Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a testvéremmel, hogy ne legyen sértődés? Ti nagyon haragudnátok, vagy megértenétek?

Figyelt kérdés

A testvérem mostanában sokat veszekszik a feleségével. Megbeszélték, hogy elutaznának valahová pár napra a lányuk nélkül, hogy beszélgessenek és amennyire lehet, rendbe tegyék a dolgokat.


Úgy volt, hogy hétfőn és kedden én leszek a kislánnyal, de egy barátnőmnek kell segítenem, így nem tudok rá vigyázni.


2015. jan. 23. 14:25
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de még mindig nem szól semmiféle indok amellett, hogy miért ne a barátnődet hagyd magára 2 napot a testvéred házasságáért cserébe. Nem arról van szó, hogy a barát vagy a rokon a fontosabb, hanem arról, hogy részedről egy több napja történt szakítás (sőt, annak azért előzményei is voltak, biztos nem aznap beszéltek először a gyerek-témáról) labdába rúghat egy kisgyermekes család házasságának megmentése mellet. Nagyot csalódnék benned, ha te lennél a testvérem, és miattad úszna a talán utolsó lehetőség a házasságom rendezésére. Megígérted, és ez nem olyan kaliberű dolog, hogy most hoztál tojást a boltból, vagy nem.
2015. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
96%

Hát én nagyon haragudnék.


1. A bátyádéknak ígérted meg előbb.

2. Semmivel sem kisebb az ő gondjuk, mint a barátnődé, de az övékén talán még lehet segíteni.

3. Leírtad, hogy senki más nem tudna a gyerekre vigyázni.

4. A barátnőd arra a 2 napra mással is vigasztalódhat, feltételezem vannak szülei, rokonai, esetleg más barátai is.

5. Te írtad, hogy természetesen addig is ápolgatod majd a lelkét. Csak kibírja azt a 2 napot nélküled, és addig is van telefon, ha a kislánnyal nem akarsz vele találkozni.

2015. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva, nem, nem érteném meg. Pláne, hogy péntek du van és még nem szóltál, hogy hétfőn mégsem vigyázol a gyerekre.
2015. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

A többséggel értek egyet, nem érteném meg.

Miért kéne egy felnőtt nőt napokon keresztül pátyolgatni? Szerintem neked valamiért nagyon szimpatikus a barátnős program, szereted a drámát, vagy ki tudja, mi az oka.

Egyébként is mit tud mesélni a barátnőd folyamatosan több napon keresztül a szakításról? Valahogy úgy érzem, nem neki van igazán szüksége rád, hanem neked nincs kedved gyereket vigyázni, szívesebben nyomkodod a barátnőd kezébe a papírzsepiket.

2015. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Minek kérdezed ha már eldöntötted? Ezek szerint a barátnőd fontosabb mint a családod és az adott szavad. A tesódnak szüksége van rád te meg képes vagy benne hagyni a bajba. Csak szólok, hogy úgy is elsülhet, hogy esetleg nem lesz kedvük újra megszervezni és tönkremegy a kapcsolat a tesód pedig mindig téged fog okolni, hogy elrontottad az utolsó esélyét. Ezt is be tudod vállalni?

Ők már gondolom kivették a szabadságot, lefoglalták a szállást. Ezt azért nem olyan könnyű átszervezni. Ezzel csak magadat nyugtatod, mert szerintem te is tudod, hogy milyen szemét dolog amire készülsz.

A barátnőd lelkét addig is ápolgathatod. Egyébként ő nem megy dolgozni hétfőn-kedden?

2015. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár még a kislány oviba, bölcsibe?
2015. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Oviba jár, de hétfőn nem lesz ovi valami miatt. Valami tanítás nélküli munkanap vagy mi.


Szombaton mennek és kedden jönnek haza.

2015. jan. 23. 15:57
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Kinek ígérted meg előbb? A testvérednek...

Most mégsem vállalnád a barátnőd miatt?

Szóval hazudtál a testvérednek mikor megígérted...

Nem bírom az ilyen embereket mikor megígérnek valamit aztán nem tartják be.A testvéredről van szó kapjál már észbe...

2015. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Szóval holnap utaznának a tesódék, és még nem tudják, hogy végül nem lesz kire hagyni a kislányt hétfőn és kedden?

Ha igen, akkor nemcsak haragudnék, de aljas húzásnak is tartanám.

De ha már eldöntötted, hogy barátnőzöl, legalább szólj nekik minél előbb.

2015. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs nagyon mit megbeszélni,te eldöntötted , akkor mondd is meg nekik, de én biztosan nagyon haragudnék. Van különbség a 2 gond között, én mindenképpen a testvéremnek segítenék, akinek eredetileg is megígértem először.
2015. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!