Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a testvéremmel, hogy ne legyen sértődés? Ti nagyon haragudnátok, vagy megértenétek?

Figyelt kérdés

A testvérem mostanában sokat veszekszik a feleségével. Megbeszélték, hogy elutaznának valahová pár napra a lányuk nélkül, hogy beszélgessenek és amennyire lehet, rendbe tegyék a dolgokat.


Úgy volt, hogy hétfőn és kedden én leszek a kislánnyal, de egy barátnőmnek kell segítenem, így nem tudok rá vigyázni.


2015. jan. 23. 14:25
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
96%

"Vagy viszik a kislányt, és máskor vigyázok rá amikor meg beszélgetnek."

Nem. Ennyi erővel el se menjenek. A lényeg pont az lenne, hogy KETTESBEN megpróbálják menteni a házasságukat.

2015. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
85%

Szomorú, de azért egy szakítás nem egyenértékű egy válással... A barátnőd találhat még ezer más pasit, de a testvéredéknél 3 ember életet a tét... Nem mindegy, hogy a kislány milyen családban nő fel, egy csonka családban, vagy pedig egy boldog, szeretettel teli családban.

Plusz azt az utazást sem olyan könnyű ide-oda pakolgatni... Ráadásul ennek pont az lenne a lényege, hogy kettesben legyenek és meg tudják beszélni a dolgokat.

Elég önző és gyerekes vagy, ha ezeket nem látod be.

2015. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
96%

Ha már megígérted, hogy te vigyázol rá, akkor ne mond le a barátnőd miatt. Egyébként meg attól még találkozhatsz a barátnőddel és beszélgethettek. Egyik nem zárja ki a másikat.

Viszont nekik semmi értelme nem lenne elutazni, ha viszik a kislányt is. Meg ha most nem tudnak elmenni, ki tudja, hogy megszervezik-e még egyszer.

2015. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom, szerintem ha már szakítottak barátnődék de ráér hét elejéig a találka, akkor talán pár nappal később is tudod vigasztalni. Vagy inkább most kéne, amikor még van értelme.

Elég nagy szemétség lenne most lemondani a gyerekcsőszködést. Persze te teszel szívességet, de ha már megígérted... nem olyan egyszerű egy utazást áttenni, pénzt buknak rajta, ezen is összevesznek a végén, stb. Biztos megjegyezném a helyükben a dolgot és lehet így tennék én is szívességet neked utána.

Beszéld meg barátnőddel inkább, hogy majd máskor ápolgatod a lelkét, vagy viszed a gyereket is, olyan program legyen.

2015. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Persze, addig is a barátnőmmel leszek, de hétvégén költözik, biztos nagyon meg lesz zuhanva hétfőn-kedden
2015. jan. 23. 15:06
 16/46 anonim ***** válasza:
72%

Nekem mar az is fura, h a baratodat a csalad fole helyezed.

Szamomra termeszetes, h a gyerekre vigyazom. Ez csak egy valas, nem halt meg senki, baratnod majd jobban lesz. Vagy hivd el magatokkal, ahogy mar javasoltak elottem. 2-3 naprol beszelgetunk.

2015. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
95%
Hívd át a barátnődet, a kislány még jó hatással is lehet rá! Nem kérdés, hogy ebben az esetben a kislányt felügyelete a fontosabb.
2015. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy látom te már eldöntötted, hogy ígéreted ellenére nem vigyázol a kislányra, akkor inkább azon gondolkozz ki tudna még vigyázni rá, és azon hogy tudjad hogyan számíts legközelebb a tesódra.
2015. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
95%

A testvérednek előbb megígérted.

Miért kéne a barátnődre vigyázni? Felnőtt ember.


Igen, haragudnék. Meg van beszélve, és te 1-2 nappal előtte visszakozol.

2015. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Amiatt szakítottak, mert a barátnőm gyereket akart, a vőlegénye pedig még nem. Nem állíthatok oda egy 3 éves gyerekkel.


Anyuék nem tudnak rá vigyázni, mert ők lesznek vele hétvégén és hétfőn dolgoznak. A másik nagyszülők pedig messze laknak. Velük már próbálkoztam :-(

2015. jan. 23. 15:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!