert te ezt már nem bírod tovább. Lehet ez koli is, akár egy szállón egy szoba, még mindig olcsóbban, mint egy albérlet, aztán akkor majd kérjenek a bátyádtól segítséget.


Sok sikert, és majd írd meg nekünk, mire jutottatok.

2015. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!