Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A szuloi szigornak, hol a...

A szuloi szigornak, hol a hatasa? Kvazi mit lehet tenni, ha latod, hogy a testvered tonkre teszi a gyetekeit?

Figyelt kérdés
Nagyon szigoruan nevelik a gyerekeket, Tv nincs, helyette biblia olvasas van, diszko nincs, miniszoknya felejtos... minden aprosagert bocsanatot kell kerni, es a lanyok mar most idegileg tonkre vannak.

2015. febr. 10. 11:22
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
* hatara
2015. febr. 10. 11:25
 2/25 anonim válasza:
58%
Én az ilyen szülőktől elvenném a gyereket.
2015. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Diszko, mini szoknya, cicikidobos folso nalam is felejtos volt, pedig nem voltunk vallasosak. Tv-t ritkan igenyeltem gyerekkent, inkabb. Ellenben rengeteg minosegi idot toltottem a szuleimmel. Ha ez meg van, nem lehet nagy gond.
2015. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyi alapján nem lehet azt mondani, hogy tönkretenné a gyererekeket.

Kevés az infó.


Én is édesanya vagyok, nálunk is inkább olvasunk esténként tévézés helyett, ha megbántok mást én is bocsánatot kérek és ezzel az - én értékrendem szerint- jó példával nevelem a gyermekemet- ebben semmi kivetnivaló nincs.


A Biblia olvasásban sem látok különösképpen, még úgy sem, hogy nem vagyunk vallásos család.

Szerintem mindennek a mérték a lényege- azt pedig elfelejtetted leírni, hogy mennyi idős gyerekekről van szó és miért érzed azt, hogy ezzel "idegileg tönkre lennének téve"?


Így 40-hez közel elmondhatom magamról, hogy normális értékrendű felnőtt és családanya lett belőlem, sikeres vagyok a munkámban, jó körülmények között élünk- nem szenvedtem lelki sérüléseket azért, mert én sem járhattam diszkóba, nem hordtam mini szoknyát sem 12-16 éves koromban- később már igen.

A normális értékrendre nevelést lehet nyugodt, szeretetteljes légkörben is megtenni, az olvasás és a bocsánatkérés pedig szerintem inkább pozitív, mint negatív dolog.


Te egyébként miért látod úgy, hogy a diszkó és a tévé lenne az az értékrend, amit ajánlatos lenne a testvéredéknek is követni? (ezzel sincs alapvetően semmi baj,de van azért az az életkor vagy gyakoriság, aminél nem ajánlott)

2015. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

"Tv nincs, helyette biblia olvasas van, diszko nincs, miniszoknya felejtos..."


Ebben egyedul a bibliaolvasas a furcsa, de amugy rendben van.

2015. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hat egyreszt ugye hany evesek azok a gyerekek? Diszkoert meg en se vagyok oda, miniszoknyazas meg, hat, nagyon jol teszik ha nem nevelnek riboncokat.
2015. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hány évesek a lányok? És miben nyilvánul meg a szigor? Amit leírtál, az nem szigor, hanem nevelési elv.
2015. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, nem azzal van bajom, hogy miniszoknyat nem vehet fel a kislany, hanem kotelezo hosszuban jarnia. Es a szigor inkabb lelkiekben van.

Pl.A kislany tancra akart jarni, azt nem lehet, mert csak a kvak jarnak tancra, es hasonlok. Nem esznek hust, mert az mergezo... A vallas ota ilyenek.

2015. febr. 10. 11:52
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább könyvet adok a gyerek kezébe, minthogy a szenny tv-t nézze. Vagy együtt leülünk értelmesebb filmeket nézni. Meg is szeretett olvasni, falja a könyveket. Bár azzal nem értek egyet, hogy csak Bibliát olvassanak, de bajuk biztos, hogy nem származik belőle. De nem is hiszem, hogy amióta megszülettek, minden szabadidejükben csak és kizárólag a Bibliát tanulmányozzák.

Nem írtad, hogy hány évesek, de a discot én sem támogatom. Nem vagyok egy konzervatív, begyöpösödött anyuka, sőt, mivel színházban dolgozunk férjemmel, ezért a gyerek egész kicsi korától hozzá van szokva a bulizáshoz. De discoba ne menjen. És főleg ne miniszoknyában, cicikidobó pólóban...aztán majd jól megerőszakolják.


Szóval az alapvető értékrendjeivel maximálisan egyetértek a tesódnak. A Bibliaolvasással meg szerintem túlzol. Tönkre biztos, hogy nem teszi a gyerekeit. Hogy ők kezdenek kikészülni? Én is kikészültem tizenévesen az anyámtól és a neveléséől, most felnőtt fejjel látom, hogy milyen jól csinálta.

2015. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
De ez csak akkor rossz, ha a gyerekek ezt rosszul elik meg. Attol,hogy naluk mas szabalyok vannak, meg nem rossz nekik, hacsak nem terrorizalva vannak ezekkel,de akkor meg a normalis szabalyok is lelki seruleshez vezetnek.
2015. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!