Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A szuloi szigornak, hol a...

A szuloi szigornak, hol a hatasa? Kvazi mit lehet tenni, ha latod, hogy a testvered tonkre teszi a gyetekeit?

Figyelt kérdés
Nagyon szigoruan nevelik a gyerekeket, Tv nincs, helyette biblia olvasas van, diszko nincs, miniszoknya felejtos... minden aprosagert bocsanatot kell kerni, es a lanyok mar most idegileg tonkre vannak.

2015. febr. 10. 11:22
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
A vallas lenyegtelen, aki ezt megeszi es igy banik a gyerekeivel az egy allatnal is rosszabb, ez az en velemenyem.
2015. febr. 10. 12:45
 22/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem a 18.hsz-ban írnál le fontos dolgokat, hanem a nyitókérdésben, kissé jobban találnának a válaszok. :-)))

Így már jobban értem, miért aggódsz a gyerekekért. Az önkielégítés büntetését én is ostobaságnak tartom, de ez nem akkora ok, amiért családvédelmi szolgálathoz fordulnék (meg szerintem ők sem lépnének semmit).

Két eset lehetséges: vagy ők is átveszik ezt az értékrendet, és akkor nem lesz nekik probléma, vagy a szüleiktől való leválással helyükre kerülnek bennük a dolgok. Esetleg a szexben gátlásosabbak lesznek, megértő partner kell hozzájuk, netán pszichológusnak is segítenie kell, de nem hinném, hogy jóvátehetetlen kárt szenvednének ettől.


Ha azt kérdezed, mit tennék a helyedben, akkor én igyekeznék sokat lenni velük, sok vidámságot és szeretet adni nekik. Ugyanakkor semmi olyat nem mondanék vagy tennék, amit a szülei kifogásolnának (pl. nem festeném ki a körmét, ha a szülei tiltják - utalva egy nem régi kérdésre).

Egyébként 100 éve szerintem a legtöbb gyereknek titkolnia kellett, hogy önkielégítést végez, és nem lett csupa lelki sérült dédszüleink generációja sem.

2015. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

22 vagyok.

21-re annyit, hogy úgy érzem, a kérdező ugyanolyan bigott és dogmatikus, mint a bátyja, csak ő mást tart helyesnek.

Pont az ellenkezőjére lenne szüksége a gyerekeknek: megértésre, rugalmasságra, árnyalt látásmódra.

Az "állatnál is rosszabb" kategóriát én mondjuk a szigetszentmiklósi "családra" tartom helyénvalónak, ahol a szülők ürülékkel etették a gyerekeket, és rendszeresen megerőszakolták őket. Akármennyire nem ért egyet a kérdező a bátyjáék gyereknevelési elveivel, azért ők ettől messze vannak.

2015. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
85%

Honnan tudják, hogy önkielégítettek? Ott állnak mellette a wc-n, fürdőszobában, éjjel az ágya mellett? Vagy elmondja a gyerek? Mert akkor neki is sok esze van. Nekem nem tiltották, mégse számoltam be anyámnak arról, hogy maszturbáltam.

És mi bűn még, amiért folyton verik őket? Nem azért, de tényleg azt érzem a megnyilvánulásaidból, hogy súlyosan sarkítasz és túlzol. Feltételezom nem pálcával gyepálják éjjel nappal a gyerekeket. Gondolom néha rácsapnak a kezükre vagy a fenekükre te meg már hívnád a gyámügyet. Az, hogy te nem értesz egyet a nevelési módszereikkel, senkit nem érdekel. Majd ha lesznek sajátjaid (vagy vannak), azokat úgy neveled, ahogy te akarod. Ha a gyerekek kék-lila foltosak a veréstől, akkor hívd a gyámügyet.


Amúgy meg mit tehetsz? Legyenek nálad néha a gyerekek, vidd el őket ide oda, beszélgess velük...ennyi. De amíg így állsz a szüleikhez, hogy állatok, addig inkább ne, mert csak ellenük hergeled a gyerekeket és megerősíted bennük, hogy mekkora sz@r életük van, és akkor aztán tényleg depressziósak lesznek.

2015. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
40%

hát jó szar is az életük...

biblia olvasás, nincs tv, bűn ez is, bűn az is...

nem csak testileg lehet bántalmazni egy gyereket.

de nem sok mindent tudsz tenni az a helyzet. beszélj a testvéreddel.

elég nehéz életük lesz így. ilyen gyerekkorral.

2015. febr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!